حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی: توجه به معنویات و پرهیزکاری موجب تعمیق روحیه ی دینداری می شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی: توجه به معنویات و پرهیزکاری موجب تعمیق روحیه ی دینداری می شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ضروری ترین وظیفه ی هرکدام از ما در ماه مبارک رمضان که ماه برگزیده خداست، خودسازی در پرتو خداشناسی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی در ادامه با اشاره به اینکه دین مبین اسلام و مجموعه ی احکام حیات بخش آن برای رهاندن انسان ها از دام خواسته های حقیر جسمانی و حیوانی است، گفت: ماه مبارک رمضان سرور ماه ها و ماه نزول قرآن و بنا بر فرمایشات رسول گرامی اسلام (ص) ماهی است که خداوند متعال همه ی خوبی ها و حسنات را چندین برابر می کند و بدی ها را محو می گرداند. لذا باید همه ی ما تلاش کنیم جان هایمان را از غبار آلودگی بشوییم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان در ادامه با تأکید بر اینکه باید خود را برای بهره گیری تمام عیار از برکات ارزشمند این ماه مهیا کنیم، گفت: همه ی دستورات دین مبین اسلام در حقیقت مانند صیقلی است که جان مسلمانان را جلا می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی در ادامه به مناسبت های مهم و درس آموز ماه مبارک رمضان مانند میلاد امام حسن مجتبی (ع)، شهادت امیرمؤمنان حضرت علی (ع) و لیالی قدر گفت: خالصانه باید از این فرصت ارزشمند خودسازی استفاده کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری همچنین اهمیت توجه به معنویات و روحیه ی دینداری و پرهیزکاری و تعمیق فرهنگ دینی و مبانی مذهبی و اصول دینی به ویژه در قشر جوان دانشجو را یاد آور شد و گفت: باید با همت و کار مضاعف و روحیه ی جهادی نسبت به تربیت منابع انسانی شایسته در دانشگاه ها تلاش کنیم و اطمینان داشته باشیم که نیروی انسانی متعهد به اخلاق اسلامی و پرورش یافته در پرتو معنویات الهی خدمتگزاران لایقی برای کشورمان خواهند بود. و قطعاً تربیت چنین نیروهایی در دانشگاه ها توان مقابله ی مارا با اهداف نظام سلطه و تهاجم فرهنگی بیگانگان بسیار تقویت می کند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ زمان : ۱۱:۳۲ كاربر : pr بازديد : ۶۳۹
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ زمان ويرايش : ۱۰:۱۱ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

۵ رجب ۱۴۳۹ قمري

۲۲ مارس ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۴
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۵
اذان ظهر ۱۲ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۸ : ۴۶
اذان مغرب ۱۹ : ۰۳
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۹
انتخاب شهر