پیام دکتر هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان به مناسبت روز دانشجو
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند متن پیام دکتر سید حسن هاشمی بدین شرح است:

با حمد و سپاس به درگاه خداوند قادر متعال و با درود و دعای خیر فرا رسیدن روز دانشجو را به دانشجویان گرامی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی تبریک عرض می نمایم. دانشجویان عزیزپشتوانه ی رشد و بالندگی کشورمان هستند و حضور موثر آنان در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تضمین کننده آینده روشن میهن عزیزمان است و روز دانشجو در حقیقت فرصتی برای ارج گذاری به این قشر فرهیخته ویادآوررشادت وآزادی خواهی دانشجویانی است که در راه مقابله بااستکبار و خفقان رژیم طاغوت، با خون خود نقطه عطفی در راه استقلال خواهی و ظلم ستیزی ملت بزرگ ما رقم زدند. امسال روز دانشجو و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دانشجو (شهیدان قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی)را در حالی گرامی می داریم که کشور عزیزمان سوگوار شهادت دانشمندی فرهیخته شهید حاج محسن فخری زاده است مردی که با همت بلند و ایمان و اخلاص موجب عزت و اعتلای علمی کشور عزیزمان شد. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن دانشمند شهید فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو را گرامی می دارم و برای دانشجویان عزیز که سرمایه های گرانقدر و امید های آینده میهن اسلامی وعزیزمان هستند صمیمانه آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم و مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای که می فرمایند :«از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان‌گرایی‌ها و آرمان‌خواهی‌ها و هدفگذاری‌های سیاسی و اجتماعی» اطمینان دارم که راه دانشمند شهید حاج محسن فخری زاده از سوی دانشجویان غیور و فرهیخته با مجاهدت مستمر علمی پیموده خواهد شد و ایران اسلامی در سایه همت و تلاش مضاعف دانشجویان و دانشمندان خود مسیر متعالی عزت و پیشرفت را با افتخار و اقتدار ادامه خواهد داد .

سید حسن هاشمی
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ زمان : ۰۹:۵۱ كاربر : pr بازديد : ۲۲۴
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ زمان ويرايش : ۱۲:۳۳ كاربر : pr

دعاي روز بيست و چهارم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ فيهِ ما يُرْضيكَ وَاَعُوذُبِكَ مِمّا يُؤْذيكَ وَاَسْئَلُكَ التَّوْفيقَ فيهِ لاِنْ اُطيعَكَ وَلا اَعْصِيَكَ يا جَوادَ السّاَّئِلينَ

خدايا از تو خواهم در اين ماه آنچه تو را خوشنود سازد و پناه برم به تو از آنچه تو را بيازارد و از تو خواهم در آن توفيق براى اينكه پيرويت كنم و نافرمانيت نكنم اى بخشنده به خواستاران.

------------------

حضرت علی(ع):

ألا وإنَّ إمامَكُم قَدِ اكتَفى مِن دُنياهُ بِطِمرَيهِ ، ومِن طُعمِهِ بقُرصَيهِ، ألا وإنَّكُم لا تَقدِرونَ عَلى ذلِكَ ولكِن أعينوني بِوَرَعٍ وَاجتِهادٍ، وعِفَّةٍ وسَدادٍ.

بدان كه پيشواى شما، از دنيايش به دو جامه ژنده، و از خوراكش به دو گِرده نان، بسنده كرده است. البتّه شما توانايى اين كارها را نداريد؛ امّا با پارسايى و سختكوشى و پاك دامنى و درستكارى، مرا يارى كنيد.

نهج البلاغه نامه ۴۵

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲۵ رمضان ۱۴۴۲ قمري

۷ مي ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۹
اذان مغرب ۱۹ : ۳۸
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۴
انتخاب شهر