دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی موفق به کسب رتبه ی اول اقامه ی نماز در بین دانشگاه های آزاد سراسر کشور شد.

درنشست خبری دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اعلام شد:

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی موفق به کسب رتبه ی اول اقامه ی نماز در بین دانشگاه های آزاد سراسر کشور شد.

دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: بر اساس اعلام ستاد اقامه ی نماز استان، دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با کسب امتیاز 100 در بین کلیه ی دستگاه های اجرایی استان موفق به کسب رتبه ی برتر شده است.

دکتر علیرضا حسنی در نشست خبری دوم آبان ماه خود افزود:همچنین علاوه بر رتبه ی برتر استانی که در بین کلیه ی دستگاه ها بوده، برابر نمودار مقایسه ای عملکرد دانشگاه های آزاد اسلامی کشور در ارزیابی ستاد مرکزی اقامه ی نماز کشور، دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با 100 امتیاز در بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور، در جایگاه نخست قرار گرفته است.

دکترحسنی با اشاره به برنامه های گسترده ی معنوی وفرهنگی دانشگاه آزاداسلامی بیرجند و خراسان جنوبی در جهت تقویت آموزه های معنوی و تلطیف فضای معنوی دانشگاه و ترویج فرهنگ اقامه ی نماز اول وقت گفت: هرچند این توفیق ارزشمند برای دانشگاه آزاد اسلامی یک افتخار محسوب می شود، اما به این مقدار توفیق راضی نیستیم.

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به فرازی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید خود متصدی اقامه ی نماز در آن دستگاه شوند گفت: از دانشگاهیان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی که در این اقدام بزرگ و معنوی و کسب این توفیق نقش و سهم ارزنده ای داشتند، صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

دکتر علیرضا حسنی در ادامه با اشاره به آیه ی شریفه ی 41 سوره حج که می فرماید: « کسانی که هرگاه در زمین به آن ها قدرت بخشیدیم نماز را برپا می دارند و زکات می دهند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند.» به آثار و برکات ارزشمند نماز در حیات دنیوی و اخروی انسان و خیر و سعادت و اصلاح جامعه اشاره کرد و گفت: نماز عامل قوی و مؤثر در جلوگیری از خطا و لغزش است و موجب تکامل انسان در رسیدن به مقام قرب الهی می شود.

دکتر حسنی در ادامه با اشاره به اینکه فرق است بین نماز خواندن و اقامه ی نماز، گفت: بنده از ابتدای مسئولیتم تأکید ویژه ای داشتم که برنامه ریزی وقت کلاس های دانشگاه به گونه ای باشد که با وقت نماز تداخل پیدا نکند و خوشبختانه اجرایی شدن این مهم آثار و برکات ارزشمندی برای دانشگاه داشته است.

دکتر حسنی در ادامه با اشاره به اینکه وجهه و چهره ی دین با نماز شناخته می شود گفت: برخی نماز را ضایع می کنند و مورد نفرین نماز واقع می شوند و باید تلاش کنیم در شمار این افراد نباشیم.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه به اقدامات اخیر دانشگاه در جهت حفاظت و صیانت از حریم دانشگاه و نظارت بیشتر بر ورود و خروج افراد، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب،ضمن گلایه ازبی مهری ها و انتقادات نابجای برخی افراد در برابر این اقدامات ارزشی گفت: موجب تأسف است که یک اقدام ارزشی که با استقبال دانشجویان و خانواده ها و دلسوزان اجتماعی قرار گرفته و مورد تحسین و واقع شده، توسط برخی جریانات و افراد که اهداف خاصی دارند،مورد انتقاد غرض ورزانه قرار بگیرد.

دکتر حسنی افزود: نماز زکات امر به معروف و نهی از منکر چهار شرط نصرت الهی هستند و بر اساس آموزه ها و تعالیم اسلامی همه ی مؤمنان در هر نقطه ای که هستند وظیفه دارند جامعه را به سمت معروف ها و نیکی ها ببرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه افزود این چهار شاخص مهم ترجمان هندسه ی نظام اسلامی هستند و موجب پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشرفت و سعادت جامعه می شود و ما در دانشگاه با استعانت از الطاف الهی و با جدیت در جهت تقویت آموزه های معنوی و اسلامی پای کار ایستاده ایم و از همان ابتدا که این مسئولیت را تحویل گرفته ام متأسفانه مورد هجمه ی انسان های کم لطف بوده ام و هرچند از دروغ گویی ها و وارونه نمایی ها که گاهی اوقات مشاهده می کنم رنج می برم، اما صراحتاً اعلام می کنم این هجمه ها نمی تواند مانع رسالت فرهنگی و اسلامی ما بشود حاضرم بدن مجروحم را در راستای اجرایی شدن فرهنگ حجاب و عفاف و اقامه ی نماز تقدیم آستان الهی نمایم و آن روزم آرزوست.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ زمان : ۱۱:۱۳ كاربر : pr بازديد : ۹۷۸
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۵:۵۷ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

۴ رجب ۱۴۳۹ قمري

۲۱ مارس ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۵
طلوع آفتاب ۰۵ : ۳۶
اذان ظهر ۱۱ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۷ : ۴۵
اذان مغرب ۱۸ : ۰۳
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۵۹
انتخاب شهر