رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید خود را برای جهاد علمی گسترده بر مبنای منویات اخیر مقام معظم رهبری آماده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید خود را برای جهاد علمی گسترده بر مبنای منویات اخیر مقام معظم رهبری آماده کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند دکترسیدحسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بیرجند درباره بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: بیانیه بسیار مهم مقام معظم رهبری حاوی نکات کلیدی بسیار ارزشمندی برای توسعه و اعتلای همه‌جانبه کشور و تقویت رشد فرهنگی و اقتصادی کشور است. وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره تأکید زیادی بر تقویت سرمایه‌های انسانی خلاق و نوآور دارند و این موضوع وظیفه همه مسئولان به‌ویژه متولیان فرهنگی، آموزشی و دانشگاهی کشور را سنگین‌تر می‌کند، افزود: دوراندیشی و عمق‌ نظر معظم‌له در توجه ویژه به جوانان بیانگر این است که ایشان نقش‌آفرینی بسیار مهمی برای جوانان در آینده کشور قائل هستند.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه کشور ما از نظر ظرفیت‌های استفاده نشده طبیعی و انسانی در رتبه نخست جهان است و ظرفیت و توانمندی علمی پژوهشی ملت ما نیز از سایر ملت‌های جهان بالاتر است، گفت: رهبر معظم انقلاب تأکید بسیار زیادی روی این مسائل دارند که این موهبت‌های ارزشمند باید به بهترین شکل مورد بهره‌برداری قرار گیرد. دکترهاشمی تصریح کرد: با وجود به اینکه در حوزه دانشگاه‌ها و توسعه آموزش عالی در چهار دهه گذشته توفیقات خوبی داشته‌ایم و در طرح‌های بزرگ علمی مانند چرخه سوخت هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، فناوری نانو و زیست فناوری در رتبه‌های نخستین در جهان قرار داریم؛ اما مقام معظم رهبری این اقدامات را کافی نمی‌دانند. وی افزود: مقام معظم رهبری با تأکید بر این مسئله که دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت هست بر یک جهاد علمی گسترده تأکید دارند تا از همه ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور و از همه امکانات و توانمندی‌ها و نیروهای مستعد و کارآمد برای توسعه همه‌جانبه ایران عزیز اسلامی و اعتلای تمدن نوین اسلامی استفاده شود؛ بنابراین به نظر من دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از همین امروز باید با عزم راسخ، خود را برای یک جهاد علمی گسترده بر مبنای منویات مقام معظم رهبری آماده کنند.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با یادآوری تأکیدات دکتر طهرانچی در دیدار اخیر ایشان با رؤسای واحدهای استانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نیز در راستای تحقق منویات رهبری همه امکانات خود را بسیج خواهد کرد و چنان که رئیس عالی دانشگاه بیان کردند با بهینه‌کردن عملکرد و ساختار نظام آموزشی پژوهشی، فناوری و نوآوری و مدیریت دانش و انسجام‌بخشی بهینه در سیاست‌گذاری‌ها وظایف خود را در ایفای رسالت انقلابی و ملی براساس منویات مقام معظم رهبری انجام خواهد داد. هاشمی از تشکیل ستاد ویژه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان جنوبی برای پیگیری و تحقق تأکیدات رهبر معظم انقلاب در بیانیه بسیار مهم اخیرشان خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم با سرعت و دقت و با بهره‌گیری از همه توانمندی‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه، رسالت خطیری را که بیانیه رهبری عظیم‌الشأن انقلاب بر عهده ما قرار داده به بهترین وجه به انجام برسانیم. انتهای پیام

/۴۱۲۱/۴۰۶۲

/
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ زمان : ۱۱:۵۱ كاربر : pr بازديد : ۱۹۹
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ زمان ويرايش : ۱۴:۳۱ كاربر : pr

امام زمان(عج):

يا مَن إذا تَضايَقَتِ الاُمورُ فَتَحَ لَنا باباً لَم تَذهَب إلَيهِ الأَوهامُ، فَصَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ، وَافتَح لِاُمورِيَ المُتَضايِقَةِ باباً لَم يَذهَب إلَيهِ وَهمٌ، يا أرحَمَ الرّاحِمينَ.

اى كه چون كارها به تنگنا مى‌‏افتد، درى به روى ما مى‌‏گشايى كه به خيال كسى هم نرسيده است! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و براى كارهاى به تنگناافتاده‌‏ام، درى بگشاى كه به خيال كسى هم نرسيده است. اى رحيم‏ترين رحيمان .

قصص الأنبياء، راوندى ص ۳۶۵ح ۴۳۷

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

۱۹ ذی حجّه ۱۴۴۰ قمري

۲۱ آگوست ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۳۳
طلوع آفتاب ۰۶ : ۰۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۶
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۲
اذان مغرب ۱۹ : ۳۰
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۳
انتخاب شهر