سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی،زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد

دکتر محمدمهدی طهرانچی صبح امروز با حضور در دبستان دخترانه هوشمند سما واحد قائمشهر زنگ آغاز سال تحصیلی 97 را به صدا درآورد .

دکتر طهرانچی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به سوره مبارکه قریش اظهار کرد: خداوند در این سوره می‌فرماید که ما باید با هم باشیم و خدای بزرگ را بپرستیم؛ خدایی که ما را از گرسنگی محفوظ می‌دارد و امنیت ما را حفظ می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سال 97 مصادف با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: دشمن برای اینکه انقلاب چهل‌سالگی خود را نبیند، می‌خواهد فرهنگ را با فضای مجازی، اقتصاد را با تحریم و امنیت را با گروه‌های وابسته به خارج مرزها، تهدید کند. همانطور که همه در مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز دیدیم که می‌خواهند امنیت این سرزمین را دچار خدشه کنند اما زهی خیال باطل، چرا که ما فرزندانی داریم که نسل فردای انقلاب هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با طرح این پرسش که چگونه می‌توانیم از فرهنگ ایرانی-اسلامی خودمان مراقبت کنیم، خاطرنشان کرد: این شکر نعمت، ما را از گزند حوادث حفظ می‌کند همانطور که خداوند در قرآن شهر امنی را مثال می‌زند که این شهر امنیت کامل داشت و روزی از هر طرف به آنها می‌رسید اما مردمان آن کفران نعمت کردند و امنیت و اقتصادشان نابود شد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه بزرگ‌ترین نعمتی که خداوند به ما عطا کرده است، نعمت انقلاب اسلامی است، تأکید کرد: ما باید این نعمت را پاس بداریم و ان‌شاءالله فرزندانمان در مدارس سما و در نظام آموزش و پرورش قدر انقلاب اسلامی را به‌نیکی بدانند و با تحصیل، آینده آن را حفظ کنند.

وی در پایان از دانش‌آموزان مدارس سما خواست به پرسش «برای قدردانی نعمت انقلاب اسلامی، چه باید کنیم» پاسخ دهند تا همزمان با 22 بهمن به بهترین پاسخ جوایز ارزشمندی اهدا شود.

آیت‌الله علی معلمی امام جمعه قائمشهر و عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم با قدردانی از حضور دکتر طهرانچی در قائمشهر، خطاب به سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از اینکه مازندران و شهر قائمشهر را برای آغاز سال تحصیلی جدید انتخاب کرده‌اید، سپاسگزارم.

امام جمعه قائمشهر در ادامه خاطرنشان کرد: ثمره عنایت و اشراف مقام معظم رهبری به دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت دکتر طهرانچی در این دانشگاه است که از تعهد و دانش بالا برخوردار است. امیدواریم خداوند بر توفیقات ایشان بیافزاید.

وی با تأکید بر اینکه آبادانی دین و دنیا در سایه دانش است، گفت: آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس که مقارن با ایام عاشورای حسینی است را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحد قائمشهر و مدارس سما این واحد، نسبت به گذشته درخشش بیشتری داشته باشند و در مسیر اهداف و آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب که همان اقتدار ملت ایران است، حرکت کنند.

حسین منصوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و واحد ساری نیز با ارائه گزارشی از وضعیت مدارس سما این استان، گفت: مدارس سما استان مازندران از سال 1375 فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که اولین مدرسه در قائمشهر راه‌اندازی شد و اکنون 38 مدرسه سما با 4 هزار دانش‌آموز در شهرهای مختلف این استان فعال است.

وی ادامه داد: واحد قائمشهر با دارا بودن 9 مدرسه و 1600 دانش‌آموز، سال گذشته موفق به کسب رتبه دوم کشوری در جذب دانش‌آموز شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و واحد ساری خاطرنشان کرد: این استان دارای مدارس غیردولتی زیادی است اما مدارس سما به دلیل اینکه از پشتوانه دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار است، نزد مردم مقبولیت بیشتری دارد.

گفتنی است دکتر طهرانچی پس از به صدا درآوردن زنگ آغاز سال تحصیلی، با حضور در کلاس‌های درس مدرسه دخترانه هوشمند سما واحد قائمشهر و اهدای گل، سال تحصیلی جدید را به دانش‌آموزان تبریک گفت.

در آیین بازگشایی مدارس سما، آیت‌الله معلمی امام جمعه قائمشهر و عضو مجلس خبرگان رهبری، فرماندار قائمشهر، رئیس آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر، مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران، شهردار قائمشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و دانشگاهی حضور داشتند.

مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ زمان : ۱۱:۱۴ كاربر : pr بازديد : ۵۴۵
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ زمان ويرايش : ۱۴:۵۱ كاربر : pr

دعاي روز هجدهم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ نَبِّهْنى فيهِ لِبَرَكاتِ اَسْحارِهِ وَنَوِّرْ فيهِ قَلْبى بِضياَّءِ اَنْوارِهِ وَخُذْ بِكُلِّ اَعْضاَّئى اِلىَ اتِّباعِ اثارِهِ بِنُورِكَ يا مُنَوِّرَ قُلُوبِ الْعارِفينَ

خدايا آگاهم ساز در اين ماه از بركات سحرهاى آن و نورانى كن در آن دلم را به پرتو انوار آن و بگمار تمام اعضاء و جوارحم را به پيروى كردن آثارش به نور خود اى روشنى دهنده دلهاى عارفان .

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

۱۸ رمضان ۱۴۴۰ قمري

۲۴ مي ۲۰۱۹ ميلادي

اذان صبح ۰۳ : ۵۴
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۹
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۳۱
اذان مغرب ۱۹ : ۵۱
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۲
انتخاب شهر