تعمق و توجه به پیام های ارزشمند عاشورا یک ضرورت است

دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی:

تعمق و توجه به پیام های ارزشمند عاشورا یک ضرورت است

دکتر علیرضا حسنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: باید پیام های عاشورا را در زندگی روزمره خویش نصب العین قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند،دکتر علیرضا حسنی گفت: هر کس که در طلب آزادگی ، عدالت ، حقیقت ، عزت و شرافت است باید همه این فضائل را از مکتب امام حسین (ع) بیاموزد.

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه آغاز ماه محرم را فرصت ارزشمندی برای بازخوانی و تعمق دقیق در معارف مکتب عاشورا برشمرد و گفت: برای معرفی و تبیین هر چه بهتر ابعاد حماسه عاشورا دانشگاهیان وظیفه ای حساس ومهم دارند تا به بهترین و موثر ترین شیوه شور حسینی را با شعور کامل و معرفت عمیق همراه نمایند.

دکتر علیرضا حسنی افزود: درس بزرگ کربلا این است که انسان چگونه باید گوهر انسانی خود را از زبونی و دنائت نگاه دارد و با خودآگاهی عبودیت و آزادگی به هدف عالی حیات نائل آید. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در متن نهضت عاشورا مضمون ها و مفاهیم زیادی نهفته است و دلیل تمایز آن با همه ی رخدادها و حوادث عالم ، تجلی فرازهای انسان سازاین نهضت است.

دکتر حسنی گفت: چنان که مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای می فرمایند : عاشورا درس می دهد که برای حفظ دین باید فداکاری کرد ، درس می دهد که در راه قرآن باید از همه چیز گذشت ، عاشورا درس می دهد که در میدان نبرد حق و باطل ، کوچک و بزرگ ، زن و مرد ، پیر و جوان ، شریف و وضیع و امام و رعیت ، با هم در یک صف قرار می گیرند.

دبیر هیأت امنا ی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد که حماسه بزرگ حسینی تنها به غم خانه ی حسینی تبدیل نشود و همه ما مفاهیم ارزشمند عاشورا را در زندگی روزمره خویش نصب العین قرار دهیم تا ان شا ا... با پیروی از فرمایشات آن امام همام (ع) و بزرگان دین و در این روزگار اطاعت محض از ولی فقیه زمان بستر سعادت و سلامت خود را فراهم نمائیم.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ زمان : ۰۹:۴۱ كاربر : pr بازديد : ۶۴۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۵:۵۷ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

۵ رجب ۱۴۳۹ قمري

۲۲ مارس ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۴
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۵
اذان ظهر ۱۲ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۸ : ۴۶
اذان مغرب ۱۹ : ۰۳
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۹
انتخاب شهر