بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی درواکنش به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در حاشیه یازدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، رؤسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی بیانیه ای در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ إِذْ قالَ عیسَی ابْنُ مَرْیَمَ یا بَنی‏ إِسْرائیلَ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُمْ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ التَّوْراةِ وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ یَأْتی‏ مِنْ بَعْدِی اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جاءَهُمْ بِالْبَیِّناتِ قالُوا هذا سِحْرٌ مُبینٌ (آیه 6 سوره صف). «و هنگامی که عیسی مریم به بنی اسرائیل گفت: من همانا رسول خدا به سوی شما هستم و به حقانیت کتاب تورات که مقابل من است، تصدیق می‌کنم و نیز(شما را) مژده می‌دهم که بعد از من رسول بزرگواری که نامش(در انجیل من) احمد است ،بیاید. چون آن رسول ما با آیات و معجزات به سوی خلق آمد گفتند: این سحری آشکار است.» اقدام قبیح و گناه نابخشودنی نشریه فرانسوی شارلی ابدو و حمایت بالاترین مقام سیاسی کشور فرانسه از این حرکت توسط افرادی که نقد هولوکاست را بر نمی ­تابند و سابقه اخراج دانشگاهیان و استادان را به بهانه نقد صهیونیزم در کارنامه دارند، احساسات صدها میلیون مسلمان جهان را به شدت جریحه دار نمود و موجی از انزجاز و تنفر را ایجاد کرد. سیاست های خصمانه استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی در جهان اسلام و ناامیدی آنها از نتایج اسلام ستیزی سبب شد که یک بار دیگر چهره نظام سرمایه داری و استکبار بر جهانیان آشکار گردد. هجوم مجدد آنها بر چهره برترین آفریده خداوند متعال، پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) ماهیت واقعی آنها را بار دیگر عیان نمود. همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:«ملت های مسلمان به ویژه کشورهای غرب آسیا ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه حساس باید هرگز دشمنی های سیاست مداران و سردمداران غربی را نسبت به اسلام و مسلمین فراموش نکنند.» ما روسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو را به ساحت مقدس و نورانی پیامبر اعظم(ص) به شدت محکوم می کنیم و از همه دانشگاه های جهان اسلام و آزادگان جهان دعوت می نماییم، این اقدام صهیونیستی نشریه فرانسوی را محکوم نمایند و مسلمانان فرانسه نیز آن را تحریم کنند. دانشگاهیان انتظار دارند وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را از طریق مجاری قانونی در برخورد با این اقدام قبیح انجام دهند.

این بیانیه طی نامه ای رسمی برای دبیرکل سازمان ملل، دبیر کل یونسکو و دفتر یونسکو در تهران ارسال شد.

دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی هم در گفتگو با مرکز خبر روابط عمومی ضمن ابراز انزجار از اقدام سخیفانه و کینه توزانه ی نشریه فرانسوی گفت : همان گونه که رهبر معظم انقلاب در پیامشان تاکید فرمودند اقدام نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی اللّه علیه و آله) یک گناه بزرگ است و بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت. دکتر هاشمی در ادامه گفت : دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی همنوا با امت اسلام حرکت سخیف این نشریه در توهین به مقدسات اسلام و مذاهب الهی است را محکوم می نمایند و خواهان برخورد قاطع دولت فرانسه نسبت با این تبلیغات مغرضانه هستند.

مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ زمان : ۱۱:۵۱ كاربر : pr بازديد : ۲۲۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ زمان ويرايش : ۱۱:۵۸ كاربر : pr

امام علی(ع):

اُنظُرُوا أهلَ بَيتِ نَبِيِّكُم فَالْزَمُوا سَمْتَهُم...لا تَسبِقُوهُم فَتَضِلُّوا، و لا تَتَأخَّرُوا عَنهُم فَتَهلِكُوا.

به اهل بيت پيامبرتان بنگريد و از راه و روش آنان جدا نشويد...از آنان پيشى نگيريد كه گمراه مى شويد و از ايشان عقب نمانيد كه به هلاكت مى افتيد.

نهج البلاغه، خطبه ۹۷

ميزان الحكمه: ج۶، ص۴۳۷

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

۱۰ جمادی الثانیة ۱۴۴۲ قمري

۲۴ ژانويه ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۰۹
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۳
اذان ظهر ۱۱ : ۴۵
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۸
اذان مغرب ۱۷ : ۱۷
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۳
انتخاب شهر