دعاي روز دهم ماه مبارك رمضانعیادت دکتر هاشمی از فرزند حجت الاسلام حسینیانتخاب رشته داوطلبان دکتری تخصصی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شدمناقصه خريد ديزل ژنراتوراوقات شرعي ماه مبارك رمضان به افق بيرجند و شهرهای استانپیام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضانانتخاب رشته داوطلبان دکتری تخصصی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شدجشنواره کسب و کارهای نو در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.علم آموزی و تلاش در تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص یک جهاد مقدس است.مراسم اختتامیه اولین جشنواره استانی کسب و کارهای نو فردا در محل دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می گردد.دکتر سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی توسعه دانشگاه آزاد اسلامی استان مطرح کرد : با هم دلی و هم افزایی می توانیم به دستاوردهای ارزشمندی برسیم.دیدار رئیس ، مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان با نماینده محترم ولی فقیهپیام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان به مناسبت روز معلمدکتر سید حسن هاشمی:اولین جشنواره کسب و کارهای نو در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می شود.دکتر سید حسن هاشمی: خراسان جنوبی ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد.فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در تلگرام متوقف شداولين جشنواره استاني كسب و كارهاي نومراسم تقدیر از جانبازان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.دیدار دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با جانباز سر افراز سرهنگ دوستیپیام دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت روز پاسدار و روز جانبازدکتر سید حسن هاشمی در جلسه شورای استانی: همه ما وظیفه داریم با همت وجدیت برای اعتلای هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی تلاش نماییم.پیام دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی به مناسبت شهادت شهید مدافع حرمستاد حمایت از کالای ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی آغاز به کار می کند .رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با نماینده شهرستان های بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت فرارسیدن عید سعید نوروزدکتر سید حسن هاشمی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی شد.
جشنواره کسب و کارهای نو در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

با حضور معاون امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اولین جشنواره ی استانی کسب و کارهای نو با محورهای فن اوری اطلاعات ،هنر و صنایع دستی،علوم انسانی ،کشاورزی،فنی و مهندسی وپزشکی در محل دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزارشد.

دکتر سید حسن هاشمی رییس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی در این مراسم ضمن قدردانی از شرکت جوانان خلاق ونوآور در این جشنواره و حضور صمیمانه مسولان استان و دانشگاهیان و صاحبان صنایع قدردانی کرد و گفت : خوشبختانه درسالهای اخیر فعالیتهای خوبی در زمینه کار آفرینی در کشور ایجاد شده است هرچند کافی نیست چراکه در شرایط فعلی دنیای امروز کار افرینی یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است و هم افراد و هم سازمانها باید این ضرورت را مجدانه پیگیری نمایند .

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ایده راه اندازی کسب وکار باید واقع بینانه و مورد پدیرش بازار باشد گفت پشت صحنه هر فعالیت کار افرینانه ای یک تیم متشکل از افراد خلاق و مبتکر قرار دارد .

وی افزود دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حمایت از کار و سرمایه وکالای ایرانی وتوسعه فرهنگ کار و ترویج کار آفرینی را در دستور کار خود دارد و با توجه به اینکه سال 97 سال حمایت کالای ایرانی نامگذاری شده است ،بر این باور هستیم که جشنواره های از این دست صورت بگیرد،تا طرح هایی مفیدی که بتواند زمینه ی اقتصادی داشته باشد بررسی شود.

دکترهاشمی ادامه داد:حمایت از تولید ملی اهمیت ویژه ای دارد و حمایت از ایده های نو می تواند سرمایه آینده باشد،که امیدواریم بتوانیم تعدادی از این طرح ها تبدیل به سرمایه گذاری شود و فرصتی برای استارت آپ ها در استان حاصل شود.

معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و دبیر جشنواره نیز با بیان اینکه:این جشنواره از پاییز سال گذشته و با توجه به مشکلات در حوزه ی اشتغال پیش بینی شده گفت : بعد از تعطیلات سال نو، فراخوانی این جشنواره صورت گرفت و 65 طرح در حوزه های فنی مهندسی، ای تی ، صنایع دستی ، پزشکی به دبیرخانه ارسال و داوری اولیه انجام شده و بررسی نهایی در این مراسم صورت می گیرد.

وی افزود:این جشنواره فرصت مناسبی برای دانشجویان است تا با مشورت و به صورت چهره به چهره از ایده های هم استفاده کنند و همچنین تجربیات خود را در اختیار یکدیگر بگذارند.

