توسط اداره کل حراست دانشگاه برگزارشد: کارگاه روشهای تعمیق فرهنگ عفاف وحجاب
توسط اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی برگزارشد کارگاه روشهای تعمیق فرهنگ عفاف وحجاب برای مدیران حراست و پرسنل حفاظت فیزیکی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی واحد بیرجند: با همت اداره کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی درراستای تعمیق فرهنگ عفاف وحجاب کارگاه روشهای تعمیق فرهنگ عفاف وحجاب برای مدیران حراست و پرسنل حفاظت فیزیکی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی بصورت حضوری و برخط( مجازی) در محل دفتر اداره کل حراست دانشگاه برگزار شد. در ابتدای جلسه علی ذوقی مدیرکل حراست دانشگاه با اشاره به آیاتی ازقران کریم به بیان وجوب توجه به امر حجاب اسلامی ودسته بندی حجاب از دید گاه اسلام پرداخت وبیان داشت حجاب اسلامی انواعی دارد که ججاب چشم ، حجاب گفتار وحجاب رفتار از انواع حجاب اسلامی است.

مهندس علی ذوقی سپس به تشریح عفاف وموضوع درونی بودن آن بعنوان یک خصلت ومنش پرداخت و حجاب را بعنوان یک امر بیرونی برشمرده و بررعایت آن تاکید نمود وی افزود :با عنایت به اینکه پرسنل حفاظت فیزیکی بعنوان جبهه وپیشانی دانشگاه هستند ودر اولین برخورد ارباب رجوع ودانشجویان بااین قشر از کارکنان دانشگاه مواجهه می شوند باید این عزیزان با شیوه صحیح برخورد نمایند .

درادامه دیگر سخنران جلسه دکتر زنگویی از معاونت محترم دانشجویی دانشگاه بیرجند به بیان ابعاد و اهمیت موضوع حجاب وتشریح روشهای تعمیق فرهنگ عفاف وحجاب در جامعه پرداخت و گفت : اثر مهم حجاب ، طهارت و پاکى قلبى است دکتر زنگویی افزود : تعالیم روشن دین مبین اسلام مایه ی خیر و سعادت جامعه و افراد است . این استاد دانشگاه در ادامه با طرح سوالاتی شیوه صحیح امربه معروف ونهی ازمنکر در خصوص مسئله حجاب وبرخورداری از عفت درونی را تشریح نمود

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ زمان : ۰۱:۵۷ كاربر : pr بازديد : ۸۰
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ زمان ويرايش : ۰۲:۴۳ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر