امام حسين(ع) : من كشته اشكم؛ هر مؤمنى مرا ياد كند، اشكش روان شود.مراسم پر فیض زیارت عاشورا در ایام دهه ی اول محرم در محل مسجد امام موسی کاظم (ع) دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می شود.دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس سما: اگر علم با ایمان و تهذیب نفس همراه نشود سعادت بخش نیست.معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند بستر ارزشمندی برای تجاری سازی فعالیت های تحقیقاتی است.پیام تبریک دکتر علیرضا حسنی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدیدپیام تسلیت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت درگذشت مرحوم آیت ا... معصومیحجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی : معنویت و ولایت دو ویژگی عمده ی شعر استاد شهریار است.پیام دکتر فرهاد رهبررئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدیدثبت نام متقاضیان استفاده از پارکینگ دانشجوییپذیرفته شدگان ارشد و دکتری هرچه سریعتر برای تکمیل مراحل ثبت نام مراجعه نمایند.هفتمین دورة ضیافت اندیشه دانشگاه های آزاد اسلامی استان با حضور دکتر نصری برگزار شد.دیدار ریاست دانشگاه با معاون سفیر ایران در مالزیدکتر شریعتی به سمت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان منصوب شدآینده ورزش و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامیمرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افتتاح شددکتر محمد حسین رخشانی به سمت سرپرست معاونت اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی منصوب شدپیام دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت روز کارمنددکتر شریعتی : اگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا ۳۱/۶/۹۶ دفاع نمایند، شامل تمدید شهریه نمی شوند.حجت الاسلام و المسلمین دکتر تابعی ؛ فعالیت های فرهنگی باید تأثیری عمیق و ژرف در جامعه داشته باشد .تایید حکم ریاست جناب آقای دکتر علیرضا حسنی
دیدار فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه فردی و اجتماعی همگان است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و به نقل از روابط عمومی و امور اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان صبح پنج شنبه در دیدار با دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت امام سجاد(ع) اظهارداشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه فردی و اجتماعی همگان است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بیان کرد: در قرآن و احادیث آمده است، اگر نسبت به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی کنیم، اشرار بر جامعه مسلط می شوند.

وی هدف از دیدار شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با دکتر حسنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی را تقدیر از اقدامات فرهنگی صورت گرفته در این مرکز آموزش عالی عنوان کرد و بیان داشت: این حضور به منزله تأیید فعالیت ها و تلاش‌های صورت گرفته در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر در سطح دانشگاه است.

وی با تأکید بر اینکه باید از اقدامات و تلاش های صورت گرفته در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر حمایت شود، گفت: به سهم خودمان از پیگیری‌های ایشان برای احیای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر قدردانی می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا کاظم لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم با بیان اینکه یکی از رسالت های مهم پیامبر اسلام و اهل بیت(ع) اقامه امر به معروف و نهی از منکر بوده است، گفت: اخبار امیدوار کننده ای از دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به جبهه ایمانی می رسد، البته این اقدامات برای جریان های نفوذ که با هدف تغییر باورهای دینی و اعتقادی تلاش می کنند، ناامید کننده است.

وی با اشاره به فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر، اظهارداشت: پایداری بر روی ارزش‌های اسلامی و انقلابی از شاخص‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند است که در برابر هجمه های سنگین برخی جریانات استقامت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از دغدغه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر آسیب‌های اجتماعی در محیط دانشگاه ها بوده است، گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که اقدامات خوبی در زمینه اقامه نماز اول وقت و همچنین حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند شکل گرفته است.

دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در ادامه با تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری امام سجاد(ع) اظهارداشت: ما معتقدیم جنگ تمام نشده است و امروز هجمه های ناجوانمردانه ای علیه ارزش‌های اسلامی و انقلابی صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه دشمن دائما در حال برنامه ریزی برای ضربه زدن به ارزش‌ها است، گفت: تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم از کلید واژه هایی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در طی این سالها مورد اشاره و هشدار قرار داده اند.

دکتر حسنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در ادامه افزود: اگر اندکی در حفظ و مراقبت از ارزش‌های اسلامی کوتاهی کنیم ضربه سختی خواهیم خورد.

ایشان با بیان اینکه ما هنوز کار خاصی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند انجام نداده ایم، اظهار کرد: خوشحالی ما از این است که دانشجویان اعتراض دارند که چرا صدای اذان در دانشکده‌ها پخش نمی شود و این نشان می دهد که دانشجویان نسبت به مسائل دینی و ارزشی حساس هستند.

وی در ادامه افزود: متأسفانه وقتی اقدامی برای کرامت بانوان در دانشگاه صورت می گیرد، عده ای مخالفت می کنند و این اقدامات را بر نمی تابند!

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در پایان از حضور فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) و اعضای شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در محل دفتر وی تشکر و قدردانی نمود.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ زمان : ۱۰:۱۱ كاربر : pr بازديد : ۱۰۳۰
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۵:۵۶ كاربر : pr

امام حسين(ع):

أنَا قَتيلُ العَبَرَةِ لا يَذكُرُني مُؤمِنٌ إلاَّ استَعبَرَ.

من كشته اشكم؛ هر مؤمنى مرا ياد كند، اشكش روان شود.

حکمت نامه امام حسین علیه السلام: ج۲، ص۱۱۰، ح۵۴۸امام صادق(ع) :

كُلُّ الجَزَعِ وَالبُكاءِ مَكروهٌ سِوَى الجَزَعِ وَالبُكاءِ عَلَى الحُسَينِ عليه السلام، فَإِنَّهُ فيهِ مَأجورٌ .

هر بى‌‏تابى و گريه‌‏اى ناپسند است، جز بى‌‏تابى و گريه بر حسين عليه السلام كه پاداش هم دارد.

امالى طوسى، ص ۱۶۲

شهادت‌نامه امام حسين عليه السلام: ج ۲ص ۸۳۷امام رضا(ع) :

فَعَلى مِثلِ الحُسَينِ فَليَبكِ الباكونَ؛ فإنَّ البُكاءَ عَلَيهِ يَحُطُّ الذُّنوبَ العِظامَ .

بر كسى چون حسين بايد كه گریه‌کنندگان بگريند؛ زيرا كه گريستن بر او گناهان بزرگ را مى‌زدايد.

وسائل الشيعة : ۱۰/۳۹۴/۸

ميزان الحكمه: ج۷، ص۴۱۰

اوقات شرعي به افق بيرجند

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶

۵ محرم ۱۴۳۹ قمري

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۰۳
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۴
اذان ظهر ۱۱ : ۲۴
غروب آفتاب ۱۷ : ۲۵
اذان مغرب ۱۷ : ۴۲
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۴۴
انتخاب شهر