ایده ها باید بر اساس ظرفیت ها و محدودیت های منطقه ای باشد.

در ادامه این مراسم محمد حسینی معاونت اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آموزش در موضوع کارآفرینی و اشتغال گفت:در هر اقدامی که بخواهد صورت گیرد ،اگر اموزش نباشد به سرانجام نخواهد رسید ،و باید در این امر به سطح آگاهی افرادی که در این زمینه اموزش می دهند، توجه ویژه ای شود.

حسینی، تصمیم گیری های کشوری که برای تمام استان ها یکسان است را یکی از مشکلات پیش رو برشمرد و بیان کرد:جوانانی که به دنبال کار آفرینی و خلق ایده های نو هستند باید با توجه به ظرفیت ها و محدودیت های منطقه ای ایده ارائه بدهند.

وی با اشاره به موضوع گردشگری و ظرفیت های بالای که در صنایع دستی ،معادن و صاردات به افغانستان ،در استان وجود دارد،ایجاد زنجیره ای مناسب برای بهره وری بهتر را مهم دانست و توجه به این امر را ضرروی توصیف کرد.

معاون اقتصادی استانداری بیان کرد:اساس ایجاد کار نو سخت است و یکی از راه هایی که می تواند در این زمینه موثر باشد ارائه الگوی موفق در این زمینه است. حسینی همچنین از آمادگی دولت برای حمایت از ایده های نو خبر داد و افزود:تلاش بر این است،که این موضوع در تمام ارگان ها و دستگاه نهادینه شود تا به صورت گام به گام به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

تجربیات کارآفرینان برتر

مدیرعامل صنایع کاشی و سرامیک فرزاد نیز در این جشنواره به عنوان یکی از کارآفرینان برتر استان به بیان تجربیات خود پرداخت و عنوان کرد: در تمام دنیا درس و عمل در کنار هم قرار دارند و در کشور ما هم باید به این نکته توجه شود. فلاحی با تأکید بر اینکه جا برای کار در ایران زیاداست، گفت: باید به این نکته که ما می توانیم و می دانیم توجه شود. وی تصریح کرد: فرزندان و جوانان این سرزمین سرمایه های ما هستند . او ادامه داد: اگر ایده ای بر مبنای نیازهای واحد صنعتی او باشد از آنها حمایت خواهد کرد و بر این موضوع تاکید کرد که باید ایده پردازان به دنبال واحدهای صنعتی بروند. علی دوست یکی دیگر از کارآفرینان موفق استان نیز گفت: جوانان برای شروع کار خود باید اعتماد به نفس کامل داشته باشند و از افکار منفی دوری کنند.

معرفی 5 ایده برتر

در پایان ایده های صندلی دیجیتال هوشمند با قابلیت شناسایی افراد از علی صفا منش، مستند سازی آزمایشات کنترل کیفیت از منیره مقری گزیک، باغ رستوران با منوی ویژه کودکان از معصومه محققی، مترسک الکترونیکی با سه کاربرد پیامک به صاحب زمین، کنترل مصرف آب و دورکردن حشورات از ریحانه سادات هاشمی و فرآوری سنگ عقیق از منیره صالح نیا به ترتیب مقام های اول تا پنجم را به دست آوردند که به هر کدام از انها لوح تقدیر و یک میلیون تومان هدیه نقدی اهدا شد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ زمان : ۱۲:۰۱ كاربر : pr بازديد : ۶۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ زمان ويرايش : ۱۲:۰۵ كاربر : pr

دعاي روز دهم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فيهِ مِنَ الْمُتَوَكِّلينَ عَلَيْكَ وَاجْعَلْنى فيهِ مِنَ الْفاَّئِزينَ لَدَيْكَ وَاجْعَلْنى فيهِ مِنَ الْمُقَرَّبينَ اِلَيْكَ بِاِحْسانِكَ يا غايَةَ الطّالِبينَ

خدايا قرارم ده در اين ماه از توكل كنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت و قرارم ده در آن از مقربان پيشگاهت به حق احسانت اى هدف نهائى جويندگان .

اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

۱۱ رمضان ۱۴۳۹ قمري

۲۶ مي ۲۰۱۸ ميلادي

اذان صبح ۰۳ : ۵۲
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۸
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۳۳
اذان مغرب ۱۹ : ۵۲
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۲
انتخاب شهر