نشست بررسی راهکارهای عملیاتی ارتباط صنعت و دانشگاه

در نشست بررسی راهکارهای عملیاتی ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان شد:

دانشگاه ها باید بتوانندزمینه ی تبدیل دانش به فناوری و ثروت را فراهم نمایند.

نشست بررسی راهکارهای عملیاتی ارتباط صنعت و دانشگاه به همت دبیرخانه ی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان و معاونت پژوهش و فناوری و اداره ی ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ابتدای این نشست دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به بیان ضرورت و اهمیت تحکیم ارتباط دانشگاه و صنعت پرداخت و از حضور نمایندگان ادارات، سازمان ها و نهادهای مرتبط و بخش های خصوصی در جلسه قدردانی کرد.

دکتر حسنی در ادامه با اشاره به اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی چاره ای جز اتکا به دانش و توان و امکانات داخلی نداریم، گفت: یکی از مهم ترین راه های اتکا به توان داخلی تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت است.

وی همچنین افزود: استادان و پژوهشگران دانشگاهی و مدیران صنایع کشور باید بستری فراهم نمایند که زمینه ی شکوفایی استعدادهای جوانان نخبه و برومند کشورمان فراهم شود.

در ادامه ی این جلسه دکتر حبیب ا... نخعی رئیس دبیرخانه ی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از حضور مسئولان حوزه های مرتبط استانی در این نشست تشکر و قدردانی نمود و گفت: تأکید ریاست محترم دانشگاه بر ضرورت توسعه و تقویت و ارتباط صنعت و دانشگاه برای ما و همکاران ارزشمند و امیدآفرین است و امیدواریم در بستر به وجود آمده بتوانیم راهکارهای مؤثری برای ارتباط اثر بخش و مستمر این دو نهاد پیدا کنیم.

دکتر نخعی در ادامه به تجربه ی دانشگاه های موفق و سرآمد جهان در عرصه ی ارتباط با بخش های صنعتی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این توانمندی را دارد که با همت و کار مضاعف در این زمینه به یک الگوی موفق در کشور تبدیل شود.

در ادامه ی این جلسه معاون و مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه و نمایندگان پارک علم و فناوری، شهرک های صنعتی،صنایع و معادن و... به بیان دیدگاه های خودشان پرداختند و در جهت پیگیری مصوبات جلسه و پیگیری عملیات موضوع، اقدامات لازم توسط دفترارتباط با صنعت دانشگاه و با همدلی و همکاری بخش های سازمان های ذیربط استان انجام شود.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ زمان : ۱۵:۴۸ كاربر : pr بازديد : ۱۰۳۵
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶

۶ ربیع الاول ۱۴۳۹ قمري

۲۵ نوامبر ۲۰۱۷ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۴۷
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۲
اذان ظهر ۱۱ : ۲۰
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۸
اذان مغرب ۱۶ : ۴۷
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۸
انتخاب شهر