حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی: اشاعه ی مبانی دینی و اخلاق اسلامی وظیفه ی مهمی است که باید همیشه استمرار داشته باشد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی: اشاعه ی مبانی دینی و اخلاق اسلامی وظیفه ی مهمی است که باید همیشه استمرار داشته باشد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامی داشت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی گفت: دین اسلام به تمام زوایا و جوانب زندگی توجه دارد و این مسئله باید به درستی تبیین و تبلیغ شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه گفت: دین دستور العمل زندگی و نسخه ی نجات بخش سعادت بشر است و به همین دلیل تبلیغ و اطلاع رسانی دینی هم از اهمیت و منزلت ویژه ای برخوردار است.

دکتر محمدعلی تابعی در ادامه تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را رسالتی خطیر و ضرورتی مهم برشمرد و گفت: اشاعه ی مبانی دینی و اخلاق اسلامی وظیفه ی مهمی است که باید همیشه استمرار داشته باشد و هرگونه سهل انگاری در انجام این رسالت مهم به هیچ وجه جایز نیست.

این مدرس دانشگاه افزود: مبلغان باید با بهترین و مؤثرترین شیوه ها ابعاد گوناگون دین مبین اسلام را به شایستگی تبلیغ نمایند و نگذارند عقاید باطل و نادرست در قلوب مردم چیره شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر تابعی در ادامه اسلام را دین حق توصیف کرد و گفت باید ندای ملکوتی این دین مبین را به گوش همگان برسانیم و مردم را نسبت به وظایف دینی ای که دارند آگاه کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه گفت: یکی دیگر از ابعاد مهم تبلیغ و اطلاع رسانی دینی تبیین علل و عوامل بسیاری از حوادث تاریخی است که موجب فهم بیشتر واقعیت های تاریخی و ایجاد بصیرت در جامعه می شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی در ادامه با توجه به در پیش بودن راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: ملت ما امسال همراه و همنوا با همه ی مسلمانان جهان با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس خشم و خروش خود را نسبت به جنایت های استکبار جهانی و عوامل منطقه ای وابسته به آنان اعلام خواهند کرد و البته صرفاً حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس کافی نیست بلکه باید نسبت به سرنوشت مسلمانان در سایر نقاط جهان و اینکه مشکلات مسلمانان از ناحیه ی چه قدرت هایی ایجاد شده است نیز بصیرت افزایی کنیم. چرا که دشمنان سعی دارند مردم را نسبت به آرمان های والای اسلامی بی تفاوت نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز تبلیغ و اطلاع رسانی را یک ضرورت مهم برشمرد که زیبائی ها و لطافت های دین اسلام را بیان می نماید و ابعاد مختلف دین مبین اسلام را تبیین می نماید.

وی افزود: در تبلیغ و اطلاع رسانی دینی هرگونه عملکرد غیر حرفه ای و ناشیانه موجب آسیب به مبانی دینی می شود و لذا یک مبلغ دینی باید با دانش عمیق و شناخت درست مخاطب و براساس درک او و با مؤثرترین شیوه عمل نماید.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ زمان : ۱۴:۱۴ كاربر : pr بازديد : ۴۳۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ زمان ويرايش : ۱۱:۴۸ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶

۶ ربیع الاول ۱۴۳۹ قمري

۲۵ نوامبر ۲۰۱۷ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۴۷
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۲
اذان ظهر ۱۱ : ۲۰
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۸
اذان مغرب ۱۶ : ۴۷
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۸
انتخاب شهر