برگزاری همایش استانی توانمند سازی زنان با رویکرد اقتصاد مقاومتی

در همایش استانی توانمند سازی زنان با رویکرد اقتصاد مقاومتی مورد تأکید قرار گرفت:

لزوم حمایت از اشتغال زنان

همایش یک روزه ی توانمند سازی زنان با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد خراسان جنوبی با حضور استاندار خراسان جنوبی، امام جمعه ی بیرجند، معاون مرکز امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، مدیرعامل بنیاد توسعه ی کارآفرینی زنان و جوانان، رئیس ستاد توانمند سازی زنان کشور و جمعی از مدیران استان و مسئولان حوزه ی زنان خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، در ابتدای این همایش دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تنها راهبرد راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی، الگوی اقتصاد مقاومتی است، گفت: دشمن همه ی شئونات جامعه به ویژه اقتصاد مارا هدف قرار داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه به صفات و ویژگی های زنان فرهیخته از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت: بانوان جامعه ی ما باید همچنان که در دوران دفاع مقدس با حمایت های خود نقش آفرینی کردند، امروز هم در جبهه ی تولید بیش از پیش گام بردارند.

در ادامه سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی در این همایش با تأکید بر لزوم حمایت از اشتغال بانوان گفت: راه اندازی صندوق های خرد، گامی مثبت برای حمایت از اشتغال بانوان است و امیدوراریم بتوانیم یک یا دو میلیارد تومان به این صندوق ها کمک کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با وجود آنکه بانوان در همه ی حوزه ها دارای توانمندی های زیادی هستند،لیکن از توانمندی آنان در حوزه های اداری و مدیریتی کمتر استفاده شده است.سید علی اکبر پرویزی در ادامه تأکید کرد بانوان با ایجاد مشاغل خرد می توانند در رونق اقتصادی کشورنقش اصلی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی امام جمعه ی بیرجند نیز در این همایش ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش به ویژه آزاده ی ارزشی دکتر علیرضا حسنی گفت: امروز یکی ازدغدغه های بسیار مهم رهبر معظم انقلاب و دولت، اقتصاد مقاومتی است و تحقق این موضوع براساس الگوهای اسلامی و آموزه های مکتب متعالی اسلام، یک ضرورت غیر قابل چشم پوشی است.

گفتنی است دکتر سوسن باستانی معاونت بررسی های راهبردی مرکز امور زنان و خانوده ریاست جمهوری نیز در این همایش گفت: زنان در عرصه های مختلف اجتماعی حضور دارند و باید به جنبه های مختلف فرهنگی و اقتصادی نقش آفرینی زنان در امور فرهنگی و اقتصادی جامعه توجه شود و تقویت گردد.

گفتنی است در این همایش آقای حسین عباس زاده معاون مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، خانم نفیسه نخعی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری خراسان جنوبی، خانم فیروزه صابر مدیرعامل بنیاد توسعه ی کارآفرینی زنان و جوانان، خانم فیروزفر رئیس ستاد توانمندسازی زنان کشور، خانم دکتر طوبی کاظمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خانم دکتر عذرا میر کاظمی مود عضو هیأت علمی همایش و دکتر زهرا قاسم پور رئیس شورای بانوان فرهیخته ی دانشگاه آزاد اسلامی خراسن جنوبی نیز به ایراد سخن پرداختند و اهمیت نقش زنان و اقتصاد مقاومتی و سلامت زنان و آسیب های اجتماعی در حوزه ی زنان سرپرست خانواده را مورد بررسی قرار دادند.

در پایان این همایش از 6 نفر از برگزیدگان جشنواره ی هنری تو بافی در خراسان جنوبی تجلیل و تقدیر شد و مهمانان همایش از نمایشگاه آثار تولیدات و توانمندی های بانوان خراسان جنوبی بازدید کردند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ زمان : ۱۷:۲۹ كاربر : pr بازديد : ۱۳۹۴
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۵:۵۵ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

۴ رجب ۱۴۳۹ قمري

۲۱ مارس ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۵
طلوع آفتاب ۰۵ : ۳۶
اذان ظهر ۱۱ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۷ : ۴۵
اذان مغرب ۱۸ : ۰۳
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۵۹
انتخاب شهر