حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی ریاست نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی درشورای تخصصی پژوهشی با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) با یادآوری روایتی از پیامبر اكرم(ص) گفت: سه عامل باعث پیشرفت جوامع انسانی می‌شود كه نخستین عامل صدای قلم دانشمندان است تا زمانی كه دانشمندان در جامعه‌ای فعال باشند آن جامعه رو به رشد خواهد بود و در مسیر توسعه قدم برخواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا از قائنات، شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، دکترسیدحسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، حبیب‌الله نخعی رئیس دبیرخانه هیئت امنای استان خراسان جنوبی، علی ذوقی مدیرکل حراست دانشگاه ازاد اسلامی استان امید شریعتی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و رئیس شورا و محمود مختاری سرپرست واحد قائنات و معاونان پژوهشی واحدهای استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) با یادآوری روایتی از پیامبر اكرم(ص) گفت: سه عامل باعث پیشرفت جوامع انسانی می‌شود كه نخستین عامل صدای قلم دانشمندان است تا زمانی كه دانشمندان در جامعه‌ای فعال باشند آن جامعه رو به رشد خواهد بود و در مسیر توسعه قدم برخواهد داشت. وی به دومین عامل پیشرفت جامعه اسلامی اشاره و عنوان كرد: دومین عامل صدای پای مجاهدين است که منظور از آن حضور همیشه در صحنه رزمندگان، نیروهای نظامی و سپاهی و دفاع از مرزهاست. سومین عامل صدای چرخ ریسندگی بانوان است كه منظور حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی و آموزشی است. تابعی ادامه داد: همه این عوامل به دانشگاه بازمی‌گردد كه اگر زیرساخت‌ها و زیربنای كار دانشگاه اساسی بنا شده باشد، جامعه رو به پیشرفت و توسعه خواهد بود. در ادامه جلسه دکتر سیدحسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با تأكید بر رویكرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه به دو دغدغه مهم در دانشگاه اشاره کرد و گفت: اینها دغدغه فرهنگی و اقتصادی هستند كه هر دو در یك اولویت قرار دارند. دکتر هاشمی تصریح کرد: باید به مسئله اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و در مسائل آموزشی و پژوهشی باید به اقتصاد مقاومتی و فرهنگی توجه كنیم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: در این شرایط خاص با توجه به ظرفیت و نیروی انسانی كه در استان وجود دارد، باید همه دست در دست یكدیگر بگذارند تا تمام مشكلات دانشگاه برطرف شود. وی جلسه شورای تخصصی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی را با تأكید بر دو رویكرد اقتصادی و فرهنگی آغاز کرد و در ادامه دستور كار جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ زمان : ۱۴:۴۵ كاربر : pr بازديد : ۳۷

امام حسین(ع):

لَمّا أصبَحَ [الحُسَينُ عليه السلام ]يَومَهُ الَّذي قُتِلَ فيهِ قالَ : اللّهُمَّ أنتَ ثِقَتي في كُلِّ كَربٍ ، ورَجائي في كُلِّ شِدَّةٍ ، وأنتَ لي في كُلِّ أمرٍ نَزَلَ بي ثِقَةٌ ، وأنتَ وَلِيُّ كُلِّ نِعمَةٍ ، وصاحِبُ كُلِّ حَسَنَةٍ .

چون امام حسين عليه السلام شبِ روزى را كه در آن شهيد شد، به صبح رساند، گفت : «خداوندا! تو تكيه گاه من در هر سختى و اميد من در هر گرفتارى هستى. تو مورد اعتماد منى، در هر چه بر من درآيد و تويى ولىّ هر نعمت و صاحب هر نيكى» .

الطبقات الكبرى (الطبقة الخامسة من الصحابة) : ج۱ ص ۴۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

۱۶ محرم ۱۴۴۱ قمري

۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۵
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۷
اذان ظهر ۱۲ : ۲۸
غروب آفتاب ۱۸ : ۳۹
اذان مغرب ۱۸ : ۵۶
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۷
انتخاب شهر