راهنمای سیستم جدید آزمون آنلاین (ویژه دانشجویان)

مراحل و راهنمای انجام آزمون از طریق سیستم آزمون آنلاین دانشگاه

به اطلاع دانشجویان محترم می رساند مطابق سیستم جدید آزمون آنلاین دانشگاه ، به ازای هردرسی که در امتحانات دانشگاه جهت برگزاری آزمون آنلاین برنامه ریزی میگردد ، یک شماره آزمون در نظر گرفته می شود. هر دانشجو برای شرکت در آزمون آنلاین از طریق این سیستم نیاز به شماره آزمون و رمز امنیتی ۱۲ رقمی که ۱۵ دقیقه قبل از آزمون در اختیار ایشان قرار می گیرد ، دارد . جهت دریافت شماره آزمون و رمز ۱۲ رقمی امنیتی مراحل ذیل باید طی شود:

مرحله اول : مراجعه به پورتال دانشجویی و تایید شماره همراه و دریافت شماره آزمون و رمز امنیتی .

مرحله دوم : مراجعه به صفحه سیستم آزمون آنلاین در ساعت مقرر ، درج شماره آزمون و رمز دریافت شده در مرحله قبل .

مرحله سوم : انجام آزمون

مرحله چهارم : خروج و اتمام آزمون

توضیح مرحله اول : (مراجعه به پورتال دانشجویی و تایید شماره همراه و دریافت شماره آزمون و رمز امنیتی)

در این مرحله ابتدا به صفحه پورتال دانشجویان دانشگاه مراجعه نموده ، پس از ورود به پورتال با نام کاربری و رمز ، مطابق شکل زیر از منوی سمت چپ گزینه امتحانات غیر حضوری را انتخاب نمایید.

آزمون آنلاین

پس از ورود به صفحه امتحانات غیر حضوری در پورتال دانشجویان مطابق شکل زیر ابتدا باید شماره همراه خود را که در پنجره سبز رنگ درج شده کنترل نموده و در صورت مغایرت آن را اصلاح نمایید . ذکر این نکته ضروریست ، شماره ای که در کادر درج شده است ، شماره اعلامی شما در زمان ثبت نام می باشد و ممکن است تغییر کرده باشد.

تذکر مهم : با عنایت به اینکه در آینده شماره آزمون و رمز از طریق پیامک ارسال خواهد شد ، درج شماره همراهی که به آن دسترسی دارید ضروریست .

در پنجره بنفش رنگ لیست امتحانات شما که قرار است آزمون آنلاین آن از طریق سیستم جدید برگزار شود ، نمایش داده می شود.( درصورتی که در این لیست درسی مشاهده نمی کنید به این معنی است که برنامه ریزی آن از طریق امتحانات هنوز انجام نگرفته است .) در این لیست شما می توانید مشخصه کلاس ، نام درس ، نام استاد ، زمان آزمون ، شماره آزمون و کد امنیتی جهت ورود به آزمون را ملاحظه نمایید.

شماره آزمون و کد امنیتی 15 دقیقه قبل از شروع آزمون قابل مشاهده خواهد بود.

پس از یادداشت شماره آزمون و رمز امنیتی از طریق لینک قرار داده شده در پایین پنجره وارد صفحه آزمون آنلاین دانشگاه شوید . آدرس سایت آزمون آنلاین http://exam.iaubir.ac.ir می باشد.

آزمون آنلاین

توضیح مرحله دوم :(مراجعه به صفحه سیستم آزمون آنلاین در ساعت مقرر ، درج شماره آزمون و رمز دریافت شده در مرحله قبل)

در زمان مقرر امتحان ، برای ورود به سایت آزمون آنلاین دانشگاه به آدرس اینترنتی http://exam.iaubir.ac.ir مراجعه نمایید. پس از باز شدن صفحه آزمون آنلاین ،مطابق تصویر زیر شماره آزمون و کد امنیتی را وارد نموده و بر روی کلید ورود به آزمون کلیک کنید.

نکته مهم : اعداد وارد شده شماره آزمون و کد امنیتی حتما به صورت لاتین درج گردند.

آزمون آنلاین

توضیح مرحله سوم :(انجام آزمون)

پس از ورود به صفحه آزمون می توانید مشخصات درس ، استاد ، زمان آزمون و زمان باقیمانده را ملاحظه نمایید . به زمان باقیمانده آزمون دقت نمایید زیر پس از پایان زمان آزمون به هیچ وجه امکان پاسخگویی به سوالات وجود نخواهد داشت.

در پنجره قرمز رنگ ( در صورت وجود ) اطلاعیه و پیام اداره امتحانات دانشگاه و استاد درج شده است .

در پنجره آبی رنگ لیست سوالات امتحان را به همراه تصویر آن می توانید ملاحظه نمایید . برای مشاهده تصویر سوالات در اندازه واقعی بر روی تصویر کلیک کنید. به تعداد تصاویر هر سوال دقت نمایید . ممکن یک سوال بیشتر از یک تصویر داشته باشد.

زیر هر سوال توضیحات استاد و نحوه پاسخگویی به سوال و نوع آن درج شده است . در صورتی که نحوه پاسخگویی فقط تصویر باشد امکان پاسخ متنی به سوال وجود نخواهد داشت و برعکس .

