حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی : معنویت و ولایت دو ویژگی عمده ی شعر استاد شهریار است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی :

معنویت و ولایت دو ویژگی عمده ی شعر استاد شهریار است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار آنا ضمن گرامی داشت روز شعر و ادب فارسی و نکوداشت یاد و خاطره ی استاد سید محمدحسین شهریار گفت: معنویت، اخلاق و عشق پاک و راستین به ولایت و امامت از ویژگی های عمده ی شعری این شاعر فرهیخته و بلند پایه است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی تابعی در ادامه استاد شهریار را یکی از نوابغ کم نظیر و از مشاهیر و مفاخر ارزشمند فرهنگی ادبی کشور عزیز و اسلامی مان توصیف کرد و گفت: این شاعر متعهد و با اخلاص در شعر خود جلوه های ارزشمند و ماندگاری از آموزه های اسلامی و اعتقادی و عشق و ارادت خالصانه به ولایت و امامت ابراز داشته است و بر غنای فرهنگی و ادبیات فارسی و آذری ما افزوده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به خواب معروف مرحوم حضرت آیت ا... مرعشی در مورد شعر «علی ای همای رحمت» استاد شهریار گفت: اگر شهریار هیچ گونه شعری نسروده بود همین شعر بلند «علی ای همای رحمت» کافی است تا او را یکی از بزرگترین شاعران ایران و حتی جهان بدانیم.

این نویسنده و پژوهشگر دانشگاهی همچنین به عمق عشق و ارادت استاد شهریار به مقام معظم رهبری و عنایت ویژه معظم له به آن مرحوم را یادآور شد و با اشاره به جایگاه رفیع این شاعر هم در حوزه ی شعر کلاسیک فارسی و هم در شعر معاصر گفت: ویژگی های الهی و معنوی شعری استاد شهریار، ذولسانین بودن وی و عمق اندیشه و احساسات پاک از او شاعری سرآمد و کم نظیر در شعر فارسی و ترکی ساخته است و او در شعر و ادبیات و فرهنگ ما جاودانه خواهد بود.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ زمان : ۱۲:۴۶ كاربر : pr بازديد : ۲۵۳
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ زمان ويرايش : ۱۴:۳۷ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

۲۷ ربیع الاول ۱۴۳۹ قمري

۱۶ دسامبر ۲۰۱۷ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۰۲
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۹
اذان ظهر ۱۱ : ۲۹
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۹
اذان مغرب ۱۶ : ۴۸
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۴۶
انتخاب شهر