تمام مراکز علمی، پژوهشی خراسان جنوبی تحت یک قرارگاه جهاد علمی برای رفع مشکلات
در جلسه شورای جهاد علمی تاکید شد: تمام مراکز علمی، پژوهشی خراسان جنوبی تحت یک قرارگاه جهاد علمی با یکدیگر برای رفع مشکلات و موانع تلاش کنند.

در جلسه شورای جهاد علم وفناوری خراسان جنوبی که با حضور مسئولان دانشگاه‌های ،وبرخی سازمان‌ها ونهادها در دانشگاه آزاداسلامی بیرجند برگزار شد برضرورت ایجاد یک قرارگاه جهاد علمی تاکید شد .

در این جلسه که مسئولانی از سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی ،سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی ، آموزش و پرورش ،آموزش و پژوهش استانداری پارک علم و فناوری اداره کل فنی و حرفه ای و شرکت شهرک‌های صنعتی حضور داشتند سرهنگ علی فرخنده رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی در این جلسه گفت : وقتی هم افزایی و همکاری در عرصه علم، پژوهش و فناوری با سازمان‌ها و مراکزعلمی و دانشگاهی وجود داشته باشد می توان موفق بود. رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی با بیان اینکه اداراتی مانند شهرک صنعتی، اداره صمت، جهاد کشاورزی و غیره می‌توانند پلی میان صنعت و کشاورزی برای نخبگان علمی و مخترعان باشند گفت: لازم است برای احصاء مشکلات استان حداقل دانشگاه‌ها، مراکز علمی و ادارات مرتبط فصلی یک بار نشستی برگزار و برای رفع مشکلات استان در عرصه مختلف از جمله کشاورزی، محصولات استراتژیک، گیاهان دارویی، معدن، آب، اقتصاد مرز، صنایع دستی و گردشگری و نیازمندی های استان جلساتی برگزار شود. فرخنده گفت: قرارگاه جهاد علمی با نگاه و تفکر بسیجی براساس بیانیه گام دوم انقلاب در استان باید شکل بگیرد تا ظرفیت‌های استان در حوزه علمی، پژوهشی و فناوری تجمیع و گره‌های بزرگتری در استان باز خواهد شد. وی با بیان اینکه همه ساله بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در سطح کشور جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری را برگزار می کند افزود: استان خراسان جنوبی امسال این جشنواره را در هفته پژوهش برگزار خواهد کرد که به دنبال بالابردن سطح کیفی نمایشگاه و جشنواره هستیم و در این راستا تا کنون ۸ نشست تخصصی برگزار شده است.

دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی درپایان این نشست ضمن قدردانی از سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضای استان، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی و سایر مهمانان گرامی به خبرنگار مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه گفت:این جلسه سرآغاز یک اقدام علمی وجهادی مشترک برای استان بود که ان شا الله برکات خوبی هم خواهد داشت. دکتر هاشمی بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب را دارای ابعاد بسیار مهمی دانست که باید مورد توجه جدی پژوهشگران و دانشگاهیان قرارگیرد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه با اشاره اینکه ایجاد قرارگاه جهاد علمی بر اساس مفاد بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب ودر جهت تجمیع ظرفیت‌های علمی پژوهشی فناوری استان اقدامی بسیار ارزشمندو موثر است گفت:مجموعه دانشگاه آزاد در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی علمی و پژوهشی و مراکز صنعتی و کشاورزی آمادگی دارد در جهت تقویت ارتباط دانشگاه صنعت و جامعه با همت و کار مضاعف تلاش خواهد کرد.

دکتر مجید علی آبادی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند نیزبه خبر نگارماگفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده امسال و درهفته پژوهش نمایشگاه و جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خراسان جنوبی در سطح بالاتری نسبت به سال‌های گذشته درمحل حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد. دکتر علی آبادی افزود:اصل نمایشگاه و جشنواره در ۲۲ تا ۲۵ آذر ماه برگزار خواهد شد.

نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ زمان : ۲۲:۰۲ كاربر : pr بازديد : ۵۵
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ زمان ويرايش : ۲۲:۱۸ كاربر : pr

حضرت اميرالمومنين،علي(ع):

و قَدَّرَ الأرزاقَ فَكَثَّرَها و قَلَّلَها و قَسَّمَها على الضِّيقِ و السَّعَةِ، فَعَدَلَ فيها لِيَبتَلِيَ مَن أرادَ، بِمَيسورِها و مَعسورِها و لِيَختَبِرَ بذلكَ الشُّكرَ و الصَّبرَ مِن غَنِيِّها و فَقيرِها .

روزى‌ها را مقدّر فرمود و آن گاه، آنها را زياد و كم و به تنگى و فراخى عادلانه تقسيم كرد، تا هر كه را بخواهد به وسعت روزى و يا تنگى آن بيازمايد و از اين طريق سپاسگزارى و شكيبايى توانگر و تهيدست را به آزمايش گذارد.

نهج البلاغة : خطبه ۹۱

اوقات شرعي به افق بيرجند

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ قمري

۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ ميلادي

اذان صبح ۰۴ : ۵۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۱۶
اذان ظهر ۱۱ : ۲۱
غروب آفتاب ۱۶ : ۲۷
اذان مغرب ۱۶ : ۴۶
نيمه شب شرعي ۲۲ : ۳۹
انتخاب شهر