برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه، در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

دکتر علیرضا حسنی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در همایش وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد:

دشمن با تمام توان برای تضعیف نظام اسلامی تلاش می کند

همایش وحدت حوزه و دانشگاه به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد. در این همایش که جمع کثیری از روحانیون و دانشگاهیان و مسئولان اجرایی و دانشگاهی استان حضور داشتند دکتر علیرضا حسنی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به ایراد سخن پرداخت و ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر مهربانی و رحمت و امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت سالروز شهادت استاد شهید دکتر مفتح وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از دستاورد های ارزشمند اسلام و انقلاب برای کشور عزیزمان توصیف کرد و افزود مطابق تاکیدات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ، روحانی و دانشگاهی دو قطب متفکر جامعه اند و هر گونه تلاش برای تفرقه بین این دو قشر و مقابل هم قرار دادن آنان خیانتی بزرگ محسوب می شود.

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به ویژه سردار شهید همدانی و قدردانی از سبسیج اساتید استان برای برگزاری این جلسه بصیرتی و حضور ارزشمند دانشگاهیان و روحانیون در این همایش تشکر کرد و افزود از هر اقدامی که تعامل و تفاهم و همکاری و همدلی بین دانشگاهیان و حوزویان را بیشتر نماید استقبال می کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت متاسفانه در زمینه تعمیق آموزه های معنوی و فرهنگی به نحو شایسته ای عمل نکرده ایم. وی افزود برخی تلاش دارند خوابمان ببرد و از مسیر منحرف شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه گفت خوش به حال آن عزیزانی که در حوزه و دانشگاه خوش درخشیدند، دکتر حسنی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد لزوم تعمیق وحدت حوزه و دانشگاه و ضرورت مجاهدت روز افزون آنان برای شتاب حرکت علمی کشور گفت دشمن برای ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامی ما سه شیفته کار می کند و باید بیش از پیش با بصیرت و آگاهی و همت و کار مضاعف برای پاسداری از آرمانهای متعالی انقلاب شکوهمند اسلامی و دستاورد های ارزشمند آن تلاش نمائیم.

گفتنی است در این نشست بصیرتی حجت الاسلام و المسلمین نوفرستی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه انصار الرضا (ع) در سخنانی با اشاره به ابعاد مختلف هجمه های فرهنگی دشمن بصیرت و همدلی هرچه بیشتر را در دو نهاد متفکر و هدایت گر جامعه (حوزه و دانشگاه )مورد تاکید قرار دارد.

همچنین دکتر دیانی ریس بسیج اساتید استان نیز در تبیین اهمیت بسیار زیاد وحدت حوزه و دانشگاه و ضرورت هوشیاری و تلاش برای تعمیق و تحکیم این دستاورد ارزشمند به ایراد سخن پرداختند.دکتر علی ماندگار رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه ازاد اسلامی بیرجند نیز در گفتگو با خبر نگار ما نقش اساتید بسیجی حوزه و دانشگاه را در تحکیم وحدت این دو مرکز سرنوشت ساز بسیار موثر برشمرد و گفت چاشنی اصلی این نشست ها بصیرت افزایی است .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان : ۱۱:۴۹ كاربر : pr بازديد : ۱۳۵۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ زمان ويرايش : ۱۴:۳۰ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

۴ رجب ۱۴۳۹ قمري

۲۱ مارس ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۵
طلوع آفتاب ۰۵ : ۳۶
اذان ظهر ۱۱ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۷ : ۴۵
اذان مغرب ۱۸ : ۰۳
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۵۹
انتخاب شهر