نشست صمیمانه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با دانشجویان و نمایندگان تشکل ها
نشست صمیمانه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی به صورت آنلاین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند نشست صمیمانه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان با دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد. در این جلسه که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد ، دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دانشمند دکتر فخری زاده و تبریک روز دانشجو، به بیان جایگاه و توان علمی و مجاهدت های خالصانه این شهید گرانقدر پرداخت و از دانشجویان خواست با عمل به دستورات دین مبین اسلام و فرمایشات مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه آن شهید بزرگوار باشند. دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به لزوم توجه جدی به مساله اسلامی شدن دانشگاه پرداخت و حرکت سریع دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه تمدن ساز را رخدادی مبارک و دارای برکات ارزشمند برشمرد و گفت لازم است در این خصوص از زحمات و تدابیر دکتر ولایتی، دکتر طهرانچی و مسئولان فرهنگی دانشگاه تشکر و قدردانی نماییم.

دکتر علی ماندگار معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت روز دانشجو ونکوداشت یاد و خاطره دانشمند شهید فخری زاده به بیان مختصری از فعالیت ها و اقدامات حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی پرداخت و گفت خوشبختانه جناب آقای دکتر جهان بین معاونت محترم فرهنگی دانشجویی سازمان مرکز ی دانشگاه توجه ویژهای به تقویت و اعتلای هرچه بیشتر مسائل فرهنگی دارند و همت و تدبیر ایشان موجب تقویت روحیه همه همکاران فرهنگی و دانشجویان گرامی دانشگاه شده است . دکتر ماندگار از دانشجویان و نمایندگان محترم تشکل ها خواست در این محفل صمیمی مسائل و دیدگاههای خود را با هیات رئیسه دانشگاه در میان بگذارند .
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دانشمند دکتر فخری زاده و تبریک روز دانشجو به ارائه مطالبی در خصوص اهمیت تشکل های دانشجویی – اسلامی و فعالان دانشجویی پرداخت و افزود: دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه از این تشکل ها حمایت ویژه ای خواهد کرد. وی افزود: تشکل ها از رسالت های فرهنگی و معرفتی برخوردار هستند و این تشکل ها در جهت استفاده از استعدادهای جوانان انقلابی و تربیت دانشجویان قدم بر می دارند. همچنین دانشگاه در عرصه تربیت، هدایتگری و ایجاد محیط عملی برای دانشجویان و علاقه مندان به فعالیت ها در تشکل ها، حمایت می کنیم تا استعداد و توانایی این افراد در تشکل های دانشگاه بارور شود. وی ادامه داد: با اشاره به بیانات سال گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان نسبت به این موضوع تاکید داشتند که دانشجویان وارد عرصه عمل شوند. رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین اهمیت علم و طالب علم را از منظر قرآن کریم تبیین و جایگاه دانشجو در جامعه و جهان اسلام را مورد بررسی قرار داد.
در ادامه مهندس علی ذوقی مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دانشجو و قشر محصل از جایگاه ویژه ای در جامعه برخوردار است و امیدواریم این فرصت را ارزشمند بدانند و در راه اسلام و انقلاب قدم بردارند. وی همچنین در پایان تاکید کرد: دانشجویان حراست را امین خود بدانند و مسائل خود را با ما در میان گذاشته و تا حصول نتایج کنار آنها خواهیم بود.
دکتر علیرضا عزیزی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در ادامه، به ارائه مسائل حوزه آموزشی دانشگاه پرداخت و به مطالبات تعدادی از دانشجویان حاضر در جلسه پاسخ داد و گفت: در سامانه آموزشیار، تمامی اقدامات در زمینه های آموزشی، دانشجویی، مالی و... با جزئیات قابل مشاهده است و دانشجویان ورودی جدید می توانند امورات خود را در آن انجام دهند. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در حاشیه این جلسه با توجه به اصلاحیه تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400 – 1399 سازمان مرکزی دانشگاه، گفت: تاریخ برگزاری امتحانات نیمسال اول برای کلیه گروه های آموزشی و ورودی ها از 18 لغایت 29 بهمن ماه خواهد بود.
