تاکید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی بر لزوم تبیین ابعاد مختلف مکتب عاشورا
مسئولان دانشگاه ازاد اسلامی استان در گفتگو با خبر نگار انا بر تببین ابعاد مختلف مکتب عاشورا تاکید کردند. فضایل مکتب امام حسین(ع) سعادت بخش است

دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار آنا،ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) گفت: در متن نهضت عظیم عاشورا مفاهیم ارزشمند و فراز های متعالی بسیار زیادی وجود دارد.

دکتر سید حسن هاشمی دبیرهیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به اینکه ضرورت دارد پیام ها و معارف غنی و عظیم نهضت امام حسین(ع) را در زندگی شخصی خود نصب العین قرار دهیم گفت: در جهت تببین ابعاد مختلف مکتب عاشورا دانشگاهیان رسالت خطیر و وظیفه سنگینی برعهده دارند. دبیرهیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه با گرامی داشت هفته دفاع مقدس که یاد آورحماسه ها و رشادتهای مردم عزیز ما در دفاع از آرمانهای انقلاب و کشور عزیزمان است معرفت افزایی و آزادگی و ایستادگی در راه حق و حقیقت را مهم ترین فراز های مکتب عاشورا توصیف کرد و گفت: تعالی جامعه و تقویت مناسبات انسانی و اخلاقی و رسیدن به خبر و سعادت دنیا و آخرت در گرو بهره وری عالمانه از ابعاد معرفتی قیام امام حسین(ع) است.

تمام فضایل پاک انسانی و سعادت بخش را باید در مکتب متعالی امام حسین جستجو کرد

حجت الاسلام دکتر محمد علی تابعی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیزتوجه و تعمق در پیام های عاشورا را یک ضرورت برشمرد و گفت :تمام فضایل پاک انسانی و سعادت بخش را باید در مکتب متعالی امام حسین جستجو کرد .وی با اشاره به تقارن سال جدید تحصیلی با ایام سوگواری سید الشهدا (ع)گفت محافل علمی تربیتی و دانشگاهی باید در این ایام فلسفه و حکمت قیام سید و سالار شهیدان را با رویکرد و بینشی عمیق تبیین نمایند .این پژوهشگر حوزه و دانشگاه گفت: هرکس در طلب شرف و حقیقت و آزادگی وعدالت است باید همه ی این فضایل را در مکتب امام حسین (ع) بیاموزد.

رمز پویایی وسر زندگی مکتب عاشورا

دکتر علی ماندگار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی استان نیز با اشاره به اینکه واقعه عاشورا از همه ی رخداد های عالم متمایز است گفت: مهم ترین دلیل تمایز رخداد کربلا با سایر حوادث جهان و نیزتفاوت نهضتامام حسین (ع)با همه ی نهضت ها ومکتب ها و رمز پویایی وسر زندگی و مکتب عاشورا که آن را جاودانه و تاثیر گذار ساخته است تجلی فراز های انسان ساز این نهضت و تبلور عشق و آزادگی وپاسداری از حق و حقیقت است .

آغاز سال تحصیلی جدید رابا درس گرفتن از مکتب امام حسین ( ع) باید فرصت ارزشمندی برای تقویت آموزه های معنوی و اعتقادی بشماریم

حجت الاسلام و المسلمین حسین واقعی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز با اشاره به هم زمانی آغاز سال تحصیلی با ایام محرم و هفته دفاع مقدس لزوم رعایت شئونات اسلامی به ویژه حفظ و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را مورد تاکید قرار دادوگفت :آغاز سال تحصیلی جدید رابا درس گرفتن از مکتب امام حسین ( ع) باید فرصت ارزشمندی برای تقویت آموزه های معنوی و اعتقادی بشماریم .

باید به بهترین و موثرترین شیوه شور حسینی را با شعور کامل و معرفت عمیق همراه نمائیم
حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز با تاکید بر اینکه مکتب عاشورا دریای ژرف معارف متعالی و انسان ساز است گفت: باید به بهترین و موثرترین شیوه شور حسینی را با شعور کامل و معرفت عمیق همراه نمائیم. این مدرس دانشگاه افزود :باز خوانی و تعمق دقیق در معارف مکتب عاشورا باید نصب العین محافل علمی و دانشگاهی باشد

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ زمان : ۱۵:۰۷ كاربر : pr بازديد : ۲۹۲
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ زمان ويرايش : ۱۴:۵۱ كاربر : pr

امام زمان(عج):

يا مَن إذا تَضايَقَتِ الاُمورُ فَتَحَ لَنا باباً لَم تَذهَب إلَيهِ الأَوهامُ، فَصَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ، وَافتَح لِاُمورِيَ المُتَضايِقَةِ باباً لَم يَذهَب إلَيهِ وَهمٌ، يا أرحَمَ الرّاحِمينَ.

اى كه چون كارها به تنگنا مى‌‏افتد، درى به روى ما مى‌‏گشايى كه به خيال كسى هم نرسيده است! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و براى كارهاى به تنگناافتاده‌‏ام، درى بگشاى كه به خيال كسى هم نرسيده است. اى رحيم‏ترين رحيمان .

قصص الأنبياء، راوندى ص ۳۶۵ح ۴۳۷

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

۲۲ شوال ۱۴۴۰ قمري

۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۳ : ۴۶
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۶
اذان ظهر ۱۲ : ۳۶
غروب آفتاب ۱۹ : ۴۵
اذان مغرب ۲۰ : ۰۵
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۶
انتخاب شهر