پیام مهم معاونت محترم علوم پزشکی استان

اساتيد و همكاران محترم دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي

 با سلام و احترام

ضمن تبريك سال نو خدمت شما همكاران گرامي و با آرزوي سلامتي براي شما و خانواده هاي محترم، با توجه به شروع پيك چهارم بيماري كرونا در كشور كه به سرعت در حال گسترش مي باشد، اميد است بارعايت شيوه نامه و پروتكل هاي بهداشتي در مقابله با ويروس كرونا بتوانيم از پيك چهارم به سلامت عبور نمائيم، لذا خواهشمند است با هدف حفظ سلامت خود، خانواده و همكاران در مجموعه دانشگاه موارد زير را مد نظر قرار دهيد:

 1- سفرهای نوروزی باعث چرخش ویروس شده، احتمال می رود حتی روستاها که در سه پیک گذشته، تاثیر چندانی از اپیدمی نداشتند، به خاطر سفر شهرنشینان آلوده شده باشند.

 2- توجه داشته باشيد هنوز اثر اصلی سفرها بر گسترش بیماری خود را نشان نداده و طی ۱۰ روز آینده اثرات آن نمايان خواهد شد. به عبارتی هم اکنون بسیاری از افراد آلوده به ویروس شده‌اند اما هنوز نه علایمی دارند و نه نشانه‌ای و در دوره کمون با چرخش خود در جامعه در حال تکثیر بیماری خواهند بود.

 3- تا حد امكان از وسايل نقليه شخصي استفاده كنيد ومراقب باشيد اتوبوس‌ها مرکز انتقال بیماری خواهد بود.

4- با مسافرین بازگشته از سفر هیچ دورهمی نداشته باشید، حتی اگر در روستا بودند و مدعی بودند کسی با ما مواجهه نداشته باز هم دورهمی نداشته باشید.

 5- به محض این که مشاهده کردید فردی علایم دارد از او دور بمانید و اگرچه گفت حساسیت است و ... باز هم رعایت کنید.

6- با توجه به بازگشايي دانشگاه با همکاران فاصله فیزیکی به همراه استفاده از ماسک (ترجیحا دو ماسک جراحی و پارچه ای را رعایت‌ کنید.پنجره هاي اتاق باز باشد تا با تهویه هوا مانع ابتلا به بیماری شوید.

 7- اگرمسافرین بازگشته از شهرها تصمیم به دورهمی با دوستان و نزدیکان شهر محل زندگی‌شان بگیرند. این یعنی انتشار احتمالی ویروس به دیگران، در این دورهمی ها شرکت نکنید.

 8- به محض داشتن خفیف ترین علائم از بقیه دور بمانید. خواهشمند است نگویید چیزی نیست و سرماخوردگی یا حساسیت است. در روز هاي ابتدایی علائم، ریسک انتقال بیماري بالاتر است.

 9- به محض اینکه حس کردید علایمتان مشکوک است به مراکز نمونه گیری رایگان تست کرونا و اقدامات درمانی مراجعه کنید یا با شماره ۴۰۳۰ تماس بگیرید و از کارشناسان آن مشخصات نزدیکترین مرکز ۱۶ ساعته را بپرسید و مراجعه کنید و سریعا درمان را بگیرید تا وارد فاز شدید بیماری نشوید.

محمد حداد - سرپرست معاونت علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان جنوبي

نوع آگهي : اطلاعيه تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ زمان : ۱۸:۳۴ كاربر : Khosravi بازديد : ۴۶۲

دعاي روز بيست و چهارم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ فيهِ ما يُرْضيكَ وَاَعُوذُبِكَ مِمّا يُؤْذيكَ وَاَسْئَلُكَ التَّوْفيقَ فيهِ لاِنْ اُطيعَكَ وَلا اَعْصِيَكَ يا جَوادَ السّاَّئِلينَ

خدايا از تو خواهم در اين ماه آنچه تو را خوشنود سازد و پناه برم به تو از آنچه تو را بيازارد و از تو خواهم در آن توفيق براى اينكه پيرويت كنم و نافرمانيت نكنم اى بخشنده به خواستاران.

------------------

حضرت علی(ع):

ألا وإنَّ إمامَكُم قَدِ اكتَفى مِن دُنياهُ بِطِمرَيهِ ، ومِن طُعمِهِ بقُرصَيهِ، ألا وإنَّكُم لا تَقدِرونَ عَلى ذلِكَ ولكِن أعينوني بِوَرَعٍ وَاجتِهادٍ، وعِفَّةٍ وسَدادٍ.

بدان كه پيشواى شما، از دنيايش به دو جامه ژنده، و از خوراكش به دو گِرده نان، بسنده كرده است. البتّه شما توانايى اين كارها را نداريد؛ امّا با پارسايى و سختكوشى و پاك دامنى و درستكارى، مرا يارى كنيد.

نهج البلاغه نامه ۴۵

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲۵ رمضان ۱۴۴۲ قمري

۷ مي ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۹
اذان مغرب ۱۹ : ۳۸
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۴
انتخاب شهر