ثبت نام مجدد کارشناسی ارشدچاپ مقالات استادان دانشگاه در مجلا ت علمی داخلی و خارجیدکتر حسنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور در روستای بورنگ درمراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام شرکت کرد .اسكان نوروزيمسولان دانشگاه آزاد اسلامی سانحه دلخراش هوایی را تسلیت گفتنددرخشش دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در مسابقات کشوری فناوری های نوین کارون کاپ /تیم اَپکس اول شد.بازدید دکتر علیرضا حسنی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت های گروه جهادی بسیج دانشجویی در روستایی ماژانقدردانی دکترعلیرضا حسنی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمنرئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور در پایگاه هوایی ارتش روز نیروی هوایی را تبریک گفتدانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی از دانشگاهیان و مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.در دوره شمیم معرفت عنوان شد :آینده کشور عزیزمان متعلق به جوانان و دانشجویان استحجت الاسلام حسین واقعی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی: مرحله استانی دوره شمیم معرفت پایان یافتنشست هم اندیشی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برگزار شدحجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی تابعی :رعایت اخلاق حرفه ای موجب اعتلای سازمانها می شودافتتاح دفتر توسعه آموزش پزشکی با حضور ریاست دانشگاهدکتر سید مجتبی حسینی نخستین دانش اموخته دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند :دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت های بسیاری برای درخشش در عرصه های بین المللی دارد.دیدار ریاست دانشگاه ازاد اسلامی استان با معاونت عمرانی استاندارثبت‌نام کاردانی و کارشناسی بدون ازمون وثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شددر دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان با شهردار بیرجند مطرح شد :شهرداری بیرجند از مشاوره و راهنمایی حوزه های علمی و دانشگاهی استقبال می کند .بازدید سرزده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از مدارس سما طبس
برگزاری جلسه ی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور حجة الاسلام و المسلمین علی عسکری

حجةالاسلام علی عسکری معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه ی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد:

ملاک برای کنکور و پذیرش ارشد و دکتری در سال پیش رو تفاهم نامه دانشگاه با وزارت علوم است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیأت امنای خراسان جنوبی گفت: در آغاز سخن ضمن تشکر از اعضاء محترم هیئت امناء و اساتید و بزرگان، مناسب می دانم به آیه 13 از سوره مبارکه شورا در قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان اشاره کنم که خدا فرمود: شرع لکم من الدین ما وصی به نوحا و الذین اوحینا الیک ÷و ما وصینا به ابراهیم و موسی و عیسی ان اقیموالدین و لاتتفرقوا .. خدا آیینی را برای شما مقرر نمود که به نوح توصیه کرده بود. و آنچه را بر تو وحی فرستادیم و به ابراهیم و موسی و عیسی سفارش کردیم این بود که همان دین خالص را بپا بدارید و در آن تفرقه ایجاد نکنید.

وی افزود: این آیه بر وحدت کلی ادیان وحیانی و الهی دلالت دارد و به همین دلیل هیچ نزاعی بین پیامبران الهی وجود نداشت و یکصد و بیست و چهار هزار پیامبر و نبی آمد و رفت و هچکدام با همدیگر نزاع و اختلافی نداشتند بر عکس آنچه که گفته شد و خدا به آن دستور داده متاسفانه پیروان این ادیان حتی خود مسلمانان امروزه در گیر اختلاف و دیگر کشی هستند و ترفند و فتنه کفار و مشرکین بیش از هر زمان دیگر موثر واقع شده است در چنین شرایطی هم اندیشی نخبگان و همگرایی دلسوزانه آنها بویژه نخبگان حوزه و دانشگاه ضرورتی انکار ناپذیر است وحدت و همدلی را همچون یک گنج گرانبها قدر بدانیم و جلوی تندروی و افراط را بگیریم.

همه می دانیم که فرمان خدا در واعتصموا بحبل الله جمیعا ولاتفرقوا برای فالّف بین قلوبکم است و رزم پیروزی و غلبه ما بر دشمن در اخوت و برادری نهفته است . امروزه امت اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت است با این مقدمه قرآنی اجازه می خواهم به عنوان سخنان پیش از دستور چند نکته لازم و ضروری را اشاره کنم.

حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری گفت: روشن است که مقام معظم رهبری فرمودند: تحصیلات تکمیلی یک مزیت فوق العاده برای کشور است و می دانیم که گسترش تحصیلات تکمیلی یک مانع جدی در فرآیند فرار مغزها است. نقش دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه با حفظ استانداردهای علمی برای توسعه تحصیلات تکمیلی بر کسی پوشیده نیست این جهاد علمی با هدف کسب مرجعیت علمی و فن آوری در جهان در دستور فعلی کار ما بوده و هست. جذب و ارتقاء یازده هزار هیئت علمی افزون بر آنچه که از قبل داریم و راه اندازی پژوهشگاه مرکزی و ملی و ساماندهی یازده هزار آزمایشگاه و کارگاه در دانشگاه در قالب سامانه (ساها) نشان از اهمیت بالای دکتر میرزاده و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برای تولید علم و تبدیل علم به ثروت از طریق شرکت های فن آوری آزاد و مراکز رشد است.

