حجت الاسلام حاجی زاده:طرح اندیشه تمدن ساز اسلامی ابعاد معنوی فرهنگی ارزشمندی دارد
حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی با گرامی داشت یاد و خاطره مجاهد تهای علمی دانشمندشهید فخری زاده گفت:طرح اندیشه تمدن ساز به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی در دانشگاه های آزاد اسلامی در حال برگزاری هست و همزمان با سراسر کشور در دانشگاه آزاداسلامی خراسان جنوبی نیز آغاز شده هست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی با گرامی داشت یاد و خاطره مجاهدتهای علمی شهید فخری زاده و عرض تسلیت فقدان این دانشمند برجسته به بیانیه ده هزار تن از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور اشاره کرد وافزود: دراین بیانیه بسیار مهم از رئیس شورای عالی امنیت ملی و رئیس شورای امنیت کشور درخواست شده تا ضمن ایجاد شرایطی برای حفظ سرمایه‌های علمی برجسته کشورمجازات قطعی عاملان وآمران ترور دانشمند شهید محسن فخری زاده پیگیری شود. این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه طرح اندیشه تمدن ساز به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی در دانشگاه های آزاد اسلامی در حال برگزاری هست که همزمان با سراسر کشور در دانشگاه آزاداسلامی خراسان جنوبی نیز آغاز شده است گفت : 31نفر از اساتید در غالب 6گروه ثبت نام نموده و این طرح را آغاز نموده اند و به امید خدا این طرح تاپایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت. این مقام مسئول افزود :هر کدام از گروه ها یک نفر دبیر و یک نفر مربی دارد و هفته ای یکبار به مدت یکساعت برگزار می شود و شکل حلقه ها هم به صورت مباحثه یک بخش از کتاب توسط اساتید میباشد و در پایان هر جلسه مربی حلقه جمع بندی نکات را خواهد داشت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده گفت : طرح اندیشه تمدن ساز در حقیقت مباحث کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن هست که این کتاب متن سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام در مشهد مقدس می باشد و شامل چهار بخش ایمان، توحید، نبوت و ولایت است . معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت : کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کتابی منحصر به فرد برای فهم صحیح و کامل اندیشه اسلامی است حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده در پایان با اشاره به ابعاد معنوی ، محتوای غنی و برکات بسیارارزشمند این طرح گفت: در استان خراسان جنوبی جلسه آغازین این طرح با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام حمزه شریفی‌دوست مسئول کشوری طرح اندیشه تمدن ساز دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در بستر فضای مجازی و با حضور پرشور هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی، استادان مدعو و کارکنان دانشگاه‌ آزاد استان به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ زمان : ۲۳:۴۲ كاربر : pr بازديد : ۲۶۱
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ زمان ويرايش : ۲۳:۵۳ كاربر : pr

دعاي روز بيست و چهارم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ فيهِ ما يُرْضيكَ وَاَعُوذُبِكَ مِمّا يُؤْذيكَ وَاَسْئَلُكَ التَّوْفيقَ فيهِ لاِنْ اُطيعَكَ وَلا اَعْصِيَكَ يا جَوادَ السّاَّئِلينَ

خدايا از تو خواهم در اين ماه آنچه تو را خوشنود سازد و پناه برم به تو از آنچه تو را بيازارد و از تو خواهم در آن توفيق براى اينكه پيرويت كنم و نافرمانيت نكنم اى بخشنده به خواستاران.

------------------

حضرت علی(ع):

ألا وإنَّ إمامَكُم قَدِ اكتَفى مِن دُنياهُ بِطِمرَيهِ ، ومِن طُعمِهِ بقُرصَيهِ، ألا وإنَّكُم لا تَقدِرونَ عَلى ذلِكَ ولكِن أعينوني بِوَرَعٍ وَاجتِهادٍ، وعِفَّةٍ وسَدادٍ.

بدان كه پيشواى شما، از دنيايش به دو جامه ژنده، و از خوراكش به دو گِرده نان، بسنده كرده است. البتّه شما توانايى اين كارها را نداريد؛ امّا با پارسايى و سختكوشى و پاك دامنى و درستكارى، مرا يارى كنيد.

نهج البلاغه نامه ۴۵

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲۵ رمضان ۱۴۴۲ قمري

۷ مي ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۹
اذان مغرب ۱۹ : ۳۸
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۴
انتخاب شهر