دکتر سیدحسن هاشمی:وحدت حوزه و دانشگاه از یک اندیشه متعالی و اثربخش الهام گرفته است.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی دکتر هاشمی در پیامی ضمن گرامی داشت 27 آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه که امسال با وفات حضرت معصومه (س) مصادف شده است.تاکید کرد:از آنجا که مرحوم شهید آیت الله دکتر مفتح هم یک اندیشمند متعهد دینی بود و هم یک عالم برجسته ی حوزوی و دانشگاهی اندیشه های آن بزرگوار برای حوزویان و دانشگاهیان و مخصوصا جوانان عزیز ایران اسلامی بسیار ارزشمند و امیدبخش است.

دکتر سیدحسن هاشمی در این پیام با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که می فرمایند" وحدت حوزه و دانشگاه،یعنی حرکت پابه پای علم و دین است" و تاکید ایشان مبنی بر اینکه وحدت حوزه و دانشگاه در واقع وحدت در اهداف کلی و کامل ساختن این ملت و کشور و حرکت به سمت جامعه اسلامی پیشرفته و الگو است گفت:انقلاب اسلامی ثمرات و برکات فراوانی داشت و یکی از رویداد های مبارک بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همین وحدت حوزه و دانشگاه بود.

دکتر سیدحسن هاشمی با اشاره به اینکه دو قشر تاثیرگذار حوزه و دانشگاه به هیچ وجه نباید بگذارند فرصت طلبانی در بین آن ها جدایی و تفرقه ایجاد کنند تاکید کرد:عالمان حوزوی و دانشگاهی باید برای تحکیم وحدت و تقویت همکاری و همدلی هرچه بیشتر این دونهاد مقدس زمینه های گسترده همکاری ایجاد نمایند.

مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ زمان : ۱۳:۵۲ كاربر : pr بازديد : ۱۳۰
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ زمان ويرايش : ۱۳:۵۸ كاربر : pr

دعاي روز سيزدهم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ طَهِّرْنى فيهِ مِنَ الدَّنَسِ وَالاْقْذارِ وَصَبِّرْنى فيهِ عَلى كاَّئِناتِ الاْقْدارِ وَوَفِّقْنى فيهِ لِلتُّقى وَصُحْبَةِ الاْبْرارِ بِعَوْنِكَ يا قُرَّةَ عَيْنِ الْمَساكينَ

خدايا پاكم كن در اين ماه از چركى و كثافات و شكيبايم كن بر مقدراتى كه خواهد شد و موفقم دار در اين ماه به پرهيزكارى و هم نشينى با نيكان به كمك خودت اى روشنايى ديده مسكينان .

------------------

پیامبر اکرم(ص):

إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .

از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .

عدّة الداعي : ص ۲۹۴

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

۱۳ رمضان ۱۴۴۰ قمري

۱۹ مي ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۳ : ۵۸
طلوع آفتاب ۰۵ : ۳۲
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۲۸
اذان مغرب ۱۹ : ۴۷
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۲
انتخاب شهر