راهنمای سامانه آزما (آزمون آنلاین) - ویژه دانشجویان
راهنمای تصویری سامانه آزما (آزمون آنلاین) ویژه دانشجویان نحوه ورود و انجام آزمون به شرح ذیل می باشد :

مرحله اول : ورود به آزمون

ابتدا از طریق مرورگر به آدرس اینترنتی exam.iaubir.ac.ir مراجعه نمایید .

آزما

مطابق تصویر شماره آزمون و کد امنیتی را وارد نموده و وارد صفحه آزمون شوید . دقت داشته باشید شماره آزمون و اعداد موجود در کد امنیتی باید به صورت لاتین وارد شوند . به حروف بزرگ و کوچک موجود در کد امنیتی نیز توجه داشته باشید .

نکته :دانشجویان محترم توجه داشته باشند ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از آزمون پیامکی حاوی شماره آزمون ، کد امنیتی و آدرس اینترنتی آزمون به شماره همراه شما پیامک می گردد . در صورتی که به هر دلیلی از جمله اختلال سامانه پیامکی و یا در دسترس نبودن تلفن همراه ، پیامک را دریافت نکردید ، مطابق تصویر از طریق پنل کاربری می توانید نسبت به دریافت مشخصات آزمون اقدام نمایید.
توجه : کد کاربری و رمز عبور پیش فرض پنل کاربری شماره دانشجویی ( شماره شناسایی ) با فرمت جدید می باشد . شماره دانشجویی شما ، همان شماره دانشجویی در هنگام وورد به سامانه آموزشیار می باشد.

مرحله دوم : انجام آزمون

آزما

بعد از ورود به سامانه ، همانطور که در تصویر مشاهده می شود ، صفحه دارای چند بخش می باشد . مشخصات دانشجو ، مشخصات آزمون ، توضیحات ( شامل توضیحات استاد درس و توضیحات سامانه ) ، سوالات تستی ( در صورت وجود سوال تستی ، در غیر اینصورت این بخش نمایش داده نمی شود ) ، سوالات تشریحی ، بخش پاسخ به سوالات تشریحی و تصاویر ارسال شده دانشجو .( بخش های سوالات تشریحی ، پاسخ به سوالات تشریحی و تصاویر ارسال شده در صورت نداشتن سوال تشریحی در آزمون نمایش داده نمی شوند.)

الف ) مشخصات دانشجو :

دراین بخش اطلاعات دانشجو اعم از نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی نمایش داده می شود. پس از پایان آزمون با استفاده از کلید خروج می توانید از سامانه خارج شوید . نکته ۱ : حروج از سامانه پس از آزمون اختیاری بوده و به جای آن می توانید مرورگر را ببندید . نکته ۲ : پس از خروج از آزمون ، در صورتی که زمان آزمون به پایان نرسیده باشد امکان ورود مجدد به آزمون وجود دارد.

ب ) مشخصات آزمون :

آزما

در این بخش مشخصات آزمون و زمان باقیمانده از آزمون مشاهده می شود. دانشجویان محترم در طول آزمون به زمان باقیمانده خود توجه داشته باشند . در صورت پایان زمان آزمون امکان پاسخگویی به سوالات وجود نخواهد داشت .

پ ) توضیحات آزمون

در این بخش توضیحات ارائه شده توسط استاد ( در صورت وجود ) در کادر قرمز مشاهده می شود . همچنین در صورتی که سامانه پیام خاصی برای دانشجو ارسال کند ( مانند درج زمان اضافه ) در کادر قرمز رنگ جداگانه نمایش داده می شود. لذا دانشجویان محترم در طول آزمون به این مهم توجه داشته باشند .

ت ) سوالات تستی

آزما 4

در این بخش دانشجو می تواند سوالات تستی را یکی یکی مشاهده نموده و پاسخ دهد . پس از انتخاب گزینه درست حتما بر روی کلید ثبت کلیک کرده تا پیام "ثبت شد" را مشاهده نمایید . پس از ثبت گزینه در قسمت تعداد سوالات و پاسخها ، ملاحظه می نمایید که تعداد پاسخهای شما افزایش می یابد. در این بخش فقط کافیست بعد از انتخاب گزینه ، دکمه ثبت را بزنید و نیاز به هیچ تایید دیگری نیست . در این بخش امکان تغییر گزینه نیز وجود داشته و همچنین می توانید پاسخ خود را حذف کنید ( یعنی به سوال جواب ندهید ) برای حذف جواب ، گزینه بدون پاسخ را انتخاب نموده و کلید ثبت را بزنید . پس از پاسخ به سوال جاری می توانید با استفاده از کلیدهای پایین بخش تستی به سوال بعدی رفته و پاسخ دهید. . جهت اطمینان بیشتر به تعداد سوالات پاسخ داده خود که به صورت چشمک زن می باشد دقت نمایید . سوال تستی ممکن است متن سوال نداشته باشد و به جای آن تصویر قرار داده شده باشد . برای بزرگنمایی تصویر سوال بر روی آن کلیک کنید .

