فرا رسيدن نوروز باستاني بر تمام ايرانيان مبارك باد .پیام دکتر طهرانچی به مناسبت سال جدیداعلام برنامه کلاس های غیرحضوریویدیوی آموزشی ۲ - ویژه اساتیدویدیوی آموزشی ۱ - کلاس آنلایننحوه ورود به کلاس آنلاین - ویژه اساتید و دانشجویانحجت الاسلام حاجی زاده بیان کرد : نحوه گذراندن دروس معارف اسلامی در ایام تعطیلی دانشگاهدکتر علی آبادی : تولید ژل ضد عفونی کننده در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجندپیام تسلیت دکتر سید حسن هاشمی به مناسبت درگذشت مهندس شیخ الاسلامبا صدور پیامی ؛ دکتر ولایتی درگذشت مهندس شیخ الاسلام را تسلیت گفتالزامات نرم افزاری وسخت افزاری جهت شرکت درکلاس مجازیبخشنامه تشکیل ستاد آموزش غیرحضوری در استان ها و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد/ شروعدکتر هاشمی : حضور هوشمندانه و آگاهانه در پای صندوق های رأی مشارکت آگاهانه در تعیین سرنوشت کشور است.بیانیه بسیج اساتید دانشگاه : تاثیر انتخابات بر استمرار امنیت ملی و منطقه‌ای کشوردعوت از دانشگاهیان کشور برای حضور آگاهانه و هوشمندانه در انتخابات مجلس شورای اسلامیدکتر ولایتی: حضور حداکثری در انتخابات امنیت و اقتدار کشور را تضمین خواهد کرد.مراسم پاسداشت سردار دلها سپهبد شهید سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.کلیه امتحانات یکشنبه ۱۵ دی ماه ۹۸ لغو شد.میثاق دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با شهید سردار سلیمانیبیانیه دانشگاه آزاد اسلامی + بیانیه بسیج اساتید به مناسبت شهادت سردار سلیمانیپیام تسلیت دکتر هاشمی به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانیپیام های تسلیت دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی به مناسبت شهادت سردار سلیمانیپیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی۲۸ آبان آخرین مهلت رشته /محل های مرحله تکمیل ظرفیت ارشد ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامیزمان ثبت نام تکمیل ظرفیت مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در پذیرش های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شددر دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ومدیرکل حفظ آثار وارزش های دفاع مقدس عنوان شد: تدوین دانشنامه دفاع مقدس اقدامی ارزشمند وماندگار برای حفظ نام ویاد شهدای خراسان جنوبی است.معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند :تکمیل ظرفیت متقاضیان رشته های باآزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۸ تا ۶ مهر ادامه دارد
مراسم پاسداشت سردار دلها سپهبد شهید سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

شهادت سردار سلیمانی همچون شیشه عطری بود که شکست و عطرش دنیا را پر کرد.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ، به همت حوزة معاونت دانشجویی و فرهنگی مراسم پاسداشت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان و یاد بود جانباختگان حادثه اندوه بار هواپیمایی ، با حضور مسئولین عالی استان و اقشار مختلف امت حزب ا... در سالن بزرگ شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

آیت ا... سید علیرضا عبادی گفت: باید دانشگاه و حوزه شخصیت والای سردار سلیمانی را تحلیل کنند چرا که انسان‌هایی که به کمال می رسند اتفاقی نبوده بلکه بر اساس شیوه و راهی است و باید دانشگاه و حوزه آنرا به خوبی تحلیل کنند و به جامعه آگاهی دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، آیت ا... سید علیرضا عبادی در مراسم هفتمین روز تدفین سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) گفت: شهادت سردار سلیمانی مانند شیشه عطری دنیا را پر کرد.

وی با اشاره به اینکه عشق به کمال است که انسان را به جایگاهی می‌رساند که همه قشر‌ها، زن، مرد و کودک و بزرگ را بدنبال خود می‌کشاند، گفت: باید دانشگاه و حوزه شخصیت والای سردار سلیمانی را تحلیل کنند چرا که انسان‌هایی که به کمال می رسند اتفاقی نبوده بلکه بر اساس شیوه و راهی است و باید دانشگاه و حوزه آنرا به خوبی تحلیل کنند و به جامعه آگاهی دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: آزادی در چارچوب قانون معنی می‌دهد و اگر در خارج آن باشد مورد سوء استفاده استمعارگران قرار می‌گیرد و دشمنان با گول زدن احساسات سعی در هرج و مرج کردن جامعه اسلامی دارند که باید حوزه و دانشگاه به خوبی آزادی را معنی کنند.

آیت ا... عبادی با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی عاشق شهادت و متصل به خدا بود، تصریح کرد: او خودش را مقید به دنیا و مال و ثروت نکرد، سردار سلیمانی در پی این بود که طوری زندگی کند تا خدا از او راضی باشد. وی با اشاره به اینکه شهادت در راه خدا افتخار است و باید به دنبال این نوع مرگ باشیم، افزود: متاسفانه برخی ها طوری به دنیا چسبیده اند که با زور هم نمی شود آنها را از دنیا جدا کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه به اقدامات و فداکاری های نیروهای مسلح در موضوعات مختلف اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح همواره علاوه بر تامین امنیت کشور، در موضوعات مختلف از جمله سیل، زلزله، کمک به محرومان، معالجه و اعزام نیروهای بهداشت و درمان به مناطق محروم و غیره در کنار مردم هستند، به طوری که اگر اینها نباشند؛ دولت به تنهایی از پس مشکلات برنمی آید و این نشان از قانون مند بودن این نیروهای فداکار دارد.

