جلسه مشترک گزینش حراست و معاونان آموزش واحد های خراسان جنوبی

در جلسه مشترک گزینش حراست و معاونان آموزش واحد های خراسان جنوبی عنوان شد:

شناخت دقیق صلاحیت های عمومی و علمی در جذب استادان موجب ارتقاء کیفی وضعیت آموزشی و فرهنگی می شود.

جلسه مشترک حراست گزینش و معاونان آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی با حضور دبیر هیات امنای استان و ریاست دفتر نهاد مقام معظم رهبری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی دکتر علیرضا حسنی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: مهم ترین اصل در بررسی صلاحیت افرادی که قصد همکاری با دانشگاه دارند اعم از هیات علمی و مدرس مدعو داشتن صلاحیت اخلاقی اعتقادی و علمی آموزشی است.

جلسه مشترک حراست گزینش و معاونان آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی

دکتر علیرضا حسنی با تاکید بر اینکه در بررسی صلاحیت ها باید ابتدا ویژگی اخلاقی اعتقادی و آنگاه صلاحیت علمی آموزشی و پژوهشی مد نظر قرار گیرد گفت چنانکه آقای دکتر ولایتی ریاست محترم هیات امنا و هیات موسس تاکید دارند دانشگاه آزاد اسلامی جای اساتیدی که با نظام مقدس جمهوری اسلامی سر ناسازگاری دارند و بخواهند با اعتقادات نسل جوان و دانشجویان بازی کنند نیست.

دکتر علیرضا حسنی در ادامه گفت با جدیت از حراست گزینش و معاونت آموزش واحد ها خواسته ام در مقابل شناخت ویژگی های اخلاقی و اعتقادی مدرسان دانشگاه دقت نمایند و بار دیگر نیز بر این مساله تاکید دارم چراکه هر گونه اهمال کاری و سهل انگاری که خدای نکرده منجر به جذب استادی که بنیان های اخلاقی یا اعتقادی ضعیفی دارد بشود خیانت به دانشجویان و خانواده های گرامی آنهاست که به ما اعتماد کرده اند و فرزندان خود را به ما سپرده اند.

جلسه مشترک حراست گزینش و معاونان آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت در عین حال که در بررسی صلاحیت های عمومی متقاضیان همکاری در زمینه ی تدریس صلاحیت اخلاقی و اعتقادی در درجه ی اول اهمیت اما اگر کسی این ویژگی ها را داشت ولی از نظر علمی ضعیف بود یا از عهده بیان مطلب بر نیاید و در کلاس دارای ضعیف باشد نباید جذب کنیم.

دکتر علیرضا حسنی در ادامه با اشاره به تاکیدات ویژه ریاست محترم هیات امنا و ریاست محترم دانشگاه در زمینه مسائل فرهنگی و اعتقادی و اینکه نباید وضعیت فرهنگی واحد های دانشگاهی به گونه ای باشد که روی وضعیت فرهنگی شهر ها تاثیر منفی داشته باشد گفت: داشتن دغدغه ی سلامت فرهنگی و اعتقادی دانشجویان یک وظیفه جدی برای همه ی مسئولان و استادان دانشگاه است و باید به دقت مراقب باشیم همانگونه که ریاست محترم هیات موسس و هیات امنا تاکید دارند نگذاریم کسانی که نظام مقدس جمهوری اسلامی را قبول ندارند یا، سر عناد دارند جذب شوند.

جلسه مشترک حراست گزینش و معاونان آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی

در ادامه ی این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد علی تابعی رئیس نهاد نمایندگی مقام عظمای ولایت در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی در سخنانی با اشاره به رسالت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت مهم ترین وظیفه نهاد بعد نظارتی آن در واحد های دانشگاهی است و نظارت هیچ تضادی با اعتماد ندارد.

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه گفت عرصه های علمی و فرهنگی شوخی بردار نیست و باید بسیار جدی گرفته شود.

جلسه مشترک گزینش حراست و معاونان آموزش واحد های خراسان جنوبی

دکتر علی خزاعی مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن ارائه ی گزارش از فعالیت ها و اقدامات انجام شده توسط حراست دانشگاه از همکاری و تعامل مسئولان دانشگاه در زمینه ی بررسی صلاحیت های عمومی استادان قدردانی کرد و گفت حراست بازوی توانمند ریاست و مسئولان دانشگاه است و مانند دیدبانی تیز بین با دقت و وسواس مراقب حفاظت از شئونات فرهنگی و اجتماعی و اعتقادی و حریم مادی و معنوی دانشگاه است.

احمد چهکندی نژاد مدیر گزینش واحد بیرجند و خراسان جنوبی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از حضور مدعوین با اشاره به روند فعالیت های گزینشی گفت تعامل و همکاری صمیمانه ی نهاد رهبری، اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان و معاونت های آموزش واحد ها زمینه ساز وحدت رویه و موجب اطمینان و رسیدن به نتایج بهتر و با دقت نظر بیشتر در زمینه گزینش است.

جلسه مشترک گزینش حراست و معاونان آموزش واحد های خراسان جنوبی

دکتر حسین حکیم پور رئیس شورای آموزش استان و معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی نیز در این جلسه اظهار امیدواری کرد اجرای فرایند جدید در بررسی صلاحیت های علمی اخلاقی اساتید از نیمسال آینده و بر اساس فرم طراحی شده جدید موجب دقت و اطمینان بیشتر در گزینش اساتید و در نتیجه ارتقاء کیفی وضعیت آموزش و فرهنگی دانشگاه خواهد شد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ زمان : ۱۰:۰۱ كاربر : pr بازديد : ۶۶۲
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ زمان ويرايش : ۱۴:۵۲ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

۳ ربیع الثانی ۱۴۴۰ قمري

۱۲ دسامبر ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۹
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۷
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۷
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۴۴
انتخاب شهر