اسكان نوروزيمسولان دانشگاه آزاد اسلامی سانحه دلخراش هوایی را تسلیت گفتنددرخشش دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در مسابقات کشوری فناوری های نوین کارون کاپ /تیم اَپکس اول شد.بازدید دکتر علیرضا حسنی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت های گروه جهادی بسیج دانشجویی در روستایی ماژانقدردانی دکترعلیرضا حسنی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمنرئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور در پایگاه هوایی ارتش روز نیروی هوایی را تبریک گفتدانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی از دانشگاهیان و مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.در دوره شمیم معرفت عنوان شد :آینده کشور عزیزمان متعلق به جوانان و دانشجویان استحجت الاسلام حسین واقعی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی: مرحله استانی دوره شمیم معرفت پایان یافتنشست هم اندیشی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برگزار شدحجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی تابعی :رعایت اخلاق حرفه ای موجب اعتلای سازمانها می شودافتتاح دفتر توسعه آموزش پزشکی با حضور ریاست دانشگاهدکتر سید مجتبی حسینی نخستین دانش اموخته دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند :دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت های بسیاری برای درخشش در عرصه های بین المللی دارد.دیدار ریاست دانشگاه ازاد اسلامی استان با معاونت عمرانی استاندارثبت‌نام کاردانی و کارشناسی بدون ازمون وثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شددر دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان با شهردار بیرجند مطرح شد :شهرداری بیرجند از مشاوره و راهنمایی حوزه های علمی و دانشگاهی استقبال می کند .بازدید سرزده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از مدارس سما طبس
برگزاری سیصد‌و‌هشتادمین جلسه هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی و چهاردهمین جلسه هیات امنای استان خراسان جنوبی به ریاست دکتر حمید میرزاده

دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای استان خراسان جنوبی:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی، آبروی علمی و پژوهشی برای ایران به ارمغان آورد

سیصد‌و‌هشتادمین جلسه هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی و چهاردهمین جلسه هیات امنای استان خراسان جنوبی صبح امروز به ریاست دکتر حمید میرزاده و با حضور سایر اعضا برای تصویب بودجه این استان در سال 96 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به نقل از خبرگزاری آنا، حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و ابراز تاسف مجدد از فقدان ایشان، گفت: «مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در واقع منبع انرژی خود را از دست داده است.»

میرزاده خصیصه‌های برجسته آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را کم‌نظیر دانست و گفت: «یکی از ویژگی‌های اخلاقی ایشان، ایجاد انگیزه برای مدیرانی بود که مستقیما با ایشان کار می‌کردند. مخصوصا در دوران بداخلاقی‌های رایج، بارزترین خصیصه آیت‌الله، اخلاص، کار برای خدا و جدیت در عمل بود. هرگز در رفتار ایشان ریا دیده نمی‌شد و این ویژگی کمی نیست.»

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ ایران به عنوان یک قهرمان ملی ثبت شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «در تاریخ انسان‌های مخلص و باخدا ماندگار هستند. حضرت ابراهیم و امام حسین(ع) به دلیل اخلاص عمل خود در تاریخ ثبت شده‌اند و مورد توجه جهانیان قرار گرفته‌اند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز از این رو در تاریخ معاصر ایران ماندگار شده است و می‌بینیم در مراسم تشییع ایشان بیش از 5میلیون نفر حضور داشتند و در سراسر ایران میلیون‌ها نفر عزادار رحلت ایشان بودند و در تاریخ ایران به عنوان یک قهرمان ملی ثبت شده است.»

میرزاده افزود: «درباره زندگی و آثار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، کتاب‌ها باید نوشته شود. ایشان در هر موقعیت و جایگاهی که قرار گرفت، موفق عمل کرد و دلیل آن هم تنها تکیه به خداوند و انجام امور به خاطر تکلیف الهی بوده است که باید برای همه مدیران الگو باشد. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصاره همه خوبی‌ها بود؛ اهل مطالعه، آگاه به مسائل روز، هوشمند و شجاع بود.»

او گفت: «چهره علمی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نباید پشت فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی ایشان پنهان بماند و تالیفات ارزشمند ایشان باید بازنشر شود و در اختیار جوانان قرار گیرد. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیش از صد جلد تالیف داشته است ولی متاسفانه کوشش‌های علمی و پژوهش‌های قرآنی ایشان پشت پرده فعالیت‌های سیاسی و مدیریتی ایشان پنهان مانده است.»

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جای خالی امیرکبیر را در عصر حاضر پر کرده بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جای خالی امیرکبیر را در عصر حاضر پر کرده بود. امیرکبیر می‌دانست که برای توسعه ایران، به توسعه علمی نیاز است و با راه‌اندازی دارالفنون گام مهمی در این راه برداشت. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز با راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی، ایران را در مسیر توسعه علمی قرار داد و در واقع آبروی علمی پژوهشی برای ایران به ارمغان آورد.»

میرزاده در ادامه گفت: «نام آیت‌الله هاشمی در جریده عالم و در تاریخ معاصر ایران برای همیشه ثبت و ضبط شده است. بیش از 60 سال فعالیت در زمینه اجتماعی و سیاسی و علمی، تاثیر غیرقابل انکار آیت‌الله در تاریخ ایران را سبب شده است. آیت‌الله هاشمی، دانشگاه آزاد اسلامی را همچون فرزند خود دوست می‌داشت. اگرچه ما امروز بزرگترین حامی و پشتیبان خود را از دست داده‌ایم، اما وظیفه ماست تا زمانی که توفیق خدمت داشته باشیم، برای اثربخشی بیشتر آن تلاش کنیم.»

او افزود: «باید با همه توان راه آیت‌الله را ادامه دهیم و برای توسعه و پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان امانت بزرگ ایشان، بکوشیم. امیدوارم روح بلند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با انبیا و اولیا محشور شود.»

در پایان این جلسه، بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی، 59 میلیارد تومان از حیث منابع و مصارف و 47 میلیارد تومان از حیث درآمد و هزینه از سوی اعضای جلسه هیات امنای استان تصویب شد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ زمان : ۱۱:۱۹ كاربر : pr بازديد : ۹۹۶
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ زمان ويرايش : ۱۱:۲۰ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶

۴ جمادی الثانیة ۱۴۳۹ قمري

۲۰ فوريه ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۱
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۲
اذان ظهر ۱۱ : ۴۷
غروب آفتاب ۱۷ : ۲۳
اذان مغرب ۱۷ : ۴۰
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۶
انتخاب شهر