پیام تسلیت مسئولان دانشگاه به مناسبت حادثه دلخراش تروریستی دانشگاه کابل
با صدور پیامی دکتر ولایتی حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد
رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پی حمله تروریستی کابل که منجر به شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان شد، ضمن تسلیت به دولت و ملت بزرگ افغانستان، این اقدام تروریستی را محکوم کرد. متن پیام دکتر ولایتی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حمله جنایتکارانه و تروریستی به دانشکده حقوق دانشگاه کابل، محیطی که برای تحصیل علم، دانش و افزایش آگاهی در جامعه و ایجاد رشد، ثبات و امنیت تلاش می کند و مجروح و شهید شدن مظلومانه تعدادی از اساتید، دانشجویان و برادران عزیز افغانستانی موجب تاسف و تاثر گردید. حمله به دانشگاه و ترور افراد بی دفاع که در جهت ارتقاء اندیشه و فکر گام بر می دارند نشانه بزدلی و حقارت جنایتکارانی است که نه تنها صلح و ثبات در افغانستان که در منطقه و جهان را نشانه رفته اند و باید در برابر تروریست ها و حامیان آنان با قدرت و قوت ایستادگی و مبارزه کرد که هر گونه اقدام جنایت کارانه و ناجوانمردانه ای را بر علیه ملت مظلوم منطقه مرتکب می شوند. جامعه دانشگاهی و همه مردم بزرگ ایران خود را در غم شهادت این عزیزان همراه دانسته و آن را محکوم می نماید و تردیدی نیست که همچون گذشته ایستادگی و مقاومت در برابر آنان که خط سرخ مکتب سلیمانی است، علاج و راه حل خشکاندن ریشه های تروریسم در منطقه است. اینجانب شهادت جمعی از اساتید و دانشجویان این حادثه تاسف بار را به ملت و دولت افغانستان تسلیت عرض نموده، ضمن ابراز همدردی، برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل می نمایم و امیدوارم در سایه وحدت و همبستگی، شاهد ریشه کن شدن تروریسم وبرقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان باشیم.

علی اکبر ولایتی

دکتر طهرانچی نیز با صدور پیامی، حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد و شهادت جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به دانشگاه کابل، شهادت جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه را تسلیت گفت. در متن پیام دکتر طهرانچی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

خبر تأسف بار حمله تروریستی به دانشگاه کابل و شهادت تعدادی از اساتید محترم و دانشجویان عزیز این دانشگاه، موجی از تأثر و تألم را در جامعه دانشجویی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران برانگیخت. دانشگاه آزاد اسلامی ضمن عرض تسلیت به همه بازماندگان این حادثه تلخ و تأسف بار به ویژه رئیس محترم دانشگاه کابل جناب آقای دکتر محمد عثمان بابری و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این رویداد تلخ، جنایت مذکور را به شدت محکوم می نماید و امیدوار است که افغانستان عزیز پیوسته در سایه امنیت کامل به سر برد و مراکز علمی این کشور اسلامی همسایه در محیطی آرام، این رسالت مقدس را بر دوش بکشند و همکاری های دانشگاهی و علمی دو کشور به ویژه در عرصه دانشگاه آزاد اسلامی روز به روز گسترش بیشتری یابد.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

همچنین دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در پیامی شهید و مجروح شدن جمعی از استادان و دانشجویان عزیز دانشگاه کابل را به مردم شریف افغانستان و به ویژه به دانشجویان گرامی افغانستانی واحد بیرجند تسلیت گفت.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند متن پیام دکتر سید حسن هاشمی بدین شرح است :

برادر گرامی جناب آقای دکتر محمد عثمان بابری

ریاست محترم دانشگاه کابل

با سلام و احترام و دعای خیر حمله تروریستی به دانشگاه کابل و شهادت جمعی از استادان گرانقدرو دانشجویان گرامی و عزیز آن دانشگاه، جامعه دانشگاهی ایران واستان خراسان جنوبی را متأثر و متألم ساخت . به نمایندگی از دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی این حادثه تلخ را به حضرت عالی مردم شریف افغانستان و خانواد های داغدار دانشگاهیان دانشگاه کابل و همچنین دانشجویان گرامی افغانستانی مقیم دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند صمیمانه تسلیت عرض می نمایم و از خداوند تبارک و تعالی برای درگذشتگان علو درجات و برای خانواد ه های معزز وابسته صبر و شکیبایی مسالت دارم . و ضمن محکوم نمودن این اقدام غیر انسانی و خشونت بار وابراز همدردی صمیمانه با دانشگاهیان گرامی دانشگاه کابل ، برای مجروحان این حادثه تلخ نیز آرزوی بهبودی می نمایم و امیدوارم در سایه وحدت و همبستگی،و صلح و ثبات در منطقه و جهان شاهد ریشه کنی تروریسم باشیم

سید حسن هاشمی

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ زمان : ۲۰:۳۴ كاربر : pr بازديد : ۱۰۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ زمان ويرايش : ۱۰:۳۹ كاربر : pr

امام علي(ع):

المُنتَظِرُ وَقتَ الصَّلاةِ بَعدَ الصَّلاةِ مِن زُوّارِ اللَّهِ عزّ وجلّ، وحَقٌّ عَلَى اللَّهِ تَعالى‏ أن يُكرِمَ زائِرَهُ، وأن يُعطِيَهُ ما سَأَلَ .

آن كه رسيدن وقت نماز [ديگر] را پس از نمازى انتظار مى‏‌كشد، از زائران خداوند عزّ وجلّ است و بر خداوند متعال رواست كه زائرش را گرامى دارد و هر چه مى‌‏طلبد، به او بدهد .

خصال : ص ۶۳۵ ح ۱۰

شناخت‌نامه نماز ج ۲ص ۵۶۲

امام رضا(ع):

في الصَّلاةِ تَوقيرٌ لَهُ وتَبجيلٌ وخُضوعٌ مِنَ العَبدِ إذا سَجَدَ، والإِقرارُ بِأَنَّ فَوقَهُ رَبًّا يَعبُدُهُ ويَسجُدُ لَهُ .

در نماز، بزرگداشت و گراميداشت خداوند، و فروتنى بنده هنگام سجده است و اقرار به اينكه بالاتر از او، پروردگارى است كه به عبادتش مى‏‌پردازد و برايش سجده می‌‏كند .

بحار الأنوار: ج ۶ ص ۱۱۳ ح ۶

شناخت‌نامه نماز: ج۱ ص۱۲۴

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

۱۳ ربیع الثانی ۱۴۴۲ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۱
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۲
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر