علی اکبر رائفی پور در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند: تقویت سواد رسانه ای یک ضرورت است.

علی اکبر رائفی پور در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند:

تقویت سواد رسانه ای یک ضرورت است.

به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و شورای هماهنگی کانونهای دانشجویی نشست بصیرتی تحت عنوان «از آسیب ها تا فرصت های فضای مجازی» با سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور برگزار شد.

علی اکبر رائفی پور در این نشست به بررسی تهدید ها و فرصت های فضای مجازی پرداخت و گفت درست است که فضای مجازی آسیب هایی دارد اما باید در مرحله ی اول فرصت های آن را هم ببینیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی علی اکبر رائفی پور گفت همه ی ما باید یک مهارت داشته باشیم و آن زندگی کردن است.

وی افزود نباید عقب بمانیم باید آموزش را شروع کنیم و سواد رسانه ای خود را تقویت کنیم و گرنه آسیب می بینیم و بازی می خوریم.

وی افزود: ایران مهمترین منطقه کره زمین به لحاظ جغرافیایی است و به لحاظ نفت و گاز اول هستیم و همچنین یک هفتم نقاط استراتژیک دنیا در ایران وجود دارد و خدا به ما لطف زیادی کرده است و نیروی جوان هم که داریم اما از این نعمت‌هایی که خداوند به ما داده است، درست استفاده نمی‌کنیم.

رائفی‌پور یادآور شد: ما یک کشور در آستانه تحول هستیم و جوانان خلاق، باهوش و پرانرژی داریم و باید از تمام ظرفیت های خودمان استفاده کنیم، تا بتوانیم مسیر پیشرفت را طی کنیم.

رائفی‌پور تصریح کرد: بزرگترین اجتماع بشری در راهپیمایی عظیم اربعین برگزار می‌شود اما خبر آن بایکوت می‌شود و در هیچ کدام یک از شبکه های خارجی نشان داده نمی‌شود اما یک جشن متکازنی که در آن بیشتر از 35 نفر حضور ندارند را بسیاری از شبکه ها نمایش می‌دهند.

وی افزود: نگاه به فضای مجازی نگاه درستی نیست و تلگرام ما را محدود کرده‌ است و مردم کشور ما نمی‌توانند هیچ پیامی را به خارج از کشور بدهند و ما را محصور کرده‌اند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ زمان : ۱۱:۲۹ كاربر : pr بازديد : ۱۰۹
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

۲۷ ربیع الاول ۱۴۳۹ قمري

۱۶ دسامبر ۲۰۱۷ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۰۲
طلوع آفتاب ۰۶ : ۲۹
اذان ظهر ۱۱ : ۲۹
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۹
اذان مغرب ۱۶ : ۴۸
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۴۶
انتخاب شهر