امام حسین(ع):مبادا از كسانى باشى كه به سبب گناهانِ بندگانِ خدا بر سرنوشت آنان بيمناك است ، ولى خود را از سزاى گناه خويش ايمن مى داند.ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تشکیل شددکتر سید غلامرضا موسوی خبر داد: ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی برای نیمسال بهمندر جلسه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و پلیس فتای استان عنوان شد: افزایش سواد رسانه ای یک ضرورت استحجت الاسلام واقعی ،ضمن محكوميت طرح ننگين كشف حجاب رضاخاني برگراميداشت يادوخاطره شهداي عفاف و حجاب تاکید کردبا حضور معاونت امور مجلس دانشگاه ،جلسه هیات امنا برگزار شدتاکید رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنویی بررفتار علمی و معرفتی دانش بنیانبه همت حوزه پژوهش و فناوری از استادان و دانشجویان پژوهشگر تقدیر به عمل آمدتاکید مسولان دانشگاه بر ضرورت بزرگداشت نهم دی ماهبرگزاری مراسم گرامیداشت دانشجویان جان باخته در حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامینشست بصیرت افزایی به مناسبت ۹ دی ماه برگزار شدمسولان عالی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس واحد خراسان جنوبی ارتحال آیت ا... هاشمی شاهرودی را تسلیت گفتنددوره جامع آموزشی آیین نگارش حقوقی – کیفری برگزار شد.نحوه تردد خودروها در ایام امتحاناتاطلاعیه مهم : پرداخت شهریه
جشنواره کسب و کارهای نو در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

با حضور معاون امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اولین جشنواره ی استانی کسب و کارهای نو با محورهای فن اوری اطلاعات ،هنر و صنایع دستی،علوم انسانی ،کشاورزی،فنی و مهندسی وپزشکی در محل دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزارشد.

دکتر سید حسن هاشمی رییس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی در این مراسم ضمن قدردانی از شرکت جوانان خلاق ونوآور در این جشنواره و حضور صمیمانه مسولان استان و دانشگاهیان و صاحبان صنایع قدردانی کرد و گفت : خوشبختانه درسالهای اخیر فعالیتهای خوبی در زمینه کار آفرینی در کشور ایجاد شده است هرچند کافی نیست چراکه در شرایط فعلی دنیای امروز کار افرینی یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است و هم افراد و هم سازمانها باید این ضرورت را مجدانه پیگیری نمایند .

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ایده راه اندازی کسب وکار باید واقع بینانه و مورد پدیرش بازار باشد گفت پشت صحنه هر فعالیت کار افرینانه ای یک تیم متشکل از افراد خلاق و مبتکر قرار دارد .

وی افزود دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حمایت از کار و سرمایه وکالای ایرانی وتوسعه فرهنگ کار و ترویج کار آفرینی را در دستور کار خود دارد و با توجه به اینکه سال 97 سال حمایت کالای ایرانی نامگذاری شده است ،بر این باور هستیم که جشنواره های از این دست صورت بگیرد،تا طرح هایی مفیدی که بتواند زمینه ی اقتصادی داشته باشد بررسی شود.

دکترهاشمی ادامه داد:حمایت از تولید ملی اهمیت ویژه ای دارد و حمایت از ایده های نو می تواند سرمایه آینده باشد،که امیدواریم بتوانیم تعدادی از این طرح ها تبدیل به سرمایه گذاری شود و فرصتی برای استارت آپ ها در استان حاصل شود.

معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و دبیر جشنواره نیز با بیان اینکه:این جشنواره از پاییز سال گذشته و با توجه به مشکلات در حوزه ی اشتغال پیش بینی شده گفت : بعد از تعطیلات سال نو، فراخوانی این جشنواره صورت گرفت و 65 طرح در حوزه های فنی مهندسی، ای تی ، صنایع دستی ، پزشکی به دبیرخانه ارسال و داوری اولیه انجام شده و بررسی نهایی در این مراسم صورت می گیرد.

وی افزود:این جشنواره فرصت مناسبی برای دانشجویان است تا با مشورت و به صورت چهره به چهره از ایده های هم استفاده کنند و همچنین تجربیات خود را در اختیار یکدیگر بگذارند.

