مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استان ارتحال علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفتند
مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استان ارتحال آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفتند:
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با صدور پیامی، درگذشت آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت. در متن پیام دکتر ولایتی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون،

(إذا مات العالم ثلُم فی الإسلام ثلمهٌ لا یسدّها شئ)

خبر ارتحال علامه حسن‌زاده آملی موجب تأسف و تأثر فراوان گردید. این عالم برجسته و شهره جهان اسلام علامه ذوالفنون، علامه دهر و عارف واصل بود و در علوم مختلف تبحر و تسلط داشت و عمر بابرکت خویش را در راه تبیین ارزش‌های بلند اسلامی و معارف اهل بیت(ع) مصروف کرد و با کلام شیوا و نافذ خویش دل‌های بسیاری را روشن و شاگردان فراوانی را در مکتب اسلام و قرآن پروراند. آثار ارزشمند و کم‌نظیر این عالم مجاهد و نستوه در زمینه‌های فقه، فلسفه، اخلاق، عرفان، حکمت، کلام، ریاضیات، نجوم، ادبیات عربی و فارسی، علوم طبیعی، طب قدیم، علوم غریبه و... نشانه‌هایی از اندیشه‌های ژرف و عمیق ایشان دارد. درگذشت این عالم جلیل القدر را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حوزه‌های علمیه، ملت بزرگ ایران، بیت معزز و به ویژه مردم شریف مازندران تعزیت و تسلیت عرض نموده، از خداوند منان علو درجات مسئلت می نمایم .

علی‌اکبر ولایتی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، رحلت جانگداز آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت. متن پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

اناالله و انا الیه راجعون

رحلت جانگداز عالم ربانی، فقیه نستوه و فیلسوف عالیقدر، حضرت آیت‌الله علامه حسن‌زاده آملی (رحمت الله علیه) که عمر پربرکتشان را در خدمت به اسلام و انسانیت صرف کردند، موجب تاسف و تالم گردید. تسلط بی‌بدیل علامه حسن‌زاده آملی در مباحث عمیق و مهمی همچون معارف، فلسفه، عرفان، ریاضیات و سایر علوم، از ایشان شخصیتی چندوجهی ایجاد کرده بود که در کشف حقیقت در عالم هستی به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند برای حوزه و دانشگاه شناخته می شوند. تسلط بی‌نظیر ایشان بر عرفان، فلسفه و سایر علوم موجب گشت تا علامه حسن‌زاده آملی به جایگاهی برسند که هیچ‌گاه از دانستن دست نکشند. تألیفات گرانقدر و تربیت شاگردان متعدد، بیانگر تسلط، توانمندی و آزادگی علامه حسن‌زاده آملی در علوم مختلف بود که فقدان ایشان حقیقتاً خسارتی جبران‌ناپذیر برای جامعه علمی، حوزویان و دانشگاهیان به شمار می آید. اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، ضایعه درگذشت علامه حسن‌زاده آملی را به مقام معظم رهبری، بیت مکرم و شاگردان و دوستداران ایشان، حوزه‌های علمیه و جامعه دانشگاهی تسلیت گفته و از خداوند رحمان برای آن مجاهد نستوه، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز صبر و سلامتی مسئلت دارم.

محمد مهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

همچنین دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در پیامی ارتحال آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت . به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در پیام دکتر سید حسن هاشمی آمده است :

ارتحال مرحوم حضرت آیت الله حسن زاده آملی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ،حوزه های علمیه و شاگردان و ارادتمندان ایشان و عموم مردم شریف ایران تسلیت عرض می نمایم .ایشان فقیهی پارسا وعلامه ای بزرگ و پرهیزکار بود که عمر پر برکت خود را صرف ترویج معارف غنی اسلامی نمود .

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز در پیامی به مناسبت ارتحال مرحوم آیت الله حسن زاده آملی ، ارتحال این عالم ربانی را مقام معظم رهبری و علمای اعلام و مراجع عظام و همه مستفیضان از برکت وجود ایشان تسلیت می گویم حجت الاسلام حاجی زاده در این پیام افزود آیت‌الله حسن‌زاده آملی شخصیتی برجسته و ازسرمایه‌های ارزشمند علمی کشور مان بود .

همچنین دکتر حبیب الله نخعی رئیس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و مهندس علی ذوقی مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ،دکتر علی ماندگار معاون دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ،بسیج کارکنان ،بسیج دانشجویان وبسیج اساتید نشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز ارتحال حضرت آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفتند .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ زمان : ۲۲:۰۲ كاربر : pr بازديد : ۶۴
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ زمان ويرايش : ۲۲:۵۳ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

۱۶ ربیع الاول ۱۴۴۳ قمري

۲۳ اكتبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۲۲
طلوع آفتاب ۰۵ : ۴۳
اذان ظهر ۱۱ : ۱۷
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۱
اذان مغرب ۱۷ : ۰۹
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۷
انتخاب شهر