آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
با حضور دکتر هاشمی و مسئولان دانشگاه آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

دکتر هاشمی سند تحول دانشگاه سند کارکردگرا و عملیاتی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی استقبال ازنو دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد سراسر نو پیامبر گرامی اسلام(ص)با اشاره به ابلاغ سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این سند یک سند کارکردگرا و عملیاتی است. دکتر سید حسن هاشمی در ادامه با اشاره به تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدت هایی که برای رشد و بالندگی دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان جنوبی انجام شده گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند هم اکنون با داشتن امکانات و توانمندی های گسترده علمی پژوهشی و رفاهی که بسیاری از آنها در سطح کشور کم نظیر است یک واحد جامع و معتبر در سطح ملی و بین‌المللی است .

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند درشمار شش واحد بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی کشور محسوب می شود گفت: کیفیت علمی این دانشگاه منجر به درخشش دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در مشاغل مختلف در سطح کشور شده است . دکتر هاشمی با اشاره به ابلاغ سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی توسط ریاست عالی دانشگاه به بیان ابعاد و اهمیت این سند مهم پرداخت و افزود :سند تحول دانشگاه یک سند کارکرد گرا و عملیاتی است ودر آن ریز اقداماتی که از ۱۴۰۰تا ۱۴۰۵ باید انجام شود به صورت کارشناسی شده بیان شده است و بر اساس این سند دانشگاه آزاد اسلامی در سطح منطقه اول خواهد بود. وی افزود به عنوان نمونه رشته مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر رتبه ۳۵ شانگهای را دارد وی گفت: این مسئله بیانگر سطح علمی این دانشگاه است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است وی با اشاره به اینکه بااستعانت از الطاف الهی وهمکاری همه استادان دانشجویان و همکاران گرامی مفاد سند تحول را عملی خواهیم کرد گفت: قطعاً این سند زمینه بالندگی و شکوفایی هر چه بیشتر این دانشگاه را فراهم خواهد ساخت دکتر هاشمی افزود بنده دوره کارشناسی خود را در همین واحد دانشگاهی گذرانده ام. وی از دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور عزیزمان یاد کرد و از آنان خواست از امکانات و پتانسیل‌های گسترده دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در جهت ظهور و بروز خلاقیت و تقویت دانش و مهارت های مورد نیاز دنیای جدید بهترین شرکت بهره برداری نمایند و قدر فرصت طلایی که نصیب آنها شده رابدانند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده ضمن تبریک ایام ربیع الاول و آغاز هفته وحدت و میلاد پیامبر مهربانی و رحمت(ص) با اشاره به اهمیتی که دین مبین اسلام برای علم و عالم قائل است گفت :دانشجویان گرامی باید در کنار در کنار علم آموزی به مسئله مهم معنویت و اخلاق نیز توجه داشته باشند زیرا علمی که توأم با معنویت و اخلاق نباشد برای جامعه مفید نیست . حجت الاسلام و المسلمین محمد حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاداسلامی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ها و مجاهدت‌های علمی شهید چمران گفت :عالمی که علم اوبراساس معنویت و اخلاق اسلامی باشد مانند شهید جمران می شود و عالمی هم که علم او بر اساس معنویت و اخلاق نباشد سلاح مهر به کشتار جمعی می سازد. در ادامه این جلسه دکتر علیرضا عزیزی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان و دکترحسین حکیم پور معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی حجت‌الاسلام حسین واقعی مدیر امور فرهنگی ،مهندس جواد یساری رئیس اداره تربیت بدنی سید امیر حسین رحیمی مسئول بسیج دانشجوئی و خانم طباطبایی مسئول مشاوره دانشگاه به بیان حوزه‌های مربوطه پرداختند.

گفتنی است پیش از آغاز این مراسم دانشجویان و مسئولان دانشگاه با حضور در یادمان شهیدان گمنام نسبت به مقام شامخ شهیدان گرانقدر ادای احترام کردند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ زمان : ۱۵:۳۶ كاربر : pr بازديد : ۲۰۷
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ زمان ويرايش : ۱۲:۴۵ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر