نخستین جلسه دوره بینش مطهر در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد
دوره بینش مطهر با سخنرانی دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و تدریس دکتر دیانی آغاز شد

نخستین جلسه دوره بینش مطهر در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی بیرجند : به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی ،و دبیرخانه استانی بینش مطهر دوره بینش مطهر در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند آغاز شد

دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ابتدای این جلسه گفت : دوره بینش مطهر آثار معرفتی و بصیرتی بسیار خوبی برای دانشگاهها خواهد داشت . رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در ادامه آغاز این دوره در ایام الله دهه فجر را رویدادی مبارک برشمرد وگفت :مرحوم استاد شهید مرتضی مطهری از تبار عالمان ربانی و از شمار اندیشمندان بزرگی است که با بینش توحیدی در آثار بسیار مفید و ارزشمند خود مطالب و معارف عمیق اسلامی را با بیانی رسا و قلمی روان عرضه کرد .

دکتر دیانی مدرس این دوره نیزضمن تبریک ایام دهه فجر و میلاد حضرت فاطمه زهرا و تشکر از دکتر هاشمی ریاست دانشگاه و استادان شرکت کننده و پیگیری مجدانه محمد امین کریمی مسئول دبیرخانه استانی بینش‌مطهر دو رکن رکین موثر در پیروزی انقلاب را امامت و امت بر شمرد و با اشاره به جمله معروفی از محمد حسنین هیکل نویسنده معروف مصری درباره ی حضرت امام خمینی رحمة الله علیه به بیان جایگاه و نقش رهبری حضرت امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب پرداخت . دکتر محمدمهدی دیانی درادامه به بیان ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا( سلام الله علیها) پرداخت و با اشاره به حدیث قدسی "یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما" گفت :این حدیث بیانگر فضایل و مناقب بی بدیل حضرت فاطمه (س) وجایگاه رفیع ایشان است . این عضو هیات علمی دانشگاه درادامه ضمن بر شمردن ویژگی های شخصیت حضرت آیت الله شهید مرتضی مطهری به بیان ابعاد اهمیت دوره بینش مطهر پرداخت وگفت: جامعیت علمی ،بیان رسا ،وفصیح و بلیغ از خصوصیات ممتاز شخصیت ایشان بود دکتر دیانی گفت :آن استاد علامه هم می توانست مطالب را ساده بیان کند و هم در سطح بالا و این توانمندی و قدرت علمی و بیانی ایشان کم نظیر بود دکتر دیانی در ادامه با بیان اینکه اساتید شرکت کننده در این طرح در قالب گروه های سه و چهار نفره در این طرح همکاری و مباحثه خواهند داشت گفت : طرح بینش مطهر بر اساس سه محور مطالعه انفرادی، مباحثه و تدریس می باشد .

همچنین مهندس محمد امین کریمی مسول دبیر خانه استانی طرح بینش مطهر نیز در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار ما گفت : کار پژوهشی و علمی زیادی روی طرح بینش مطهر صورت گرفته واین دوره دارای جامعیت علمی ارزشمندی می باشد . مهندس کریمی افزود : خوشبختانه عزم و اراده مصمم و قوی هم در اساتید محترم دانشگاه برای مطالعه و مباحثه قوی در آثار شهید مطهری وجود دارد و کتابهایی هم که در این طرح گسترده محور مطالعه و مباحثه خواهد بود از آثار ارزشمند شهید مطهری است که به همت دبیرخانه کشوری بینش مطهر منتشر شده است .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ زمان : ۱۹:۰۷ كاربر : pr بازديد : ۳۷۹
تاريخ ويرايش : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ زمان ويرايش : ۱۹:۱۱ كاربر : pr

پيامبر اكرم(ص) :

ولايَةُ عَلِيِّ بنِ أبي طالِبٍ وِلايَةُ اللَّهِ و حُبُّهُ عِبادَةُ اللَّهِ وَ اتِّباعُهُ فَريضَةٌ مِنَ اللَّهِ .

ولايت علي ‏بن ابي ‏طالب‏ عليه السلام ولايت خدا ، و محبّت او عبادت خدا و پيروي از او فريضه ‏اي از جانب خدا است .

بشارة المصطفي ، ص ۱۶

اوقات شرعي به افق بيرجند

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

۱۸ ذی حجّه ۱۴۴۲ قمري

۲۸ جولاي ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۱
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۴
اذان ظهر ۱۲ : ۴۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۳۵
اذان مغرب ۱۹ : ۵۴
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۵۳
انتخاب شهر