کارگاه تبیین و اجرایی کردن آیین‌نامه شئون آراستگی فرهنگی و اجتماعی برگزارشد

به همت اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

کارگاه تبیین و اجرایی کردن آیین‌نامه شئون آراستگی فرهنگی و اجتماعی با حضور روسای واحدهای استان معاونان و مدیران دانشگاه برگزار شد.

به همت اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی کارگاه تبیین و اجرایی کردن آیین‌نامه شئون آراستگی فرهنگی و اجتماعی با حضور روسای واحدهای استان معاونان و مدیران دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه

در ابتدا این کارگاه دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ضمن آرزوی توفیق هرچه بیشتر برای دولت اسلامی و انقلابی حضرت آیت الله رئیسی از تلاشها و اقدامات دکتر ولایتی دکتر طهرانچی ، دکتر جهان بین و همه مسئولان عالی دانشگاه در جهت ترویج و تحکیم آموزه های معنوی و اسلامی قدردانی کرد .دکتر هاشمی در ادامه از همه همکاران دانشگاه استان که در حوزه عفاف و حجاب فعال هستند هم تشکر کرد وتوجه دقیق به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب را یک ضرورت بسیار مهم برشمرد.

دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در ادامه مسئله عفاف و حجاب و رعایت شئونات آراستگی را بسیار با اهمیت دانست و نقش عفاف و حجاب را در تشکیل یک خانواده سعادتمند بسیار مهم برشمردو گفت :توجه به این مقوله به عنوان رکن بسیار مهم فعالیت‌های فرهنگی محسوب می‌شود و همه ما وظیفه داریم با همت و کار مضاعف در حوزه فرهنگ در جهت تحکیم و ترویج معارفه غنی مکتب وحی تلاش کنیم. در ادامه این جلسه مهندس علی ذوقی مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حراستها متولی عفاف و حجاب ‌اند به بیان ویژگی‌های رویکرد جدید دانشگاه پیرامون عفاف و حجاب پرداخت.

مهندس علی ذوقی از عنایت دکتر هاشمی ریاست دانشگاه و همکاران فرهنگی و مسئولان واحدها تشکر و قدردانی کرد و گفت :خوشبختانه به دلیل پشتوانه های معنوی و دینی مردم این دیار در استان ما بن‌مایه‌های فرهنگی بسیار غنی وجود دارد و این مسئله موجب افتخار است.

مهندس علی ذوقی در ادامه به بیان انواع حجاب پرداخت و گفت حجاب هم در چشم هم در گفتار و هم در رفتار باید تجلی کند مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان جنوبی در ادامه گفت:حجاب دو بعد ایجابی و سلبی دارد. بُعد ایجابی آن، وجوب پوشش بدن و بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایی به نامحرم است و این دو بعد وقتی در کنار هم قرار بگیرند می توانند موثر باشند.

در ادامه این کارگاه آموزشی حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی به بیان ابعاد و اهمیت موضوع حجاب پرداخت و گفت: عفاف ،تقوا و حیا معانی خیلی گسترده‌ای دارند و ما به عنوان جامعه دانشگاهی باید جهت تبیین معانی بلند در سطح جامعه موثر باشیم. حجت الاسلام محمد حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به اینکه اثر مهم حجاب ، طهارت و پاکى قلبى است گفت:عفت نقطه مقابل تن دادن به مشتهیات نفسانی است وی در ادامه افزود اسلام برای حضور زنان در جامعه هیچ مشکلی ندارد.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده عفاف و پوشیدگى براى زن همچون سد و حفاظى است که در سایه آن از هر ذلّت و تحقیرى در امان مى ماند معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه حجاب مانند حصار و حریم عفت زن و سنگر محکمی است که فساد و هرزگی‌ها را سد میکند افزود:. هدف اصلی تشریع احکام در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ی تزکیه‌ی نفس و تقوا به دست می آید

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ زمان : ۲۱:۲۲ كاربر : pr بازديد : ۱۰۱
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ زمان ويرايش : ۲۱:۲۹ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر