مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان:عاشورا جلوه گاه پرشکوهی از عشق و ایثار است

مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی :هرچند در محرم امسال جای سردار عزیز دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع عزاداران سید الشهدا(ع)خالی بود اما راه و نام آن سردار شهید فراموش نخواهد شد .

علی ذوقی مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در گفتگو بامرکز خبر روابط عمومی دانشگاه گفت:مکتب عاشورا جلوه گاه و نمایشگاه پرشکوهی از عشق و ایثار و از خودگذشتگی امام حسین (علیه‌السلام )و یاران فداکار آن حضرت است که در صحنه‏ ی کربلا خلق شد و در تاریخ برای همیشه جاودانه شد. وی افزود اگر بخواهیم که اندیشه‌ی ما به کمال برسد باید از چشمه‏ ی جوشان معرفت عاشورا سیراب شویم وی با تاکید بر اینکه صلابت معنوی، عزت معنوی و قدرت ملکوتی نهفته در مکتب عاشورا آثار و برکات ارزشمندی برای جامعه دارد گفت : در واقع حضرت امام حسین(ع) با فداکاری خالصانه و همه جانبه اش به سرمشقی جاودانه ی برای آزادگان و رهپویان حق و حقیقت تبدیل شد .

مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدت خالصانه همکاران دانشگاه آزاد اسلامی در هیئات مذهبی استان و همه ی مردم عزیز و ولایت مدار استان که با نصب العین قراردادن توصیه های مقام معظم رهبری ورعایت پروتکل های بهداشتی عشق و علاقه خود را به مکتب والای امام حسین (ع)به نمایش گذاشتند تشکر و قدردانی کرد و گفت : هرچند در محرم امسال جای سردار عزیز دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع عزاداران سید الشهدا(ع)خالی بود اما راه و نام آن سردار شهید فراموش نخواهد شد .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ زمان : ۲۲:۰۸ كاربر : pr بازديد : ۱۵۰
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ زمان ويرايش : ۲۳:۰۳ كاربر : pr

امام علي(ع):

المُنتَظِرُ وَقتَ الصَّلاةِ بَعدَ الصَّلاةِ مِن زُوّارِ اللَّهِ عزّ وجلّ، وحَقٌّ عَلَى اللَّهِ تَعالى‏ أن يُكرِمَ زائِرَهُ، وأن يُعطِيَهُ ما سَأَلَ .

آن كه رسيدن وقت نماز [ديگر] را پس از نمازى انتظار مى‏‌كشد، از زائران خداوند عزّ وجلّ است و بر خداوند متعال رواست كه زائرش را گرامى دارد و هر چه مى‌‏طلبد، به او بدهد .

خصال : ص ۶۳۵ ح ۱۰

شناخت‌نامه نماز ج ۲ص ۵۶۲

امام رضا(ع):

في الصَّلاةِ تَوقيرٌ لَهُ وتَبجيلٌ وخُضوعٌ مِنَ العَبدِ إذا سَجَدَ، والإِقرارُ بِأَنَّ فَوقَهُ رَبًّا يَعبُدُهُ ويَسجُدُ لَهُ .

در نماز، بزرگداشت و گراميداشت خداوند، و فروتنى بنده هنگام سجده است و اقرار به اينكه بالاتر از او، پروردگارى است كه به عبادتش مى‏‌پردازد و برايش سجده می‌‏كند .

بحار الأنوار: ج ۶ ص ۱۱۳ ح ۶

شناخت‌نامه نماز: ج۱ ص۱۲۴

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

۱۳ ربیع الثانی ۱۴۴۲ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۱
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۲
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر