با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان جشنواره خاورشناسی – آیین سرزمین من درحوزه معاونت سما دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند برگزارشد .
با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان جشنواره خاورشناسی – آیین سرزمین من درحوزه معاونت سما دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند برگزارشد . مجتمع آموزشی و فرهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی بیرجندبا هدف انتقال فرهنگ بومی و محلی اصیل ایرانی جشنواره خاورشناسی – آیین سرزمین من رابرگزار نمود

به گزارش روابط عمومی واحد بیرجند به نقل از حوزه معاونت سما ،دبستان دخترانه سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با حضور دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ودکتر عطااءاله اژدری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما ،مسئولین آموزش و پرورش استان و شهرستان و اولیاء دانش آموزان ،اقدام به برگزاری جشنواره خاورشناسی – آیین سرزمین من نمود . دکتر عطا ا... اژدری در این خصوص گفت :این جشنواره با هدف انتقال فرهنگ اصیل بومی و محلی ،استان خراسان جنوبی به نسل امروز ،دربخش های مختلف از جمله حفظ میراث فرهنگی ،احیاء موسیقی سنتی ،احیا ء بازی های سنتی و بومی ،ارائه اشعار با لهجه بیرجندی ،ترویج صنایع دستی و گردشگری ،معرفی مشاهیر شهرستان ،نغمه ها و نواهای محلی برگزار شد . وی افزود:برگزاری این گونه جشنواره ها موجب می شود تا دانش آموزان ،نوجوانان و جوانان عزیز پیرامون سنت های سرزمین خود به تحقیق پرداخته و در احیا و استفاده از این ظرفیت ها و پتانسل ها گاه های بلند و موثری در آینده بردارند. گفتنی است در حاشیه این جشنواره نمایشگاه غذای سالم با هدف ترغیب و تشویق بیشتر دانش آموزان به مصرف غذاهای سالم و بومی و معرفی ضررهای انواع فست فودها و غذاهای ناسالم برپاشد .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ زمان : ۱۱:۰۵ كاربر : pr بازديد : ۱۴۳
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ زمان ويرايش : ۱۴:۳۰ كاربر : pr

دعاي روز هجدهم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ نَبِّهْنى فيهِ لِبَرَكاتِ اَسْحارِهِ وَنَوِّرْ فيهِ قَلْبى بِضياَّءِ اَنْوارِهِ وَخُذْ بِكُلِّ اَعْضاَّئى اِلىَ اتِّباعِ اثارِهِ بِنُورِكَ يا مُنَوِّرَ قُلُوبِ الْعارِفينَ

خدايا آگاهم ساز در اين ماه از بركات سحرهاى آن و نورانى كن در آن دلم را به پرتو انوار آن و بگمار تمام اعضاء و جوارحم را به پيروى كردن آثارش به نور خود اى روشنى دهنده دلهاى عارفان .

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

۱۸ رمضان ۱۴۴۰ قمري

۲۴ مي ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۳ : ۵۴
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۹
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۳۱
اذان مغرب ۱۹ : ۵۱
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۲
انتخاب شهر