از دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برای ساخت ژنراتورهای زمینی بارورسازی ابرها دعوت به عمل آمد

دعوت از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند جهت ساخت ژنراتورهای زمینی بارورسازی ابرها

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند :جلسه فنی تخصصی مشترک بین محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، مسئولین شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و مرکز ملی مطالعات و بارورسازی ابرها در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار شد.

در این جلسه که دکتر سعیدی معاون فنی و پژوهشهای شرکت توسعه آب و نیروی ایران و مجری طرح باروری ابرها و دکتر فریدگلکار رئیس مرکز ملی مطالعات و تحقیقات باروری ابرها حضور داشتند، دکتر سیدحسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن خوشامد گویی به میهمانان، پتانسیل های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی را تشریح کرد. وی با اشاره به فعالیتهای شاخص صورت گرفته در زمینه تولید مواد و تجهیزات ویژه بارورسازی ابرها، از آمادگی این واحد دانشگاهی برای انجام طرح های کلان ملی خبر داد. در ادامه دکتر سعیدی بعنوان مجری طرح باروری ابرها در کشور ضمن تحسین فعالیتهای صورت گرفته در واحد بیرجند، اعلام داشت طبق بررسی های انجام شده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند دارای بیشترین پتانسیل و دستاوردها در زمینه بارورسازی ابرها در میان دانشگاههای سراسر کشور بوده است. وی هدف از این سفر را آشنایی نزدیک با گروه محققین این واحد دانشگاهی و دعوت از آنها برای عقد قرارداد در زمینه ساخت ایستگاههای کنترل از راه دور ژنراتورهای زمینی بارورسازی ابرها عنوان کرد.

در ادامه جلسه، دکتر مجید علی آبادی معاون پژوهش و فناوری واحد بیرجند ضمن تشریح دستاوردهای این واحد دانشگاهی در زمینه بومی سازی مواد ویژه بارورسازی ابرها و اخذ تاییدیه از رصدخانه مرکزی آب و هوای روسیه، از ساخت نمونه اولیه ژنراتورهای زمینی فلیرسوز با قابلیت کنترل از راه دور در این واحد دانشگاهی خبر داد. وی اظهار امیدواری کرد بزودی ژنراتورهای استونی نیز توسط واحد فناور شهید مهاجر مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی و با حمایت ریاست محترم استان به مرحله ساخت نمونه صنعتی برسد.

در ادامه جلسه دکتر فرید گلکار رئیس مرکز ملی مطالعات و تحقیقات باروری ابرها با تقدیر از دستاوردهای منحصربفرد پژوهشگران واحد بیرجند از نیاز فوری این مرکز به تعدادی ژنراتور پیشرفته جهت استقرار در برخی مناطق مستعد خبر داد. در ادامه جزئیات مباحث فنی و تخصصی در زمینه ساخت ژنراتورهای زمینی مورد بحث طرفین قرار گرفت و الزامات و استانداردهای مورد نیاز تشریح گردید.در پایان این جلسه، میهمانان از گارگاه ساخت مواد ویژه بارورسازی ابرها در واحد بیرجند بازدید کردند و با جدیدترین محصولات و تجهیزات ساخته شده در این مرکز آشنا شدند. در پایان این بازدید، طرفین با تاکید بر پیشرفت بسیار خوب مذاکرات و طرح مباحث تخصصی، از ادامه مذاکرات در جلسات آتی خبر دادند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ زمان : ۱۳:۱۷ كاربر : pr بازديد : ۲۶۸
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ زمان ويرايش : ۱۶:۲۴ كاربر : Khosravi
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

۱۷ صفر ۱۴۴۳ قمري

۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۰۲
طلوع آفتاب ۰۵ : ۲۳
اذان ظهر ۱۱ : ۲۵
غروب آفتاب ۱۷ : ۲۶
اذان مغرب ۱۷ : ۴۳
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۴۴
انتخاب شهر