تاکید مدیر خدمات سلامت دانشگاه برلزوم توجه به دستورالعمل جامع مواجه نشدن با ویروس کرونا
طاهره فرهادیان مدیر خدمات سلامت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان از همکاران و دانشجویان گرامی خواست برای حفظ سلامت خود و دیگران از ویروس کرونا مفاد دستورالعمل جامع مواجه نشدن با بیماری ناشی از ویروس کرونا را بطور دقیق رعایت نمایند .

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی دستورالعمل جامع مواجه نشدن با بیماری ناشی از ویروس کرونا که توسط اداره خدمات سلامت دانشگاه ازاد اسلامی خراسان جنوبی تدوین شده به شرح ذیل است :

1- تحت هیچ شرایطی و هیچ وقت دست خود را به صورت خود نزنید. (چشم، بینی و دهان خود را تحت هیچ شرایطی لمس نکنید) 2- دست هایتان را به صورت مرتب (هر 1 ساعت یکبار) با آب و صابون (حداقل 20 ثانیه) یا ضدعفونی کننده با الکل بالای 60 درصد (بین 60 تا 95 درصد) بشویید. 3- به جز مواقع اجبار از خانه بیرون نروید. 4- از دست دادن و روبوسی با دیگران پرهیز کنید. 5- فاصله 1 متری با دیگران را رعایت کنید. (به خصوص افرادی که نشانه‌های مریضی از جمله سرفه یا تب دارند) 6- در صورت سرفه یا عطسه کردن، با آرنج خمیده (flexed-elbow) (دست خود را خم کنید و آرنج را جلوی دهان بگذارید) یا دستمال کاغذی (که سریعا به سطل آشغال بسته میندازید) را در مقابل دهان قرار دهید. 7- در صورت عدم دسترسی به مواد شوینده، از محلول ضدعفونی کننده با الکل بالای 60 درصد (بین 60 تا 95 درصد) استفاده کنید. 8- گوشی همراه خود را در خارج از خانه از جیب خود خارج نکنید. (مگر در شرایط اضطراری) 9- اقدامات زیر در هنگام بازگشت به خانه بسیار بسیار حیاتی می‌باشد و باید گام به گام و با دقت رعایت شود: الف) بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی، مستقیما به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید. (در دستشویی را از قبل باز بگذارید، در صورت باز نبودن در، با دستمال کاغذی درب را بازکنید و سریعا دستمال را به سطل آشغال بسته (closed bin) بیندازید و بعد از پایان کار، دستگیره را ضدعفونی کنید) ب) تلفن همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب الکلی و سپس با محلول ضدعفونی الکل بالای 60 درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و روی دستمالی بگذارید. (در صورت استفاده از قاب محافظ، قاب محافظ را خارج کرده و هردوی گوشی و قاب محافظ را به طور کامل ضدعفونی کنید) ج) لباس‌های بیرون خود را دربیاورید و در مکانی به دور از لباسهای منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید. د) مجدد به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید. ه) در این مرحله می‌توانید لباس منزل خود را بپوشید. اکنون محیط خانه شما امن می‌باشد و به شرط دست نزدن به صورتتان، میتوانید از گوشی همراه خود استفاده کنید. 10- دست خود را قبل، در حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید. فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود (چشم، بینی و دهان) دست نزنید. 11- تمام سطوح پرتماس خانه و محل کار (high-touch surfaces) را هرروز با اسپری تمیزکننده بشویید. (از جمله: پیشخوان، رومیزی، میز کار، وسایل حمام و توالت، تلفن ها، کیبورد، تبلت و میز کنار تخت، دستگیره‌های درها). 12-دانشجوی محترم به همراه داشتن ماسک،دستکش و ژل ضدعفونی کننده دست و استفاده از آن ها در سالن امتحانات الزامی است. 13- دانشجوی محترم از به همراه داشتن وسایل غیر ضروری به منظوررعایت حداکثر موازین بهداشت اجتناب شود. 14- دانشجوی محترم به منظور رعایت حداکثر موازین بهداشت فردی به همراه داشتن خودکار شخصی، ماشین حساب شخصی،.....در زمان برگزاری امتحان الزامی است. 15-دانشجوی محترم به منظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی توصیه می گردد پس از اتمام جلسه امتحان از تجمع در ورودی و خروجی سالن امتحانات اجتناب گردد. 16- دانشجوی محترم به منظوررعایت حداکتر موازین بهداشت فردی توصیه می گردد در صورت نیاز به نوشیدن آب حین برگزاری امتحان، بطری آب به همراه داشته باشید.

اداره خدمات سلامت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ زمان : ۱۲:۴۴ كاربر : pr بازديد : ۱۶۲

اَلتَّوَكُّلُ عَلَى اللَّهِ نَجاةٌ مِن كُلِّ سُوءٍ، وحِرزٌ مِن كُلِّ عَدُوٍّ .

توكّل بر خداوند، مايه نجات از هر بدى و محفوظ ماندن از هر دشمنى است.

حضرت علي(ع)

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

۹ ربیع الاول ۱۴۴۲ قمري

۲۶ اكتبر ۲۰۲۰ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۲۵
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۶
اذان ظهر ۱۱ : ۱۷
غروب آفتاب ۱۶ : ۴۸
اذان مغرب ۱۷ : ۰۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۶
انتخاب شهر