آیت ا... سید علیرضا عبادی اظهارداشت: نیروهای مسلح در حالی در خیلی از حوادث در کنار مردم هستند و در متن اصلی صحنه ها حضور دارند؛ همواره در شرایط سخت در کنار مردم هستند که وظیفه اصلی آنها تامین امنیت کشور است و توانسته اند با رشادت های خود، دشمن را به زانو درآورند. وی یکی از دلایل عملکرد خوب نیروهای نظامی و مسلح در کشور را قانون مدار بودن آنها دانست وگفت: موفق ترین نهاد در اجرای قانون نهادهای پادگانی هستند چون قانون را اجرا می کنند در موضوعات مختلف عملکرد مطلوبی دارند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه در پادگان های نظامی به دلیل رعایت قانون، علاوه بر افراد باسواد و تحصیل کرده، خیلی از افراد کم سواد هم بعد از مدتی آموزش، تبدیل به سربازان کارآزموده و توانمند می شوند، گفت: موفق ترین آموزش ها در بین دانشگاه های کشور، در دانشگاههای نظامی صورت می گیرد؛ چراکه تحصیل به صورت تئوری و عملی است.

قانون انسان را به کمال می رساند

آیت ا... عبادی در همین خصوص به بیان مثال‌هایی از فرماندهان توانمند دفاع مقدس پرداخت و گفت: سید علی اکبر ابوترابی که دشمن را تحت تاثیرخودش قرار داده بود، علاوه بر تحصیل در حوزه، کار را از حوزه به پادگان برد و به مقام بالایی رسید که دشمن را تحت تاثیرخودش قرار داد. وی ادامه داد: شهید برونسی یک «بنّا» بود که در جنگ ۸ ساله، فرمانده شد؛ او هیچ سوادی نداشت اما در پادگان به خوبی درسش را آموخت و فرمانده شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تشریح فواید اجرای قانون در کشور و اینکه قانون انسان را در همه زمینه ها به کمال می رساند، اظهارداشت: خانواده هایی که فرزندان تحصیل کرده و مودب دارند، دلیل آن اجرای قوانین خانه توسط والدین و فرزندان است.

آیت ا... عبادی با بیان اینکه تمام دین قانون است و انسان می تواند با اجرای آن به کمالات برسد، افزود: حوزه و دانشگاه باید در این زمینه برای جامعه تحلیل و شفاف سازی کنند. وی با اشاره به واژه «آزادی» و اینکه دشمن این را یک کلیدواژه ای برای سوء استفاده قرار داده است، گفت: متاسفانه با اینکه دشمن و استکبار و استعمار جهانی سالهاست از این کلمه در راستای اهداف خود سوء استفاده می کنند اما هنوز هم برای مردم درست معنی نکردیم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه آزادی در چارچوب قانون معنی می دهد، وگرنه غیر آن هرج و مرج پیش می آید، افزود: برخی ها با تحریف کلمه آزادی از آن برای سوء استفاده از احساسات جوانان و افراد کم تجربه برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند و این کار دانشگاه و حوزه است که آن را برای مردم تشریح کنند.

آیت ا... عبادی ادامه داد: مراقب باشیم که استعمار بعد از رسیدن به اهداف خود از کلیدواژه آزادی، جامعه را به هرسویی که خواست می برد و بعد زمین گیر می کند و بعد حداکثر استبداد را علیه آن جامعه اجرا می کند و هیچ کس هم به دادشان نمی رسد.

نباید بد عمل کردن خود را به حساب نظام گذاشت

وی افزود: گاها برخی افراد برای سوء استفاده از واژه آزادی می گویند «اینجا پادگان نیست»؛ در ایران اسلامی که براساس قانون اساسی، اسلام معیار است؛ نباید بد عمل کردن خود را به حساب نظام گذاشت، اینها به نظام ربطی ندارد. امام جمعه بیرجند با بیان اینکه خداوند در آخرت در مورد تمام نعمت هایی که به ما داده و نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی هم که جزو آنها است از ما سوال خواهد کرد که برای این نظام چه کرده ایم، گفت: برخی ها متاسفانه در کشور به اسم آزادی هر کاری دلشان می خواهد می کنند.

گفتنی است در ابتدای این مراسم دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به نماینده معزز ولی فقیه و مسئولین عالی استان و اقشار مختلف مردم خیر مقدم گفت و ضمن تسلیت شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان ، یاد و خاطره جانباختگان حادثه هوایی را گرامی داشت.

مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ زمان : ۱۳:۱۱ كاربر : pr بازديد : ۳۲۲
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ زمان ويرايش : ۱۳:۲۱ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

۱۱ شعبان ۱۴۴۱ قمري

۵ آوريل ۲۰۲۰ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۳
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۲ : ۳۶
غروب آفتاب ۱۸ : ۵۶
اذان مغرب ۱۹ : ۱۴
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۴
انتخاب شهر