حجت الاسلام حاجی زاده :روز قدس روز مبارزه با استکبار وصهیونیزم بین الملل است
حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی : روز قدس یادگار امام امت و روز نماد مبارزه با استکبار وصهیونیزم بین الملل می باشد. حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی : با اشاره به آیه 141 سوره مبارکه نساء که می فرماید،

لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا گفت :روز قدس یادگار امام امت و روز نماد مبارزه با استکبار وصهیونیزم بین الملل می باشد. گفت : مساله قدس وفلسطین که اولین مساله جهان اسلام می باشد هم از لحاظ دینی و مذهبی وهم از لحاظ مسائل جهانی وبین المللی برای ملت شریف ایران از اهمیت بالای برخورداراست. معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود : روز قدس که از یکسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نامگذاری شده وامسال به لحاظ شرایط منطقه ای به ویژه شهادت سردار مقاومت شهید قاسم سليماني و همزمانی آن با ایام سوم خرداد و فتح خرمشهر از اهمیت بیشتری برخوردار است . حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده بااشاره به اینکه ،مبارزه با ظلم وظالم و یاری از مظلوم از اهم دستورات دین اسلام و مطابق با وجدان همه آزادی خواهان جهان می باشد گفت : مردم ولایتمدار ایران گرچه به لحاظ شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس مطابق سالهای قبل را نداشتند ولی به اشکال دیگر به ویژه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی شور انقلابی و بصیرت و آرمانخواهی خود را نشان دادند . وپیام مظلومیت مردم فلسطین وسایر آزادی خواهان جهان و حمایت از انتفاضه فلسطین و جبهه مقاومت در منطقه را به گوش جهانیان رساندند . معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی فرمایشات بسیار مهم ولی امر مسلمین جهان که به مناسبت روز قدس ایراد شد را بسیار هوشمندانه و راهگشا خواند و گفت:باید توصیه های حکیمانه ی معظم له در این سخنرانی مهم را مد نظر داشته باشیم مخصوصا مهم ترین توصیه ایشان که فرمودند :« اصلی‌ترین توصیه‌ی اینجانب توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمان های جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است. همه باید ملّت فلسطین را در این جهاد مقدّس یاری کنند. همه باید دست مبارز فلسطینی را پُر، و پشت او را محکم کنند»

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ زمان : ۰۰:۳۱ كاربر : pr بازديد : ۱۱۳
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ زمان ويرايش : ۰۰:۳۷ كاربر : pr

امام صادق(ع):

روز غدیر خم در میان روزهای عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه درمیان ستارگان است.

اقبال سید بن طاووس-ص۴۶۶


امام صادق(ع):

روز غدیر خم عید بزرگ خداست، خدا پیامبری مبعوث نکرده، مگر این که این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان و در زمین، روز پیمان محکم و حضور همگانی است.

وسائل الشیعه،ج۵،ص۲۲۴،ح۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

۲۴ ذی حجّه ۱۴۴۱ قمري

۱۴ آگوست ۲۰۲۰ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۲۸
طلوع آفتاب ۰۵ : ۵۶
اذان ظهر ۱۲ : ۳۸
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۹
اذان مغرب ۱۹ : ۳۸
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۴
انتخاب شهر