هم اندیشی ویژه وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد .
به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و حوزه معاونت فرهنگی هم اندیشی ویژه وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد .
به گزارش مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند

در ابتدای نشست دکتر سیدحسن هاشمی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو نهاد مقدس با هدف متعالی پیشرفت و اعتلای کشور و جامعه سازی و تمدن سازی هستند گفت: از آنجایی که یکی از اهداف بلند و متعالی پیشروی نظام مقدس جمهوری اسلامی که همواره مورد تاکید حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری بوده مرجعیت علمی کشور است. مهمترین عاملی که مرجعیت علمی را کامل می نماید وحدت حوزه و دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: پیوند هرچه بیشتر و همدلی و هم افزایی روز افزون دو نهاد مقدس حوزه و دانشگاه آثار و برکات ارزشمندی در زمینه‌های گوناگون برای جامعه دارد و زمینه پیوند متعالی ارزش ها و نیازهای جامعه را فراهم می سازد.

در ادامه این جلسه دکتر علی ذوعلم پیرامون ابعاد و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخن پرداخت و گفت: حوزه و دانشگاه باید در یک افق هماهنگ و همسو با هم حرکت کنند .وی جلسات هم اندیشی که پیرامون تقویت وحدت حوزه و دانشگاه با همکاری حوزویان و دانشگاهیان بیرجند انجام می‌شود را بسیار خوب و موثر برشمرد و گفت :حضرت امام خمینی (ره) هم حوزه را محترم میشمرد هم دانشگاه راوهمواره تاکید داشتند که این دو باید پیوند مستحکمی داشته باشند. عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ادامه به بیان پارادایم معرفتی و حوزه و دانشگاه پرداخت و گفت: باید سعی کنیم در مباحث علمی میان حوزه و دانشگاه به یک وحدت معرفتی برسیم .

حجت الاسلام مرتضی مرادی دبیر هم اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه در استان خراسان جنوبی نیز در این جلسه گزارشی از روند شکل گیری سلسله نشست‌های وحدت حوزه و دانشگاه و برنامه‌های آتی دبیرخانه در طول سال بیان کرد .

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاجی زاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در پایان این نشست به خبرنگار ما گفت: حوزه و دانشگاه نهادهای هستند که در واقع مغز متفکر جامعه محسوب می شوند ،و وحدت آنها زمینه هم افزایی نیروها و اعتلا و پیشرفت کشور را فراهم می‌آورد . حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی زاده گفت: از محورهای بسیار مهم وحدت حوزه و دانشگاه استکبارستیزی است. معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت :پیوند مستحکم حوزه و دانشگاه انسجام اجتماعی را در جامعه بالا می برد و از تهدیدها و چالش هایی که ممکن است در مسیر پیشرفت اقتدار کشور ایجاد شود جلوگیری می کند .

مرکز خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی
نوع آگهي : خبر تاريخ درج : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ زمان : ۱۴:۲۶ كاربر : pr بازديد : ۹۱
تاريخ ويرايش : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ زمان ويرايش : ۱۴:۳۲ كاربر : pr
اوقات شرعي به افق بيرجند

جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

۱۷ جمادی الثانیة ۱۴۴۳ قمري

۲۱ ژانويه ۲۰۲۲ ميلادي

اذان صبح ۰۵ : ۱۰
طلوع آفتاب ۰۶ : ۳۴
اذان ظهر ۱۱ : ۴۴
غروب آفتاب ۱۶ : ۵۵
اذان مغرب ۱۷ : ۱۴
نيمه شب شرعي ۲۳ : ۰۲
انتخاب شهر