نشست بررسی نقش وحدت در شکل گیری تمدن اسلامی با حضور دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید
نشست بررسی نقش وحدت در شکل گیری تمدن اسلامی با حضور دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی از دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و بسیج اساتید واحد بیرجند واستان ،نشست بررسی نقش وحدت در شکل گیری تمدن اسلامی با حضور جمعی از علمای شیعه و اهل سنت استان خراسان جنوبی و با سخنرانی دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه دکتر هاشمی ضمن قدردانی از شرکت کنندگان در این نشست با اشاره به اینکه همزیستی بسیار خوبی در استان خراسان جنوبی بین اهل تشیع و اهل تسنن بوده گفت قطعاً این همزیستی صمیمانه موجب تقویت پایه‌های وحدت اسلامی می‌شود. دکتر سید محمود هاشمی در ادامه به بیان تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت تحکیم پایه‌های وحدت اسلامی پرداخت وگفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند وحدت تاکتیک نیست بلکه یک اصل یک وفریضه قرآنی است. رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های جدی که به وحدت مسلمین وارد شده تحمیل اندیشه های انحرافی به تسنن و تشیع است گفت: استادان محترم دانشگاه به واسطه نفوذی که در کلامشان هست می‌توانند نقش ارزنده ای در تقویت وحدت اسلامی ایفا نمایند. دکتر هاشمی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از افول استکبار جهانی ناشی از وحدت ماست گفت دشمنان همواره دنبال تفرقه اند ورسالت ما باید تکیه بر وحدت باشد چرا که برخی اختلافات فکری را در ذیل مشترکات فراوان باید نادیده گرفت

دکتر سید محمود هاشمی با اشاره به ابعاد بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب گفت: تقویت وحدت اسلامی یکی از ضرورت ها بسیار مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است گفتنی است در این نشست جمعی از از استادان حوزه و دانشگاه اهل تشیع و تسنن به ایراد سخن پرداختند .

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ زمان : ۱۷:۱۳ كاربر : pr بازديد : ۷۱
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ زمان ويرايش : ۱۷:۱۶ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر