در جلسه شورای استانی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان شد : دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در راستاي منويات رهبري و توسعه كشور كارهاي جهادي خوبي انجام دهد .

شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي با حضور فرهاد فلاحتي نماينده مردم شهرستان هاي قاينات و زيركوه و عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي ،دكترسيدحسن هاشمي دبير هيات امنا و رياست دانشگاه آزاد اسلامي استان ، حجت الاسلام تابعي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي ،دكتر حبیب ا... نخعي رئيس دبيرخانه هيات امنا ،روساي و معاونين واحدهاي قاینات ،طبس،فردوس ، مركز نهبندان ومديركل حراست دانشگاه آزاد اسلامي استان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قاينات برگزارگرديد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي خراسان جنوبی: در ابتداي جلسه دكتر محمود مختاري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي قاينات گزارش مختصري از عملكرد چند ماهه خود در واحد قاینات ارائه نمود. در ادامه اين جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر تابعي رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای ازاد اسلامی استان با اشاره به اهداف فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي گفت :" حفظ فرهنگ كهن اسلامي و نهادينه شدن فرهنگ بومي در دانشگاه باعث ثبات فرهنگي در بين دانشگاهیان خواهد شد" وی حضور شخصیت های ارزشمندی مانند دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر را فرصت ارزشمندی برای تقویت مسائل فرهنگی و اعتقادی دانشگاه بر شمرد و افزود :"علم یک ارزش جامع است و در آموزه های دینی ما به فراگیری علمی که به عنوان ابزاری در جهت هدایت و در مسیر قرب الهی و لقاء الهی باشد بسیار تاکید و توصیه شده است " وی در ادامه گفت :" دانشگاهها باید دستورالعمل هاي لازم در حوزه انساني و فرهنگي را اجرايي نمايند ».

دكتر سيدحسن هاشمي دبير هيات امنا و رياست دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي نیز ضمن قدر دانی از حضور ارزشمند فرهاد فلاحتی نماینده مردم شریف شهرستانهای قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از مسولان واحد های دانشگاهی خواست با همت و کار مضاعف منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کار و سرمایه ایرانی و نیز مطالبات ایشان از دانشگاهيان را نصب العین قرار دهند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه گفت :« ما بايد در جهت تقويت ايمان خودمان ،اعضاي هيات علمي و دانشجويانمان اهتمام ويژه اي داشته باشيم. "

دکتر هاشمی ادامه داد: " خوشبختانه با حضور دكتر ولايتي و دكترفرهاد رهبر در دانشگاه آزاد اسلامي علاوه بر آنکه بستر لازم برای توجه ويژه به مسائل فرهنگي و ترویج و تعمیق هویت های معنوی و اسلامی ایجاد شده زمینه درخشش و اعتلای دانشگاه در عرصه های علمی اموزشی و حتی بین المللی ایجاد شده است . دكتر هاشمي در ادامه راهبردهایی چون توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی ،حمایت از کالای ایرانی وکار و سرمایه ایرانی را بسیار مهم و موثر بر شمرد وگفت :"از دیگر مسائلی که باید با دقت و جدیت پیگیری نماییم جذب دانشجويان خارجي ، پيگيري طرح هاي اقتصادي و دانش بنيان ، تشويق و ترغيب كاركنان ، تقويت روحيه اعتماد به نفس در دانشجويان و پژوهشگران دانشگاهی است ."

فرهاد فلاحتي نماينده مردم شهرستان هاي قاينات و زيركوه در مجلس شوراي اسلامي هم در این جلسه گفت :« با حضور دكتر مختاري در دانشگاه آزاد اسلامي قاينات در اين چند ماهه تحولات مثبتي در راستاي توسعه اين واحد صورت گرفته است وی در ادامه دقت درجذب اساتید متعهد و انقلابی را یاد اور شد و گفت :«جذب اساتيد با روحيه انقلابي در دانشگاهها بايد مورد توجه مسئولين قرار گيرد» . ايشان با اشاره به ثروت آفريني دو محصول زعفران و زرشك در كشور ، نقش دانشگاه آزاد اسلامي را پررنگ خواند و عنوان كرد كه اين دو محصول ارزشمند مي تواند براي نه تنها اين استان بلكه براي كشور ثروت آفرين باشد . این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنين به داير نمودن رشته هاي مهارتي در دانشگاهها اشاره نمود كه دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند در اين حوزه ورود نمايد و در راستاي منويات رهبري و توسعه كشور كارهاي جهادي خوبي را انجام دهد .

دکتر حبیب ا... نخعی رئیس دبیرخانه هیات امنای خراسان جنوبی نیز در پایان این جلسه به خبر نگار ما گفت : جلسات شورای استان در جهت تقویت همدلی و هم افزایی و اتخاذ تصمیمات اثر بخش در راستای ایفای رسالت مهم علمی فرهنگی دانشگاه بسیار با اهمیت است وبا همت و انگیز ه ی متعهدانه اعضا و تلاشهای ارزشمند مسولان همکاران و استادان دانشگاه شاهد خیرات و برکات ارزشمند و روز افزون خواهیم بود .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ زمان : ۱۹:۴۶ كاربر : pr بازديد : ۳۶۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ زمان ويرايش : ۱۵:۱۷ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص):

فَنَيرزوا إنْ قَدَرتُم كُلَّ يَومٍ يَعنِي تَهادَوا وتَواصَلُوا فِي اللّه‏ِ.

اگر مى ‏توانيد هر روز را نوروز كنيد؛ يعنى در راه خدا به يكديگر هديه بدهيد و با هم پيوند داشته باشيد .

دعائم الإسلام ، ج ۲، ص ۳۲۶

-------------------------------

حضرت علي(ع):

نَيْروزُنا كُلُّ يَومٍ.

نوروز ما، هر روز است.

من لا يحضره الفقيه: ج۳ص۳۰۰ح۴۰۷۴

-------------------------------

امام صادق(ع):

ما مِن يَومِ نَيروزٍ إلّا ونَحنُ نَتَوَقَّعُ فيهِ الفَرَجَ

هيچ نوروزى نيست مگر آنكه ما در آن روز منتظر فرج هستيم .

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

۱۳ رجب ۱۴۴۰ قمري

۲۰ مارس ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۷
طلوع آفتاب ۰۵ : ۳۸
اذان ظهر ۱۱ : ۴۱
غروب آفتاب ۱۷ : ۴۴
اذان مغرب ۱۸ : ۰۲
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۰
انتخاب شهر