دکتر سیدحسن هاشمی:دوره آموزشی ضیافت اندیشه درارتقا سطح اخلاقی اعتقادی وعلمی استادان بسیار موثر است .

دوره آموزشی ضیافت اندیشه اخلاق حرفه ای در واحد بیرجند برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند:دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجندوخراسان جنوبی در ابتدای این کارگاه آموزشی:دوره ضیافت اندیشه را فرصت بسیار ارزشمند و اثر بخشی در تقویت سطح علمی و ارتقا سطح اخلاقی و اعتقادی استادان گرامی دانشگاه دانست و ضمن قدردانی از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها که این فرصت ذی قیمت را برای تحکیم و تقویت ارتباط اساتید دانشگاه با دفاتر نهاد ایجاد نموده اند گفت:ارتقا سطح اخلاق علمی و حرفه ای در دانشگاهها موجب می شود که اساتید گرامی با حس مسوولیت و تعهد بیشتری به وظایف خود بپردازند .

حجت الاسلام دکترمحمد علی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاداسلامی خراسان جنوبی نیز در آغاز این دوره آموزشی در سخنانی ضرورت و اهمیت اخلاق حرفه ای که به عنوان یکی از مسائل اساسی همه ی جوامع بشری محسوب می شود را یا دآورشدو ضمن قدردانی از مدرس دوره و حضور مشتاقانه اعضای هیات علمی دانشگاه گفت:اخلاق حرفه ای در برگیرنده اخلاق فردی و اخلاق شغلی است اما از هردو فراتر می رود . وی افزود همه ی سازمانها باید سعی کنند اخلاق حرفه ای را در میان کارکنان خود تقویت نمایند و د رانجام این رسالت مهم نقش دانشگاهها سنگین تر است .

دکترسید حسن اسلامی اردکانی استاد دانشگاه ادیان و مذاهب قم مدرس این دوره آموزشی نیزضمن بیان اهمیت اخلاق تدریس و اخلاق سازمانی در مراکز آکادمیک گفت:اخلاق حرفه ای یعنی پایش خود ،یعنی اینکه خودمان را همواره رصد بکنیم .

دکتر اسلامی اردکانی با اشاره به اینکه اخلاق یک مساله انسانی و جهانی است گفت :باید به گونه ای تلاش وکار کنیم که هرروز احساس شکوفایی بیشتری داشته باشیم . وی ضمن بیان ویژگی ها ومنش های آدم های حرفه ای گفت:یکی ازآشکارترین این ویژگی ها تاثیر گذاری آدم های حرفه ای بر محیط پیرامون خودشان است . وی افزود:یکی از آموزه های بنیادین قرآن کریم تاکید بر مسولیت است ولذا اساتید گرامی باید احساس تکلیف نسبت به وظایفی که در قبال دانشگاه وجامعه دارند راهرچه بیشتر تقویت نمایند.

همچنین دکتر محمد جواد ثقه الاسلامی دبیر هم اندیشی اساتید در گفتگوی اختصاصی با مرکزخبر روابط عمومی واحدبیرجندگفت:دورهای ضیافت اندیشه با هدف توانمند سازی علمی و حرفه ای اساتید برگزار می شود وانصافا به فضای علمی و گفتگو محور در بین استادان و ایجاد زمینه برای شکوفایی استعدادها کمک می کند .وی با اشاره به اهمیت و محتوای غنی دوره های ضیافت اندیشه، اشیتاق اعضای هیات علمی را برای شرکت در این دورهها بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت : این دوره آموزشی با حضورسی نفراز اعضای هیات علمی واحد به مدت سه روز در بیرجند برگزار شد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ زمان : ۱۲:۵۰ كاربر : pr بازديد : ۱۹۰
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ زمان ويرايش : ۱۳:۰۱ كاربر : pr

امام حسین(ع):

لَمّا أصبَحَ [الحُسَينُ عليه السلام ]يَومَهُ الَّذي قُتِلَ فيهِ قالَ : اللّهُمَّ أنتَ ثِقَتي في كُلِّ كَربٍ ، ورَجائي في كُلِّ شِدَّةٍ ، وأنتَ لي في كُلِّ أمرٍ نَزَلَ بي ثِقَةٌ ، وأنتَ وَلِيُّ كُلِّ نِعمَةٍ ، وصاحِبُ كُلِّ حَسَنَةٍ .

چون امام حسين عليه السلام شبِ روزى را كه در آن شهيد شد، به صبح رساند، گفت : «خداوندا! تو تكيه گاه من در هر سختى و اميد من در هر گرفتارى هستى. تو مورد اعتماد منى، در هر چه بر من درآيد و تويى ولىّ هر نعمت و صاحب هر نيكى» .

الطبقات الكبرى (الطبقة الخامسة من الصحابة) : ج۱ ص ۴۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

۱۶ محرم ۱۴۴۱ قمري

۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۵
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۷
اذان ظهر ۱۲ : ۲۸
غروب آفتاب ۱۸ : ۳۹
اذان مغرب ۱۸ : ۵۶
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۷
انتخاب شهر