ث ) سوالات تشریحی و پاسخ به سوالات تشریحی

آزما 5

در این بخش مانند بخش سوالات تستی ، سوالات تشریحی نیز یکی یکی نمایش داده میشود . برای مشاهده بقیه سوالات از روشی که در بخش تستی ذکر شد استفاده نمایید . پس از مشاهده سوال و یا تصویر آن ، با توجه به نوع پاسخ و توضیحات استاد که در بخش ملاحظات قید گردیده است ، از بخش پاسخ به سوالات تشریحی به صورت متنی و یا ارسال تصویر جواب سوال را ارسال نمایید . دقت داشته باشید جواب داده شده ( از طریق متن یا تصویر ) برای سوال نمایش داده شده ثبت می گردد .

برای پاسخ متنی پیشنهاد می گردد در یک ادیتور مثل word و یا Notepad جواب تایپ شده و Copy&Paste گردد . بعد از درج پاسخ در محل مورد نظر بر روی دکمه ثبت کلیک نموده تا پاسخ ثبت شد را از سامانه دریافت کنید . پس از ثبت پاسخ می توانید از همین محل جهت ویرایش پاسخ خود استفاده نمایید .

برای پاسخ از طریق آپلود می توانید پس از تهیه عکس ( از طریق موبایل یا اسکنر ) بر روی انتخاب فایل در بخش ارسال تصویر پاسخنامه کلیک نموده و فایل تصویر مورد نظر را انتخاب و یا عکس بگیرید . پس از انتخاب فایل تصویر ، فایل شما مستقیما به سامانه ارسال شده و نیاز به تایید دیگری ندارد . توجه بفرمایید همزمان می توانید تا ده تصویر را برای آپلود در هر با انتخاب فایل ، انتخاب کنید .

نکته مهم ۱ : پس از انتخاب فایل صبر کنید تا فایل شما به صورت کامل آپلود گردد . پس از آپلود کامل باید تصویر آپلود شده خود را در بخش لیست تصاویر ارسال شده باید مشاهده نمایید . در غیر اینصورت مجدد آپلود نمایید .

آزما

نکته مهم 2 : پس از اینکه تصویر خود را ارسال نموده و در بخش تصاویر ارسال شده مشاهده نمودید با کلیک بر روی آن در اندازه واقعی مشاهده نموده و از واضح بودن تصویر ارسالی مطمئن شوید .

در صورتی که تصویر شما اشتباه ارسال شده و یا واضح نیست با کلیک بر روی ضربدر قرمز در گوشه سمت چپ بالای تصویر می توانید آن را حذف نموده و دوباره بارگذاری نمایید .

در بخش سوالات تشریحی مانند سوالات تستی به تعداد سوال پاسخ داده شده که به صورت چشمک زن نمایش داده می شود دقت نموده تا ارسال سوالات مطمئن شوید .

مرحله آخر : پایان و خروج از آزمون

پس از اتمام زمان آزمون به صورت اتومات از صحفه آزمون خارج می شوید . در صورتی که قبل از پایان زمان آزمون پاسخ به سوالات شما به اتمام رسید بر روی کلید خروج کلیک کرده و خارج شوید و یا اینکه مرورگر خود را ببنید . توضیح اینکه پس از پایان زمان آزمون به هیچ عنوان امکان ورود مجدد به آزمون وجود نخواهید داشت .

اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

نوع آگهي : اطلاعيه آموزشي تاريخ درج : ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ زمان : ۱۳:۴۹ كاربر : Admin بازديد : ۲۲۷۴
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ زمان ويرايش : ۱۸:۱۲ كاربر : Admin

امام علی(ع):

أيَسُرُّكَ أن تَكونَ مِن حِزبِ اللّهِ الغالِبينَ؟ اِتَّقِ اللّهَ سُبحانَهُ وأحسِن في كُلِّ اُمورِكَ؛ فَإِنَّ اللّهَ مَعَ الَّذينَ اتَّقَوا وَالَّذينَ هُم مُحسِنونَ.

آيا می خواهى از حزب پيروز خداوند باشى؟ از خدا پروا كن و كارها را درست انجام بده؛ چرا كه خداوند با كسانى است كه تقواپيشه اند و آنانى كه كارها را نيكو (بى عيب و نقص) انجام می‌دهند.

غرر الحكم، ح۲۸۲۸

ميزان الحكمه: ج۱۳ ص۳۶۸

اوقات شرعي به افق بيرجند

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

۳ ذی قعده ۱۴۴۲ قمري

۱۳ ژوئن ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۳ : ۴۵
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۴
اذان ظهر ۱۲ : ۳۳
غروب آفتاب ۱۹ : ۴۲
اذان مغرب ۲۰ : ۰۲
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۳
انتخاب شهر