ایده ها باید بر اساس ظرفیت ها و محدودیت های منطقه ای باشد.

در ادامه این مراسم محمد حسینی معاونت اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آموزش در موضوع کارآفرینی و اشتغال گفت:در هر اقدامی که بخواهد صورت گیرد ،اگر اموزش نباشد به سرانجام نخواهد رسید ،و باید در این امر به سطح آگاهی افرادی که در این زمینه اموزش می دهند، توجه ویژه ای شود.

حسینی، تصمیم گیری های کشوری که برای تمام استان ها یکسان است را یکی از مشکلات پیش رو برشمرد و بیان کرد:جوانانی که به دنبال کار آفرینی و خلق ایده های نو هستند باید با توجه به ظرفیت ها و محدودیت های منطقه ای ایده ارائه بدهند.

وی با اشاره به موضوع گردشگری و ظرفیت های بالای که در صنایع دستی ،معادن و صاردات به افغانستان ،در استان وجود دارد،ایجاد زنجیره ای مناسب برای بهره وری بهتر را مهم دانست و توجه به این امر را ضرروی توصیف کرد.

معاون اقتصادی استانداری بیان کرد:اساس ایجاد کار نو سخت است و یکی از راه هایی که می تواند در این زمینه موثر باشد ارائه الگوی موفق در این زمینه است. حسینی همچنین از آمادگی دولت برای حمایت از ایده های نو خبر داد و افزود:تلاش بر این است،که این موضوع در تمام ارگان ها و دستگاه نهادینه شود تا به صورت گام به گام به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

تجربیات کارآفرینان برتر

مدیرعامل صنایع کاشی و سرامیک فرزاد نیز در این جشنواره به عنوان یکی از کارآفرینان برتر استان به بیان تجربیات خود پرداخت و عنوان کرد: در تمام دنیا درس و عمل در کنار هم قرار دارند و در کشور ما هم باید به این نکته توجه شود. فلاحی با تأکید بر اینکه جا برای کار در ایران زیاداست، گفت: باید به این نکته که ما می توانیم و می دانیم توجه شود. وی تصریح کرد: فرزندان و جوانان این سرزمین سرمایه های ما هستند . او ادامه داد: اگر ایده ای بر مبنای نیازهای واحد صنعتی او باشد از آنها حمایت خواهد کرد و بر این موضوع تاکید کرد که باید ایده پردازان به دنبال واحدهای صنعتی بروند. علی دوست یکی دیگر از کارآفرینان موفق استان نیز گفت: جوانان برای شروع کار خود باید اعتماد به نفس کامل داشته باشند و از افکار منفی دوری کنند.

معرفی 5 ایده برتر

در پایان ایده های صندلی دیجیتال هوشمند با قابلیت شناسایی افراد از علی صفا منش، مستند سازی آزمایشات کنترل کیفیت از منیره مقری گزیک، باغ رستوران با منوی ویژه کودکان از معصومه محققی، مترسک الکترونیکی با سه کاربرد پیامک به صاحب زمین، کنترل مصرف آب و دورکردن حشورات از ریحانه سادات هاشمی و فرآوری سنگ عقیق از منیره صالح نیا به ترتیب مقام های اول تا پنجم را به دست آوردند که به هر کدام از انها لوح تقدیر و یک میلیون تومان هدیه نقدی اهدا شد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ زمان : ۱۲:۰۱ كاربر : pr بازديد : ۴۰۴
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ زمان ويرايش : ۱۵:۱۱ كاربر : pr

امام حسین(ع):

إيّاكَ أن تَكونَ مِمَّن يَخافُ عَلَى العِبادِ مِن ذُنوبِهِم ويَأمَنُ العُقُوبَةَ مِن ذَنبِهِ .

مبادا از كسانى باشى كه به سبب گناهانِ بندگانِ خدا بر سرنوشت آنان بيمناك است ، ولى خود را از سزاى گناه خويش ايمن مى داند .

گزیده تحف العقول، ص ۳۷

اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷

۱۲ جمادی الاولی ۱۴۴۰ قمري

۱۹ ژانويه ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۵
اذان ظهر ۱۱ : ۴۴
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۳
اذان مغرب ۱۷ : ۱۲
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۱
انتخاب شهر