نشست بررسی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر بنیانیان برگزارشد
نشست بررسی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر بنیانیان مشاور ریاست عالی دانشگاه در بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحدبیرجند: دکتر حسن بنیانیان مشاور فرهنگی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست ضمن تاکید بر اینکه دانشگاه باید در حل مسائل امروز جامعه بسیار مفید و نقش‌آفرین باشد گفت :باید از کارهای تکراری گذشته عبور کنیم. دکتر بنیانیان در ادامه بابیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ششمین استان کشور هست که این برنامه آموزشی درآن برگزار می شود به اهمیت تربیت فرهنگی و اخلاقی و هویتی دانشجویان اشاره کرد و گفت :توجه ویژه به این امور مهم و نیز ارتقای علمی ،حاکمیت گفتمان انقلاب و حفظ کیان دانشگاه از ویژگی های سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی است . مشاور ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی افزود ارتقای کیفیت و کارآمدی دوره های تحصیلی، ارتقای تربیت اخلاقی معنوی و هویتی ارتقای پاسخگویی و قابلیت حل مسئله، توسعه فناوری و نوآوری و کارآفرینی ارتقاء جایگاه بین‌المللی و الهام بخش ،پیشرفت‌های علمی مرجعیت ساز و تمدن آفرین، فعالیت منسجم و هم‌افزایی شبکه‌ای ، تحول در فرهنگ سازمانی، دستیابی به سازمان یادگیرنده و بهره‌وری و پایداری اقتصادی از مهمترین بسته‌های کاری دانشگاه در سند تحول و تعالی است.

دکتر حسن بنیانیان افزود: سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی که در قالب برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی به منظور تحقق سند دانشگاه اسلامی و سایر اسناد بالادستی در حوزه علم و فناوری تهیه و تدوین شده است.

وی گفت: نباید از مدیریت جامع فرهنگی دور شده و فرهنگ را صرفا محدود به برخی شعائردینی کنیم. دکتر بنیانیان لزوم داشتن تحلیل شفاف را یاد آورشد و گفت: مشکلات اجتماعی و سیاسی پیشینه فرهنگی دارد در حالیکه ممکن است ما گاهی اوقات یک راه حل سطحی ارائه ‌کنیم واین درست نیست . حسن بنیانیان با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب یک دانشمند برجسته فرهنگ شناس و ایران شناس و آگاه به امور هستند گفت :از منظر معظم له دانشگاه‌ها از مهم‌ترین مراکز مهم تربیت قوه عاقله کشور هستندگفت:در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی استقرار فرهنگ دینی در دانشگاه شناخت مبانی مدیریت فرهنگی مورد توجه است . رئیس سابق کمیسیون پیوست نگاری فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی درادامه با اشاره به اینکه هر حادثه چه مثبت یا منفی یک موج ایجاد می‌کند در جامعه گفت:دانشگاه باید در حل مسائل امروز جامعه نقش مهمی ایفا بکند . دکتربنیانیان با تاکید بر اینکه سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی 1400تا1405 برای تحقق سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری است . به جمله طلایی سردارشهیدسپهبدسلیمانی اشاره کرد وگفت: اینقدر که در تهدید ها فرصت نهفته است در خود فرصت ها فرصت نهفته نیست. بنیانیان با بیان اینکه در تمامی رویدادهای اجتماعی دو موضوع اصلی، بسیار مهم و تأثیرگذار است، گفت: اولین موضوع، بستر تحقق یک رویداد و دیگری تبلیغ برای تحقق آن است. زمانی که هر دو مورد با یکدیگر همراهی کنند،آن رویداد تحقق می یابد. رئیس سابق کمیسیون پیوست نگاری فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با نهادینه‌سازی موضوع سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی در همه ابعاد اجتماعی کشور افزود: شکل‌گیری سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی خود به خود باعث تقویت بسترهایی همچون حجاب و عفاف در جامعه می‌شود. حسن بنیانیان اظهار کرد: رهبرمعظم انقلاب می‌فرمایند که «اسلامی‌کردن دانشگاه‏‌ها یک معنای عمیق و وسیع و جامعی دارد، و به اعتقاد من، از نان شب برای دانشگاه‏‌ها واجب‌تر است. اگر بخواهید دانشگاه، علمی هم بشود، باید اسلامی بشود؛ از شاخص‌های اسلامی شدن، علمی شدن و عمیق شدن است، خودباور بودن استاد و دانشجو است، اتکا به نفس داشتن استاد و دانشجو است» باید این صحبت‌های حکیمانه رهبر انقلاب را مبنای کار خود قرار دهیم. وی افزود: در این دوره جدید به طور جدی به دنبال اجرای سند دانشگاه اسلامی هستیم. چراکه یکی از عوامل عدم پیشرفت در دانشگاه، کاربردی نبودن برخی کارهای فرهنگی توسط برخی نهادهای فرهنگی دانشگاه است. وی افزود: مسئولان واحدها باید کارهای فرهنگی را در دانشگاه مدیریت و هدایت کنند و نهادهای فرهنگی داخل دانشگاه به آنان کمک کنند مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم تغییر نگرش مدیران در سند دانشگاه اسلامی گفت: استفاده از آموزش به عنوان ابزار اصلی اصلاح فرهنگ و تربیت باید جزو نگرش اصلی مدیران قرار بگیرد. بنیانیان گفت: طراحی الگوهای مفهومی مدیریتی دانشگاه اسلامی و طراحی ساختار نظام‌مند در عرصه اسلامی سازی دانشگاه، در دستور کار مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور ارزشمند دکتر بنیانیان در جمع استادان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان و بیان گزارشی از پیشینه فرهنگی و علمی استان خراسان جنوبی گفت: سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی با هوشمندی و دقت نظر ویژه ای تنظیم شده است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با استعانت از الطاف الهی زمینه ساز پیشرفت و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم خواهد. دکتر سید حسن هاشمی در ادامه ضمن آرزوی توفیق برای دولت انقلابی و مردمی حضرت آیت الله رئیسی بر ضرورت کاربردی شدن امور فرهنگی دانشگاه و تغییر نگرش در این حوزه و توجه دقیق به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اسلامی شدن دانشگاه‌ها و نیز بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب تاکید کرد همه مسئولان استادان و دانشجویان باید در جهت تحقق اهداف متعالی سند تحول دانشگاه تلاش نمایند.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ زمان : ۰۰:۱۴ كاربر : pr بازديد : ۸۰
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ زمان ويرايش : ۰۰:۱۴ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر