نشست بررسی اقتصاد مقاومتی با حضور دکترعبدالملکی و اساتید عضو کانون بسیج اساتید و مسئولان اقتصادی استان

نشست بررسی اقتصاد مقاومتی با حضور دکترعبدالملکی و اساتید عضو کانون بسیج اساتید و مسئولان اقتصادی استان درمحل دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: در متن نهضت عظیم عاشورا، مضمون ها و مفاهیم زیادی نهفته است و هرکس که در طلب آزادگی، عدالت حقیقت و عزت و شرافت است، باید همه ی این فضایل را از مکتب امام حسین (ع) بیاموزد.

وی باعنایت به آموزه های قرآنی ازجمله آیه ی شریفه ای که می فرماید: «ولا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار» گفت: هر تمایل به دشمن نتیجه ای جز گرفتار شدن در آتش سوزان نخواهد داشت و در کارهای اقتصادی نیز امید داشتن و دل بستن و تکیه به دشمن در حالی که دشمنی آنان ثابت است و ادبیات آن ها تغییر نکرده و نخواهد کرد، کاری عبث و بیهوده است.

دکتر حسنی در ادامه افزود: شاخص ما در همه ی زمینه ها منویات مقام عظمای ولایت است و برای اینکه راه را گم نکنیم باید به انگشت اشاره ایشان نظر داشته باشیم

در ادامه دکتر عبدالملکی به بحث پیرامون مبانی نظری اقتصاد مقاومتی پرداخت و با اشاره به اینکه غالباً شناخت درستی نسبت به اقتصاد مقاومتی وجود ندارد، گفت: اقتصادی که در شرایط دشوار تهدید و دشمنی بتواند به اهداف خود برسد، اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین اضافه کرد، راه حل برون رفت از مشکلات فقط اقتصاد مقاومتی است و تحقق اقتصاد مقاومتی از هضم شدن ما در هاضمه ی اقتصاد جهانی جلوگیری می کند.

دکتر عبدالملکی افزود اقتصاد مقاومتی در عین حال که سخت است، اما شدنی است و اقتصاد مقاومتی می تواند ما را به قله ی اقتصاد جهان برساند.

وی تأکید کرد اگر بخواهیم دقیقا برنامه ها و نقش های اقتصاد مقاومتی را بفهمیم، باید هرکس سنگر خود را بشناسد و نقش خود را در تحقق این رسالت مهم به درستی ایفا نماید.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ زمان : ۱۳:۴۳ كاربر : pr بازديد : ۷۱۰
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۵:۵۷ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

۲۹ ربیع الاول ۱۴۳۹ قمري

۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۰۳
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۰
اذان ظهر ۱۱ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۹
اذان مغرب ۱۶ : ۴۹
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۴۷
انتخاب شهر