حجت الاسلام واقعی: حضرت زینب فاتح عرصه وارستگی و تقوی است
حجت الاسلام والمسلمین واقعی در جلسه بزرگداشت ميلاد باسعادت عقيله بني هاشم مخدره معظمه معلمه حضرت زينب كبری گفت: حضرت زینب فاتح عرصه وارستگی و تقوی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در اين جلسه كه درمحل مسجد امام موسي كاظم(ع) برگزارگرديد مديرامور فرهنگي دانشگاه ضمن تبريك روزميلاد آن حضرت و روز پرستار روايتي از اميرالمومنين (ع)درموضوع زهد ذكرنمود؛ كه زهد از سه حرف(ز-ه-د) شكل گرفته بيان داشت زهد به معناي ترك زينت ، ترك هوا و هوس و ترك دنيا است.

حجت الاسلام واقعی: يادآورشد؛ يكي ازبرجستگي ها و خصايص و ويژگيهاي حضرت زينب كبري(س) زهد ايشان است كه در راه خدا وبراي رسيدن به قرب الهي از زرق و برق دنيا گذشت ودر ميدان مبارزه هواي نفس و هواي عقل ،عقل او بر هواي نفس غالب و از دنيا و آنچه متعلق به دنيا است گذر کرد و فاتح عرصه وارستگي ،تقوي و عفت و پاكدامني شد . مدیر امور فرهنگی دانشگاه افزود: ما در اين روز ميمون و مبارك ياد و نام او را گرامي مي داريم و از خداوند مي خواهيم كه ما را در رهروي اهل بيت(ع) و حضرت زينب (س) موفق بدارد

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ زمان : ۱۳:۰۴ كاربر : pr بازديد : ۱۵۵

امام زمان(عج):

يا مَن إذا تَضايَقَتِ الاُمورُ فَتَحَ لَنا باباً لَم تَذهَب إلَيهِ الأَوهامُ، فَصَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ، وَافتَح لِاُمورِيَ المُتَضايِقَةِ باباً لَم يَذهَب إلَيهِ وَهمٌ، يا أرحَمَ الرّاحِمينَ.

اى كه چون كارها به تنگنا مى‌‏افتد، درى به روى ما مى‌‏گشايى كه به خيال كسى هم نرسيده است! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و براى كارهاى به تنگناافتاده‌‏ام، درى بگشاى كه به خيال كسى هم نرسيده است. اى رحيم‏ترين رحيمان .

قصص الأنبياء، راوندى ص ۳۶۵ح ۴۳۷

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

۱۹ ذی حجّه ۱۴۴۰ قمري

۲۱ آگوست ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۳۳
طلوع آفتاب ۰۶ : ۰۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۶
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۲
اذان مغرب ۱۹ : ۳۰
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۳
انتخاب شهر