مراسم گرامیداشت دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند
سردار قاسمی در واحد بیرجند: دفاع مقدس به خاطر اخلاص رزمندگان و شهدای گرانقدر ماندگار شد و در کل دنیا به یک الگو تبدیل شد مراسم ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با حضور و سخنرانی سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) ودکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد .
به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی مراسم ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با حضور و سخنرانی سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) ودکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد .

مراسم ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با حضور و سخنرانی سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) ودکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد . به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در این مراسم که به صورت حضوری و مجازی برگزار شده بودابتدا دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ونکوداشت یاد و خاطره رزمندگان وشهدای گرانقدر به ویژه سپهبد حاج قاسم سلیمانی از حضور سردار قاسمی در جمع دانشگاهیان تشکر و قدردانی کرد و ضمن بیان گزارش مختصری از فعالیتها،اقدامات و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در ایام هفته دفاع مقدس گفت :هفته دفاع مقدس یادآور سالهای حماسه و ایثار است وی افزود:امسال که هفته دفاع مقدس با ایام اربعین حسینی تداخل یافته فرصت ارزشمندی ایجاد شده است که برای تعمیق فرهنگ و تفکر بسیجی بیشتر تلاش نماییم.دکتر هاشمی افزود: تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و قدردانی و پاس داشت مجاهدت‌های خالصانه همه دلاورمردان سالهای حماسه و ایثار یک ضرورت است.

سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضای خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت دفاع مقدس ما هم پیوند عمیق و ناگسستنی با عاشورا دارد صحنه های دفاع مقدس ما با عاشورای حسینی شباهت دارد، مظلومیت و تنها بودن ما در دفاع مقدس نیز با مظلومیت و تنها بودن امام حسین علیه السلام شباهت دارد. فرمانده سپاه انصار الرضای خراسان جنوبی در ادامه نقش دانشجویان و اساتید در دفاع مقدس را ارزنده و مهم توصیف کرد و گفت: گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس در واقع تمجید از ایثارگری‌های همه ملت ایران است چون دفاع مقدس به همه اقشار تعلق دارد. وی گفت: دفاع مقدس نادر ترین و بی نظیرترین جنگ در دنیا بود چرا که در یک طرف همه قطب شرق و غرب و در یک طرف جوانان مومن انقلابی ایران بودند . این یادگار دفاع مقدس گفت :جنگ به جوانهای ما عزت داد . علی قاسمی افزود: تمام جبهه متحده عربی و تمام استکبار جهانی بسیج شده بودند در برابر ملت قهرمان ایران تا جلوی انقلاب اسلامی راسد کنند وی گفت: رزمندگان ما معیارهای جنگی جهان را و آنچه را که تا قبل از آن در دانشکده های نظامی به دانشکده های نظامی تدریس می‌شد به هم ریختند زیرا ما نه برتری هوایی داشتیم نه برتری زمینی بلکه فقط نیروی خالص و مومن انقلابی داشتیم از این جهت دفاع مقدس ما در میان جنگهای دنیا بی نظیر بود چرا که رزمندگان ما با ایثارگری و جانفشانی معیار های جنگی دنیا را تغییر دادند. وی گفت : جبهه ی ما جبهه حق و نور بود ودر جبهه مقابل ما باطل و ظلمت . علی قاسمی با اشاره به ارزشهای والای معنوی و متعالی انسانی رزمندگان ایران گفت :در جبهه ما رزمندگان دلاور درایثار گری و از خودگذشتگی از هم سبقت می گرفتند ونیروهای دشمن برای فرار از جبهه از هم سبقت می گرفتند. علی قاسمی گفت: کاری که برای خدا انجام شود ماندگاری دارد. و دفاع مقدس هم به خاطر اخلاص رزمندگان و شهدای گرانقدر ماندگار شد و در کل دنیا به یک الگو تبدیل شد. سردار قاسمی بااشاره به اینکه در محدودیت ها پیشرفت حاصل می شود گفت:: در دفاع مقدس جوان های ایران به خدا تکیه کردند و خدا هم کمک شان کرد فرمانده سپاه انصار الرضای خراسان جنوبی گفت:: دفاع مقدس برای ما موجب ظهور و بروز خلاقیت ها شد و خیلی از آیات قرآن در دفاع مقدس تفسیر شد و عملی شد. وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت روحیه انقلابی و جهادی گفت : هر جا جهادی و انقلابی عمل کردیم توفیق یافتیم.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ زمان : ۱۲:۳۱ كاربر : pr بازديد : ۸۴
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ زمان ويرايش : ۱۴:۲۳ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

۱۶ ربیع الاول ۱۴۴۳ قمري

۲۳ اكتبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۲۲
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۳
اذان ظهر ۱۱ : ۱۷
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۱
اذان مغرب ۱۷ : ۰۹
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۷
انتخاب شهر