توجه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به اقتصاد دانش بنیان یک ضرورت است

دکتر حلمی رئیس هیات عالی نظارت منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بیرجند:

توجه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به اقتصاد دانش بنیان ضرورت است.

رئیس هیات عالی نظارت منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان دبیرخانه هیات موسس دانشگاه از واحد بیرجند بازدید کردند و در جلسه مشترک با اعضای هیات رئیسه واحد به بررسی مسائل مختلف این دانشگاه پرداختند.

در ابتدای این جلسه دکتر علیرضا حسنی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم به دکتر حلمی و نمایندگان هیات موسس دانشگاه و گرامی داشت یاد و خاطره تلاشهای مرحوم دکتر سید عبدا... علوی رئیس فقید دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به بیان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات و پیشرفت ها و دستاورد های ارزشمند انجام شده در دانشگاه پرداخت و گفت با استعانت از الطاف الهی توفیقات بسیاری به ویژه در افزایش 200 درصدی دانشجویان تحصیلات تکمیلی داشته ایم.

بیرجند شهر دانشگاهی و مرکز فرهنگ و علم است

دکتر عبدالمجید حلمی رئیس هیات عالی نظارت منطقه 4 (استانهای خراسان) دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه ضمن گرامی داشت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و قدردانی از دکتر علیرضا حسنی و همکاران و مسئولان دانشگاه اهالی خراسان جنوبی را مردمی با فرهنگ و مهمان نواز توصیف کرد و گفت بیرجند شهر دانشگاهی و مرکز فرهنگ و علم است. رئیس هیات عالی نظارت منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی استانهای خراسان رضوی شمالی و جنوبی در ادامه با نقل قولی از پروفسور هانری ماسه در مورد سعدی حافظ فردوسی و مولانا گفت.این ایرانشناس فرانسوی تاکید میکند چهار شخصیت پر افتخار فرهنگ و ادب ایران شهرت جهانی دارند و آثار آنها برای تمام مردم دنیا ارزشمند و الهام بخش است.

جلسه دکتر حلمی

حجت الاسلام محمد علی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهای آزاد اسلامی خراسان جنوبی:

توفیق دانشگاه آزاد اسلامی در کسب عنوان برتر در اقامه ی نماز در سطح استان و کشور شایسته ی تحسین است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهای آزاد اسلامی خراسان جنوبی به وظایف هدایتی نظارتی و حمایتی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اشاره کرد و افزود توفیق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در کسب عنوان برتر در امر اقامه ی نماز در سطح استان و در سطح کشور بسیار ارزشمند و مرهون تلاش ها و دغدغه های دکتر حسنی است.

در این جلسه که دکتر علی چهکندی نژاد مدیر نظارت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، دکتر حبیب ا... نخعی رئیس دبیرخانه هیات امنا و اعضای هیات رئیسه دانشگاه استاد غلامرضا رضایی ، مهندس علیزاده و مهندس سعیدی مدیران کل امور اداری و تربیت بدنی استان حضور داشتند.دکتر جواد بهار آرا معاون هیات عالی نظارت منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دبیرخانه هیات موسس دانشگاه حرکت دانشگاه را رصد می کند و کاری به مسائل اجرایی ندارد گفت هدف نهایی همه ی ما همدلی برای تحقق اهداف عالی دانشگاه است.

نظارت و ارزیابی راهبردی ضامن بهبود و ارتقاء کیفیت دانشگاه است

دکتر محمود زاده معاون مدیرکل دفتر پیگیری های ویژه هیات موسس نیز با اشاره به فرامین مدیریتی حضرت علی (ع) نظارت و ارزیابی راهبردی را ضامن بهبود و ارتقاء کیفیت دانشگاه برشمرد و با اشاره به اینکه نسل اول دانشگاهای آموزشی محور بود و نسل های دوم و سوم دانشگاهها پژوهش محور و خلاق و نو آور شدند گفت نسل چهارم دانشگاهها دانشگاههای کار آفرین هستند و ماهم باید همه ی تلاش خود را برای تبدیل شدن به دانشگاه کار آفرین معمول داریم.

وی با ذکر مثال هایی از دانشگاههای استنفورد و MIT و اشاره به محیط رقابتی آموزش عالی در کشورمان و در جهان امروز ضرورت حرکت به سمت صنعت آموزش عالی و توجه به مساله بسیار مهم آموزش عالی و انقلاب دیجیتال را یادآور شد و با اشاره به ساختار و وظایف هیات موسس گفت کار این هیات بازرسی نیست بکه نظارت راهبردی است و اینکه ارزیابی کنیم در چه شاخص هایی خوب رشد کرده ایم و در چه شاخص هایی رشد کمتری داشته ایم.

اساتید و کارکنان از سرمایه های دانشگاه هستند و باید برای ساماندهی و بهره گیری موثرتر از این ثروت های ارزشمند برنامه های ویژه ای تدارک ببینیم.

دکتر روشنی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کار هیات موسس ارزیابی دانشگاه از منظر برنامه ریزی استراتژیک است و در واقع در اتاق فکر دبیرخانه هیات موسس دانشگاه مشکلات و مسائل دانشگاه مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد گفت اساتید و کارکنان از سرمایه های دانشگاه هستند و باید برای ساماندهی و بهره گیری موثرتر از این ثروت های عظیم و ارزشمند برنامه های ویژه ای تدارک ببینیم.

در ادامه اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند نیز به ارائه گزارش از حوزه مربوطه خود پرداختند. گفتنی است دکتر حلمی و هیات همراه در بدو ورود به واحد بیرجند در پای تندیس دکتر سید عبدا... علوی بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند حضور یافتند و یاد و خاطره مجاهدتهای آن مرحوم را گرامی داشتند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ زمان : ۱۰:۴۹ كاربر : pr بازديد : ۱۳۰۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان ويرايش : ۱۵:۵۵ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

۴ رجب ۱۴۳۹ قمري

۲۱ مارس ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۵
طلوع آفتاب ۰۵ : ۳۶
اذان ظهر ۱۱ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۷ : ۴۵
اذان مغرب ۱۸ : ۰۳
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۵۹
انتخاب شهر