آزمون آنلاین

مطابق تصویر زیر ، پنجره سبز رنگ مخصوص پاسخ به سوالات تشریحی امتحان می باشد . این پنجره به دوبخش سمت راست : جهت پاسخ به سوالات به صورت متنی ( در صورتی که مجاز به تاپپ متن باشید ) و سمت چپ : پاسخ به سوالات از طریق ارسال تصویر پاسخنامه ، تقسیم شده است . جهت ارسال پاسخ به صورت متنی ابتدا شماره سوالی را که قرار است پاسخ دهید ، انتخاب نموده متن را در کادر مورنظر تایپ و یا copy&paste کنید و سپس کلید ارسال پاسخ را بزنید. در صورتی که پاسخ با موفقیت ارسال شده باشد علاوه بر پیام ثبت با موفقیت در لیست زیر پاسخ متنی ظاهر خواهد شد.

آزمون آنلاین
آزمون آنلاین

مطابق شکل روبرو جهت ارسال تصویر پاسخنامه ابتدا در پنل سمت چپ پنجره سبزرنگ ( با عنوان ارسال تصویر پاسخنامه ) شماره سوالی که قرار است تصویر پاسخنامه آن را ارسال کنید ، انتخاب نمایید . برای ارسال فایل ابتدا از طریق دکمه انتخاب فایل آن را انتخاب نمایید. پس از انتخاب فایل منتظر شوید تا فایل به طور کامل آپلود شود و پیام آپلود شد ظاهر گردد. پس از این مرحله بر روی دکمه ارسال تصویر کلیک نموده تا تصویر برای سیستم ارسال گردد. پس از کلیک بر روی دکمه ارسال تصویر علاوه بر پیام سیستم مبنی بر موفقیت آمیز بودن ارسال تصویر ، تصویر کوچک شده در پایین همین لیست نمایش داده شده و باید دیده شود. در غیر اینصورت فایل شما به سیستم ارسال نگردیده است و باید مجددا ارسال شود.

تذکر بسار مهم : مطابق شکل زیر پس از ارسال تصویر ، تصویر در پایین پنل ارسال باید نمایش داده شود . در غیر اینصورت فایل شما ارسال نگردیده است . امکان انتخاب چند فایل به صورت همزمان و ارسال تصویر وجود دارد.

آزمون آنلاین

توضیح مرحله چهارم :( پایان و خروج از آزمون )

پس از اینکه به سوالات پاسخ دادید ( متنی یا تصویری ) و قبل از خروج پاسخهای متنی و تصویری خود را مرور کرده و از ارسال آن با موفقیت اطمینان حاصل نمایید . همانطور که در بند قبلی ذکر شد تصاویر پاسخنامه ارسال شده توسط شما باید در زیر کادر ارسال تصاویر مشاهده گردند . همچنین پاسخ های متنی نیز در زیر کادر مربوطه نمایش داده می شوند .

همچنین امکان حذف پاسخ متنی و یا تصویری نیز وجود دارد .

پس از مرور پاسخ های ارسالی خود می توانید با کلیک بر روی دکمه خروج واقع در بالای صفحه از آزمون خارج شوید . در صورتی که زمان شما به پایان برسد و از سیستم خارج نشده باشید به صورت اتوماتیک از سیستم خارج شده و امکان پاسخ دیگر وجود نخواهد داشت .

مواکدا توصیه می گردد به زمان باقیمانده در بالای صفحه توجه داشته و آپلود پاسخنامه های خود را به دقایق آخر مهلت تعیین شده موکول نکنید. با پایان یافتن زمان در صورت عدم تمدید زمان از جانب اداره امتحانات به هیچ عنوان امکان آپلود پاسخنامه وجود نخواهد داشت.

نکته قابل ذکر اینکه در طول برگزاری آزمون و قبل از پایان آزمون امکان خروج و ورود مجدد به آزمون وجود خواهد داشت . همچنین کلیه عملیات انجام گرفته توسط دانشجویان اعم از ورود به آزمون ، خروج از آزمون ، درج پاسخ و ... به همراه آدرس IP دانشجو ثبت و ضبط شده و قابل پیگیری می باشد .

با آرزوی موفقیت

اداره فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه

نوع آگهي : اطلاعيه آموزشي تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ زمان : ۱۷:۲۵ كاربر : Admin بازديد : ۳۲۷۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ زمان ويرايش : ۱۱:۰۰ كاربر : Khosravi

امام صادق(ع):

روز غدیر خم در میان روزهای عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه درمیان ستارگان است.

اقبال سید بن طاووس-ص۴۶۶


امام صادق(ع):

روز غدیر خم عید بزرگ خداست، خدا پیامبری مبعوث نکرده، مگر این که این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان و در زمین، روز پیمان محکم و حضور همگانی است.

وسائل الشیعه،ج۵،ص۲۲۴،ح۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

۱۶ ذی حجّه ۱۴۴۱ قمري

۶ آگوست ۲۰۲۰ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۲۰
طلوع آفتاب ۰۵ : ۵۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۹
غروب آفتاب ۱۹ : ۲۷
اذان مغرب ۱۹ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۴
انتخاب شهر