در ادامه دکتر حسین حکیم پور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به ارائه مسائل مالی و شهریه ای دانشجویان پرداخت و گفت: بنا به دستور سازمان مرکزی بدهی شهریه دانشجویان در نیمسال اول در 3 قسط، تقسیط شده است و سررسید اقساط تاریخ های 15 آذر ماه، 15 دی ماه و 15 بهمن ماه می باشد. وی گفت: دانشجویان به منظور پرداخت شهریه خود می توانند با وارد شدن در قسمت صندوق رفاه دانشجویی در سیستم، اقساط خود را مشاهده کنند و در صورت دلخواه می توانند کل شهریه خود را پرداخت نمایند و یا اینکه در موعد سررسید اقساط خود را پرداخت نمایند و یادآور شد تاخیر در پرداخت شهریه منجر به جریمه نخواهد شد ولی این تاخیر می تواند در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه دانشجویان مشکل ایجاد نماید. دکتر حکیم پور در ادامه ضمن اینکه شهریه های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزایش پیدا نکرده افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک سازمان غیردولتی است و بخشنامه های خاص خود را دارد و بر خلاف دانشگاه های دولتی، بودجه دولتی دریافت نمی کند و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فقط تابع سازمان مرکزی دانشگاه می باشند. معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: این در شرایطی است که دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 1500 میلیارد تومان بابت هزینه های مختلف به دولت می پردازد اما ریالی بودجه دولتی دریافت نمی کند.
در ادامه دکتر مجید علی آبادی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به ارائه توضیحاتی پیرامون فعالیت های سامانه پژوهشیار پرداخت و افزود: پژوهشیار سامانه جامع مدیریت امور پژوهشی، همه امور مرتبط با گردش کار طرح های پژوهشی شامل ارسال پروپوزال، داوری، کارشناسی، عقد قرارداد و فرآیندهای مرتبط با گردش کار پایان نامه ها، رساله های دانشجویی شامل ارسال پروپوزال اولیه، اخذ تاییدیه های گروه آموزشی، ارتباط با استاد راهنما و مشاور و سایر امور مرتبط، تا دفاع دانشجو در آن انجام می پذیرد. وی ضمن فعالیت مرکز رشد دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی تفاهم نامه های جدیدی با ارگان ها و نهادهای مختلف به امضاء رسیده که یکی از این موارد جدید تفاهم نامه همکاری های پژوهش های کاربردی – توسعه ای و انتقال فناوری در زمینه تعدیل وضع هوا می باشد. در این نشست دو ساعته، دکتر علی ماندگار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، سید محمدتقی عندلیب مقدم رئیس امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، دکتر حبیب الله نخعی رئیس دبیرخانه هیات امناء دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، دکتر محمد حداد معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، دکتر عطاالله اژدری معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و سایر مسئولان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه حضور داشتند.
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ زمان : ۱۹:۴۹ كاربر : pr بازديد : ۱۳۴
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۰:۴۱ كاربر : pr

امام علی(ع):

اُنظُرُوا أهلَ بَيتِ نَبِيِّكُم فَالْزَمُوا سَمْتَهُم...لا تَسبِقُوهُم فَتَضِلُّوا، و لا تَتَأخَّرُوا عَنهُم فَتَهلِكُوا.

به اهل بيت پيامبرتان بنگريد و از راه و روش آنان جدا نشويد...از آنان پيشى نگيريد كه گمراه مى شويد و از ايشان عقب نمانيد كه به هلاكت مى افتيد.

نهج البلاغه، خطبه ۹۷

ميزان الحكمه: ج۶، ص۴۳۷

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

۱۰ جمادی الثانیة ۱۴۴۲ قمري

۲۴ ژانويه ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۰۹
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۳
اذان ظهر ۱۱ : ۴۵
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۸
اذان مغرب ۱۷ : ۱۷
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۳
انتخاب شهر