دوستان می دانند که ظرف دو سال اخیر دانشگاه توانسته بیش از هزار شرکت دانش بنیان و قریب به یکصد و بیست مرکز رشد در استانها و واحدهای بزرگ، خیلی بزرگ و جامع راه اندازی کند . طی چند سال متوالی رتبه اول تولید علم را به خودش مختص نماید و در نمایشگاه پژوهشی دانشگاه های کشور غرفه این دانشگاه به عنوان غرفه برتر شناخته شود در یک چنین وضعیت از رشد و اثرگذاری باور ما این بود که سنجش، پذیرش ، آموزش و پژوهش طبق سیاستهای کلی نظام و مصوبه شورای عالی انقلاب از ارکان اصلی این دانشگاه است بویژه که تمرکز زدایی یکی از اصول دولت تدبیر و امید محسوب می گردد.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه ی مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم گفت: تفاهم نامه مشترکی امضاء شد و روح اصلی تفاهم نامه این است که کنکور و سنجش با وزارت علوم باشد و پذیرش و انتخاب رشته ها با خود دانشگاه آزاد اسلامی در عین حال ما منتظر تصویب آیین نامه در هیئت دولت هستیم. هر چند که نمایندگان محترم عضو فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس هم پی جوی احقاق حق دانشگاه آزاد اسلامی از طریق اصلاحیه و شفاف سازی مسئله خواهند بود. نمایندگان محترم و نیروهای منصف و بی طرف می دانند که این عدالت آموزشی که دانشگاه آزاد اسلامی در کشور خلق کرده بی نظیر است بدون اینکه یک ریال بار مالی برای دولت داشته باشد و دنیا روی این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان حساب باز کرده و انتخاب آقای دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه به ریاست "آسایهل" اتحادیه دانشگاه های جنوب شرق آسیانشانگر این حقیقت است.

دوست داریم و علاقه مند هستیم که دوستان ما در دولت همین برداشت مثبت جامعه جهانی در مورد دانشگاه آزاد اسلامی را در داخل منظور نظر قرار داده و در سیاست گذاریهای خودشان به عنوان رقیب خودشان به این دانشگاه نگاه نکنند و افتخار کنند که یک دانشگاه مردم بنیادی با این کمیت و کیفیت در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با کمک و حمایت مالی و معنوی امام راحل (ره) تاسیس و بنیان پیدا کرده که اصلها ثابت و فرعها فی السماء بطوریکه این دانشگاه خانه علم و امید مردم محسوب می گردد و همچنانکه مقام معظم رهبری فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی یک امید برای سیل مشتاقان تحصیلات عالی در سراسر کشور است.

گفتنی است در ابتدای این جلسه دکتر علیرضا حسنی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به اعضای هیأت امنا خیر مقدم گفت و انتخاب حضرت حجت الاسلام علی عسکری به عنوان نماینده ی ریاست عالی دانشگاه در هیأت امنای استان را با توجه به اشراف ایشان نسبت به این استان یک انتخاب بسیار خوب دانست و با اشاره به توانمندی های گسترده دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در حوزه های مختلف به ویژه گسترش تحصیلات تکمیلی گفت ان شاءا... این مسئله تأثیر بسیار ارزشمندی بر توسعه ی پایدار استان خواهد گذاشت.

در ادامه ی این جلسه دکتر حبیب ا... نخعی رئیس دبیرخانه ی هیأت امنا ی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن قدردانی از اعضای هیأت امنا، انتخاب حجت الاسلام علی عسکری به عنوان نماینده ی ریاست عالی دانشگاه در هیأت امنای استان و ریاست جناب آقای دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در انجمن آسایهل که متشکل از 200 دانشگاه معتبر جهان است را تبریک گفت و افزود این انتخاب شأن بین المللی دانشگاه را افزایش داداه است. دکتر حبیب ا... نخعی سپس به ارائه ی گزارش از روند فعالیت ها و اقدامات انجام شده و مصوبات هیأت امنای دانشگاه پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی امام جمعه بیرجند نیز ضمن تأکید بر لزوم تقویت وحدت نخبگان حوزوی ودانشگاهی پیگیری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در موضوع کمک های خیرین دانشگاهی را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: در صورت پیگیری مجدانه ی این طرح نتایج و برکات خوبی خواهد داشت.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ زمان : ۱۱:۴۴ كاربر : pr بازديد : ۱۱۵۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ زمان ويرايش : ۱۲:۲۹ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

۸ جمادی الثانیة ۱۴۳۹ قمري

۲۴ فوريه ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۴۶
طلوع آفتاب ۰۶ : ۰۷
اذان ظهر ۱۱ : ۴۶
غروب آفتاب ۱۷ : ۲۶
اذان مغرب ۱۷ : ۴۴
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۶
انتخاب شهر