دکترهاشمی درپیامی ضمن تسلیت شهادت مولای متقیان،هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت

دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در پیامی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم تاکید کرد:

مرحوم استاد شهید مطهری نماد ،عقلانیت ،اخلاق مداری ،پرسشگری و پویایی بودند و به علم ،دانش و تربیت توجهی جدی داشتند و به همین دلیل هم توجه و تأمل در آثار گرانقدر آن دانشمند شهید برای رشد تعلیم و تربیت بسیار حائز اهمیت است .

دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در پیامی ضمن تسلیت ایام شهادت امام همام ومولای متقیان حضرت علی (ع) هفته بزرگداشت مقام معلم راتبریک گفت.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در این پیام ضمن تسلیت ایام شهادت امام همام ومولای متقیان حضرت علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه ی مومنان خداجو در ماه ضیافت الهی یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری را گرامی داشت و آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم را به جامعه فرهنگی و دانشگاهی استان به ویژه استادان گرامی و معلمان ارجمند حوزه سماء دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی تبریک گفت ،وازتلاشها ومجاهدتهای خالصانه ی این فرهیختگان سخت کوش تشکر و قدردانی نمود.

دکتر سید حسن هاشمی در این پیام با اشاره به برگزاری دوره ملی بینش مطهر در دانشگاه آزاد اسلامی و قدردانی از برگزار کنندگان این دوره ارزشمند معرفتی تاکید کرد:«مرحوم استاد شهید مطهری نماد ،عقلانیت ،اخلاق مداری ،پرسشگری و پویایی بودند و به علم ،دانش و تربیت توجهی جدی داشتند و به همین دلیل هم توجه و تأمل در آثار گرانقدر آن دانشمند شهید برای رشد تعلیم و تربیت بسیار حائز اهمیت است ».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه این پیام با اشاره به اینکه از ابتدای خلقت بشرآموزگاران الگوهای آموزشی و تعیین کننده راه هدایت بشریت بوده اند واهمیت این موضوع به قدری است که خداوند متعال در آیات شریفه خود را معلم می‌خواند و دین مبین اسلام نیز مبتنی بر تعلیم و تربیت است می‌افزاید:« معلمان به سان چراغهای پرفروغی برای هدایت جامعه هستند و به دلیل اهمیت جایگاه والای معلمان است که امام خمینی (ره)نقش معلمان را همچون نقش انبیا الهی می دانند و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی )معلمی را کاری بسیار بزرگ و با ارزش بر می شمارند.

مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ زمان : ۱۳:۳۳ كاربر : pr بازديد : ۳۰
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ زمان ويرايش : ۲۱:۴۷ كاربر : pr

دعاي روز بيست و چهارم ماه مبارك رمضان

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ فيهِ ما يُرْضيكَ وَاَعُوذُبِكَ مِمّا يُؤْذيكَ وَاَسْئَلُكَ التَّوْفيقَ فيهِ لاِنْ اُطيعَكَ وَلا اَعْصِيَكَ يا جَوادَ السّاَّئِلينَ

خدايا از تو خواهم در اين ماه آنچه تو را خوشنود سازد و پناه برم به تو از آنچه تو را بيازارد و از تو خواهم در آن توفيق براى اينكه پيرويت كنم و نافرمانيت نكنم اى بخشنده به خواستاران.

------------------

حضرت علی(ع):

ألا وإنَّ إمامَكُم قَدِ اكتَفى مِن دُنياهُ بِطِمرَيهِ ، ومِن طُعمِهِ بقُرصَيهِ، ألا وإنَّكُم لا تَقدِرونَ عَلى ذلِكَ ولكِن أعينوني بِوَرَعٍ وَاجتِهادٍ، وعِفَّةٍ وسَدادٍ.

بدان كه پيشواى شما، از دنيايش به دو جامه ژنده، و از خوراكش به دو گِرده نان، بسنده كرده است. البتّه شما توانايى اين كارها را نداريد؛ امّا با پارسايى و سختكوشى و پاك دامنى و درستكارى، مرا يارى كنيد.

نهج البلاغه نامه ۴۵

اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲۵ رمضان ۱۴۴۲ قمري

۷ مي ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۰
اذان ظهر ۱۲ : ۳۰
غروب آفتاب ۱۹ : ۱۹
اذان مغرب ۱۹ : ۳۸
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۴۴
انتخاب شهر