حجت الاسلام حاجی زاده :به برکت انقلاب بانوان درصحنه های علمی، اجتماعی و... حضورفعال دارند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در مراسم گرامی داشت میلاد دخت گرامی نبی مکرم اسلام (ص) گفت:

امروزه به برکت انقلاب اسلامی بانوان در کنار آقایان در تمام صحنه های علمی، اجتماعی و ورزشی و ... حضور فعال دارند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در این مراسم گفت : میلاد حضرت زهرا (س) و دهه مبارک فجر راخدمت تمامی همکاران خصوصا بانوان محترمه تبریک عرض می کنم .

حجت الاسلام محمد حاجی زاده افزود: حضرت فاطمه (سلام الله علیها)فضایل بیشماری دارند به طوری که در بسیاری از آیات قرآن مصداق منحصر به فرد آیات خود حضرت می باشد مثل آیه مباهله و سوره مبارکه کوثر .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران ، ولادت بنیانگذار انقلاب حضرت امام خمینی (ره) را تبریک گفت و افزود: حضرت فاطمه (سلام الله علیها)فضایل بیشماری دارندو شخصیتی هستند که تعابیر ویژه ای برای ایشان در احادیث نیز آمده است مثل ام ابیها یا محدثه و بسیاری از نام های دیگر نکته قابل توجه این است که آن همه فضایل در زمانی برای دخت پیامبر اسلام آمده است که زن در آن جامعه در پایین ترین مراتب قرار داشت ، به طوری که در قرآن آمده است آیه (وَإِذَا بُشِّرَ أَحَدُهُمْ بِالْأُنْثَىٰ ظَلَّ وَجْهُهُ مُسْوَدًّا وَهُوَ كَظِيمٌ)وقتی خبر می شدند که دختر دارند از شدت ناراحتی سیاه می شدند و به شدت خشمگین میشدند لذا دختران خود را زنده به گور می کردند.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده گفت: امروزه متاسفانه در رسانه های معاند حقیقت را به صورت وارونه بیان می کنند و به بانوان خصوصا نسل جوان اینگونه القاء می کنند که اسلام حق زنان را ضایع نموده و اگر بدون از تعصبات و با نگاه منطقی احکام اسلامی در حوزه زنان مورد مطالعه قرار گیرد نفع جامعه زنان به وضوح مشخص می شود. حجت الاسلام محمد حاجی زاده افزود: در انقلاب اسلامی ایران نیز مساله عدالت اجتماعی بین زنان و مردان نیز مورد توجه ویژه ای قرار گرفته و اگر در قبل از انقلاب پیشرفت کشور را در برهنگی و قانون کشف حجاب می دانستند اما امروزه به برکت انقلاب اسلامی بانوان در کنار آقایان در تمام صحنه های علمی، اجتماعی و ورزشی و .... حضور فعال دارند به عنوان نمونه نسبت پزشکان زن در حوزه زنان از 16 درصد به 98 درصد و نسبت دانشجویان دختر به پسر در ایران از 25 درصد درسال 1350 به حدود 50 درصد رسیده است و در بخش اعضای هیئت علمی از 14 درصد در اواخر حکومت پهلوی به عددی نزدیک به 30درصد در سال 1396 رسیده است. دانشگاهیان محترم می توانند اسناد آمارهای ذکر شده و باقی پیشرفت های ایران بعد از انقلاب در تمامی حوزه ها در کتاب صعود چهل ساله مطالعه نمایند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ زمان : ۱۳:۳۲ كاربر : pr بازديد : ۹۷
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ زمان ويرايش : ۱۳:۴۰ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص) :

ولايَةُ عَلِيِّ بنِ أبي طالِبٍ وِلايَةُ اللَّهِ و حُبُّهُ عِبادَةُ اللَّهِ وَ اتِّباعُهُ فَريضَةٌ مِنَ اللَّهِ .

ولايت علي ‏بن ابي ‏طالب‏ عليه السلام ولايت خدا ، و محبّت او عبادت خدا و پيروي از او فريضه ‏اي از جانب خدا است .

بشارة المصطفي ، ص ۱۶

اوقات شرعي به افق بيرجند

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

۲۰ رجب ۱۴۴۲ قمري

۴ مارس ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۳۷
طلوع آفتاب ۰۵ : ۵۷
اذان ظهر ۱۱ : ۴۵
غروب آفتاب ۱۷ : ۳۳
اذان مغرب ۱۷ : ۵۰
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۴
انتخاب شهر